• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Ateizm hakkinda ne düşünüyorsun ?

Bir kısmının aydınlanma yaşayıp ateist olduğunu bir kısmının ''abi ateist ol çok havalı kızlar teklif ediyo'' muhabbetinden ateist olduğunu bir kısmınınsa artık din,inanç vs takmadığı için istem dışı farketmeksizin ateist olduğunu düşünüyorum.

Hunter

Üye
Herkesin dini , siyasi ,politik, görüşleri farklıdır.İnsanı İnsan olduğu için sevmeli ve değer vermeli.

insanlara : ” Dinin nedir ? Namaz kılıyor musun ? Oruç tutuyor musun ? ” gibi Allah’ın soracağı soruları sormayın! İnsanlara : ” Aç mısınız ? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır ? Bir sorunun var mı ? ” gibi kulun kula soracağı sorun.

- Fatih Sultan Mehmet HAN

Bir kısmının aydınlanma yaşayıp ateist olduğunu bir kısmının ''abi ateist ol çok havalı kızlar teklif ediyo'' muhabbetinden ateist olduğunu bir kısmınınsa artık din,inanç vs takmadığı için istem dışı farketmeksizin ateist olduğunu düşünüyorum.
''abi ateist ol çok havalı kızlar teklif ediyo'' bu yüzden ateist mi olunur ya :) abazalık nelere kadir. Doğrusu, dinler bana mantıklı gelmiyor. Bilim varken hurafelere inanasım gelmiyor.

Herkesin dini , siyasi ,politik, görüşleri farklıdır.İnsanı İnsan olduğu için sevmeli ve değer vermeli.

insanlara : ” Dinin nedir ? Namaz kılıyor musun ? Oruç tutuyor musun ? ” gibi Allah’ın soracağı soruları sormayın! İnsanlara : ” Aç mısınız ? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır ? Bir sorunun var mı ? ” gibi kulun kula soracağı sorun.

- Fatih Sultan Mehmet HAN
Ne güzel söylemiş Fatih Sultan Mehmet. :) ama bizim sözde müslümanlara gel de anlat bunu.

Kasrqaa

Fahri Üye
Çevredeki ateistler hep insanlar tarafından fark edilmek için kendilerini kasa kasa geziyorlar. Muslimanim fakat Müslümanlarda bı değişikler Kuranı açıyorlar Arapça okuyorlar çok değişikler halbuki Türkçe okusalar herşey hakkında bilgilenirler. Kuran'da eşiniz ile tartışırsaniz yatağınızı ayırın diyor. Mesela bu kadın tartışınca iletişimi kesmek bu yüzden işe yarar her konuyla ilgili bir ayet var hepside mantıklı. Ne aramak istersen o var icinde

LynxZZ2

Üye
Tapmıyorum,itaat etmiyorum,korkmuyorum.Kul değil bireyim düşünce sistemine sahibim Efe Aydal'ın videolarını ve podcastlerini öneririm

Ateist değilim, evrenin arkasında bir dayanak noktası olduğuna inanıyorum. Tanrı inancım var ama hiçbir dine mensup değilim. Ama yarının ne getireceği belli olmuyor, bir de bakmışım namaz kılan bir adam oldum :)

Ön yargılı olmadan, vicdanımız nereye götürürse oraya gitmek lazım. En büyük din, vicdanın sesidir.

Ateizm bir isyandır, haklı bir isyan da olabilir. Kesin bir şey söylemek zor.