• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Avlanırken, Yeri Geldiği Zaman Diye Bir Şey Söz Konusu Mu ? Bu Bir Çelişki Olmalı Mı ? Neden ?

Ğmossa

Üye
Konu Çekici Karakter Sergileme Olayı...

Cesaret ,Sorumluluk, Samimiyet, Ciddiyet, Liderlik, İtaat Etmek, Hükmedicilik, Esprili Olmak, Esprili olduğun kadar da ciddi olmak, Nerede, nasıl konuştuğunu bilmek, Gelişime açık olmak, Bilgili kültürlü erkek olmak, Kendi kendine eğlenebilmek, İnsanların seninle ilgili düşüncelerini umursamamak, insanları ezmeye çalışmamak, mütevazi olmak, mütevazi olduğun kadar da kendini beğenmek, kendine dünyadaki her şeyden fazla tapmak, kaliteli sohbet edebilmek, insanlara kendini sevdirmeyi bilmek, cinselliğiyle barışık olmak, yeri geldiğinde belden aşağı espriler yapmak, bazense muhafazakar biri gibi konuşmak, kadınlara karşı nazik olmak, kadınlara karşı kaba olmak, ilgi göstermek, aşağılamak, yeri geldiğinden edebiyattan, yeri geldiğinde felsefeden, yeri geldiğinde saatlerce geyik muhabbeti yapmak, yeri geldiğinde azimli, hırslı olmak, hırslı olduğun kadar rahat olmak, yeri geldiğinde yenilgiyi kabullenmek, benimsemek, yenilgiden sonra yılmayıp tekrar ayağa kalkmak, yeri geldiğinde yaramaz çocuk olmak, bazense yaşından 15 yaş büyük bir erkek gibi konuşmak,

Şimdi bu özelliklere dikkat ediyoruz. Zıttıyla yazılmış kelimeler var yukarıda, ya da karakteristik özellikler de diyebiliriz.

Biraz çelişkili durabilir belki uzaktan bakınca...Çekicilik denen olayın '' Paradoks '' olduğunu bilirsek. Zaten zıtlıklardan meydana geldiğini biliriz.

Yani muhafazakar bir insana belden aşağı konuşursan iletişim konusunda problemler yaşaman olasıdır.

Kültür seviyesi düşük bir kızla felsefe yapıyorsan, kız seni anlamaz ve iletişimde kopukluk olur.

Çok yaramaz, deli dolu, neşeli, bıcır bıcır bir kızla konuşuyorsan ciddi bir hava takınman onunla samimiyet kurmanı engeller.

Bla Bla Bla...

Bu durumlar, senin kadınları hatta kadın - erkek farketmeden tüm insanları etkileyip etkileyemeyeceğini belirliyor.

Bunların hepsini 6 yaşından bu yana sosyal çevremizden öğreniyoruz veya öğrenemiyoruz.

Yukarıda bahsedilen karakter özellikleri eksik olanlar var aramızda biliyorum.

Buradaki bazı özellikler bende de var. Net olalım...

Kendimizi değiştirmemiz gerektiğinin farkındayız ama nasıl ?
Kaybetmeyi mi Seveceğiz ?
Özelliklerimizin farkında mı olacağız ?
Bilinçli mi olacağız ?
Yoksa Engel Sosyal Zekamız mı ?

Hiç arkadaşımız yokken bile bir potansiyel sahibi miyiz ?
Ezilmeyen bir erkek bunları size anlatabilir mi ?

Ya da havasını basarken size bu süreçlerden nasıl geçtiğini anlatabilir mi ? Anlatıyor musunuz ?
Hani düşündüğümüzde ne kadar çok düşersek o kadar yürekli kalkarız, çıktığımız ya da kaldığımız merdivenleri biliriz, nerede kaldığımızı biliriz. Ama birisi de var ki hiç hata yapmadan statü ile para ile veya başka bir kısa yoldan gidiyor ? Sizce bu tipler sizden daha mı üstün tabi ki hayır.. Sizce Öyle mi ? Siz bütün merdivenleri hatmetmiş oluyorsunuz. O ise her hangi bir sorunda statüsüyle parasıyla geçiştirmeye çalışıyor. Bu kendini bilmişlik sayılır mı ? Bence Sayılmaz.. Sizce sayılır mı ?

Bu durumda düşmekten, reddedilmekten, tecrübe etmekten neden vazgeçelim, neden sihirli bir dokunuş, bir kestirme yol bekliyoruz ?

1.Sınıfı Bitirmeden kimse bizi 8. sınıfa geçirmiyor :)
Demek ki belli yollardan geçmemiz gerekir mi ?
Kimse bize eğitim de vermeyeceğine göre ?
Beklentilerimi törpülememiz gerekir mi ?
Bence Evet ya sizin fikriniz nedir ?
En Fazla Ne Olabilir ?

Fikir ve tecrübelerinizden bahsederseniz sevinirim.
Kadın Avcısı E Kitabından alınan bir bölümdür.

Son düzenleme:

umutcang

Üye
Kanka yazıyı okurken yoruluyorum. Çünkü çok fazla renkli kelimeler var.

Ğmossa

Üye
Kanka yazıyı okurken yoruluyorum. Çünkü çok fazla renkli kelimeler var.
Madem yordum seni..Fikrini de alayım o vakit amaç fikir almaktı çünkü ?
Sanırım herkes işine geleni alıyor ve avına devam ediyor. Kİmsenin beyin fırtınası yapmak gibi huyları yok..Çünkü kimse hatalarını anlatmak istemiyor..Hep iyi tarafları havalı havalı anlatmayı seviyorlar...O kişiler kendini biliyor..Onlara buradan çok çok selam olsun..Artık onların kötü niyetine hizmet edecek bilgiler vermeyeceğim. Bunu da senin samimi yorumun aracılığıyla söylemiş oldum..Herkese başarılar..

umutcang

Üye
Bir sakin olsaydın keşke, kötü bir yorum yapmadım sana. Tabii ki yeri geldiğinde renkli kelimeler kullanılacak. Ancak bunların çok fazla olduğunu ve gözleri yorduğunu söyledim. Sana bir eleştiri yaptım, çünkü ben de yazı yazan bir insanım. Bu yüzden sana karşı böyle bir eleştiri yaptım. Haklısın, kimse beyin fırtınası veya benzeri şeyler ile uğraşmıyor. Yazıları okuyup geçiyorlar ve bunları olduğu hali ile hayatına entegre etmeye çalışıyorlar. "Kendi hayatıma bunu entegre ederim ?" diye düşünmüyorlar.

Toparlamak gerekir ise
Tabii ki kendi dilediğin gibi yazabilirsin. Ancak ne mutlu bize bir şeyler katmak istiyorsan. Bence okuyucularına bir kulak vermekte yarar var. Ancak bir okuyucun sana kendi bilgi ve tecrübesinden böyle bir eleştiri yapıyor.

Ğmossa

Üye
Bir sakin olsaydın keşke, kötü bir yorum yapmadım sana. Tabii ki yeri geldiğinde renkli kelimeler kullanılacak. Ancak bunların çok fazla olduğunu ve gözleri yorduğunu söyledim. Sana bir eleştiri yaptım, çünkü ben de yazı yazan bir insanım. Bu yüzden sana karşı böyle bir eleştiri yaptım. Haklısın, kimse beyin fırtınası veya benzeri şeyler ile uğraşmıyor. Yazıları okuyup geçiyorlar ve bunları olduğu hali ile hayatına entegre etmeye çalışıyorlar. "Kendi hayatıma bunu entegre ederim ?" diye düşünmüyorlar.

Toparlamak gerekir ise
Tabii ki kendi dilediğin gibi yazabilirsin. Ancak ne mutlu bize bir şeyler katmak istiyorsan. Bence okuyucularına bir kulak vermekte yarar var. Ancak bir okuyucun sana kendi bilgi ve tecrübesinden böyle bir eleştiri yapıyor.
Samimiyetine inandım ve bu yüzden fikrini merak ettim sonrasında da içimden gelen bir şeyi belirtmek istedim. Sana bir tepki veya fırça değildi. Beni düzgünce eleştiren herkese kapım açık ama eleştirip sonraki aşamaya geldiğimiz vakit ortadan kayboluyorsa onların niyeti belli zaten.

Tabi ki isterim herkes faydalansın ve bir fikri olsun, iki kelam etsin yorumu olsun. Bunlar yoksa zaten Alfalık ta yok. Dolayısıyla bazı burdaki kişiler işine gelenleri hap bilgi olarak görüyor. Halbuki her şey zincirleme.

Kusura bakma Alfa, yanlış anlaşılma oldu sanırım.

Albatrosse

Üye
Avlanmak nedir, hala taş devrinde mi yaşıyorsun yakında kadını nasıl maarama götürürüm diyede konu açarsın, şu kelimelere dikkat edin biraz