Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Asosyal bir kişiliğe mi bürünüyorum?

Üniversitede ilk haftamdı çok büyük beklentilerim yoktu fakat bu kadar kötü hissettireceğini düşünmüyordum. Doğup büyüdüğüm İstanbulda okuduğum için okuldaki çevreye çok ihtiyacım yok, ilk hafta olmasına rağmen sınıfım 20 kişilik grup halinde dolaşıyor 20 kişilik grup halinde sigara içiyor ben boş vakitlerde kampüste kütüphaneye gidiyor kitap okuyorum bu durum kendimi sorgulamama neden oluyor son zamanlarda hayat enerjim düşmüş vaziyette insan ilişkilerimi çok umursamamaya başladım insanlarla iletişim kurmaya tahammülüm kalmadı neredeyse ve bu durumu tersine değiştirmek için de çok fazla bir şey yapmak istemiyorum. Ne düşünüyorsunuz

Grupları bırak takıldığın aklı başında bir iki arkadaşın olsun yeterli fakat kütüphane de sıkılmıyorsan orası daha güzel belki birşeyleri sorgulayacak zamanın olur devamlı arkadaşlarla takılmak düşünmeni zihnini köreltir tabi eğlenmeyi de unutma 😁

Grupları bırak takıldığın aklı başında bir iki arkadaşın olsun yeterli fakat kütüphane de sıkılmıyorsan orası daha güzel belki birşeyleri sorgulayacak zamanın olur devamlı arkadaşlarla takılmak düşünmeni zihnini köreltir tabi eğlenmeyi de unutma 😁
Adam akilli 1 2 arkadasin olsun diyorsun , adamda onlar da yok hocam , bu bahsettigin tipteki insanlar hep kucuklukten tanidigin kisiler oluyor , yas arttikca samimi dost bulmak zor oluyor cunku biriyle tanistiginda sana asla kendisini acmiyor , acamiyor . Kucuklukte ise herkes oldugu gibi davransigindan , samimi olabilecegin kisileri secebiliyordun .

Neyse gordugunuz gibi , sosyal iliskilerin insan psikolojisi uzerinde gercekten etkisi var , gruptan soyutlanma ve ya bi gruba ait olamama cok guclu bi durtu , 20 kisi cikip seji birakinca , ilkel , hayatta kalma icgudusunu andiran bi his sariyor adami .

Kabul edilme , begenilme , onaylanma , bir yere ait hissetmeyi isteme gibi sosyal durtulerimiz var , adini koyamasanizda insanlarla iliskileri kestiginizde sizi saran garip depresif duygunun sebebi bu , ayni zamanda insanlarla beraberlik icinde , iliski icinde oldugunuz zamanda etrafinizi saran garip mutluluk duygusunun sebebi de bu

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8