Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ayağa kalk - Part 2

Awaken- League of Legends müziğiyle okumanızı tavsiye ederim.
Arkadaşlar şu hayatta herkes çıkar peşinde neredeyse. Benim bir anda güçlenmemi gören insanlar saldırıyorlar, çekemiyorlar. Bu uzun bir yazı olacak içimi dökeceğim tanımlamalar yapacağım umarım size de bana da ders olur.
Ben 18 yaşında sınava hazırlanan bir lise öğrencisiyim. 29 gözüküyor yanlışlıkla oldu dğzeltemedim. Neyse bu işe baş koydum tcma ile. Sayesinde ilerledim göz önüne çıkmaya başladım özgüven kazanıyordum. Ama kendime söylemesem bile istemsiz nefret başlamıştı ve EGO. Yanımdaki bazı insanlar rahatsızmış ve yüzüme söyleyemediler. Çünkü herkes birbirinin arkasından konuşuyor. Söyleyemediler değil söylemediler. Düşünsenize herkes sizin arkanızdan konuşuyor. Şerefsiz TCMA tüm bilinçaltımı sikti. Sevgilimle ayrılıp bir daha kavga ettiğim skşamında bundan bu yolda dostum dediğim adam söyledi. O olmasa buralara gelemezdim. Bilerek bu an söyledim ki bir şeylerin farkına var dedi. Ve ona minnettarım. Egomu tamamen parçaladım. Alfamı yeniden tanımladım. Günler ilerledi insanlara iyi davranmaya çalışıyordum. Çoğu kişiyle aram dğzeldi ama hala böyle saygısız seviyesiz insanlar da vardı. Siklemedim gülüp geçtim. Arkadaşım dediğim adam sırtımdan bıçaklayıp ortamda beni ezmeye çalışıyor. Sizce hiçbirini yapabiliyor mu hayır aq hayır. Mal gibi kalıyor hala bana yaranmaya çalışıyor. Espri yapmaya çalışıyor yeri geldiğinde vurmaya çalışıyor geri zekalı. Ben bu olayları daha 17 sinde yaşıyorum. Siz hala gelmiş bir kız var napsam diyorsunuz aptal mısınız? Amaç kız mı yani??? 2 3 başlık açtım reddedilmekle ilgili. Hala konular devam. Hiçbir şey bilmiyorsunuz. Hayatta o kadar farklı ki ve ben bunları gördüm. Yeni kararlar aldım ama bunları söylemeden önce alfayı tanımlamak istiyorum.
Alfa: Hayatının her anında mutlu olan, kendisini hiçbir şeyin üzmesine izin vermeyen, amaçları ve idealleri peşinde koşan, önüne çıkanlara gülüp geçen, gereksiz şeyleri takmayan, ÖZGÜVENLİ, ÖZSAYGILI, çekiçi, sexy insandır. Hala reddedilme korkusu yaşıyorsunuz? Neden anlayamıyorum? Rencide olmaktan korktuğunuz için mi egonuza yediremediğiniz için mi? Bakın arkadaşlar kızlar konusunda hiç sıkıntı çekmiyorum. Ama daha 2 gün önce kız reddetti beni. Eeee aq ne oldu? Siz kızlara alfalığı baplayan insanlar ben şimdi alfa değil miyim? Alfa tanımlamasını çok sevmem gerçek erkek demeyi tercih ederim ama şimdi ben neyim?
Alfa yenildiğinde tekrar ayağa kalkan yapana kadar tekrar tekrar deneyen korkusuz insandır. Bir alfa düşebilir ama asla ama asla SIRTI yere gelmez. Yeniden ayağa kalkar çıkarır masaya vurur ve der ki ben geldim. Şu kızları bırakın onlar sadece araç. Lütfen kendinizi geliştirmeye odaklanın. Kızlar konusunda hayat konusunda değerlerin amaç konusunda her zaman kazanacağınıza inanın. Emin olun kazanacaksınız. Ama düştüğünüzde daha bitmedi diyip kalkın. Kalkın ulan artık kalkın. Geçmişimi takıyorum diyorsunuz o senin geçmişin ulan o seni sen yapan şey ve ondan mutlu olman lazım. Ders çıkarman lazım. Kafanı hiçbir şeyin meşgul etmemesi lazım. Size mutluluk tanımı veriyorum: Bir insanın üzülmesiyle parmağının keslmesi aynıdır. O durum ortadan kalkıktan sonra geçer bunkadar basit. O zaman şu anki düşündüğün gereksiz şeyleri takmazsan mutlu olacaksın. Şu hayatta hiçbir şey seni sen istemediğin sürece mutsuz edemez. Olumlu pozitif şeylere odaklanın. Neden geçmişi düşünüyorsunuz biliyor musunuz? Çünkü hala o hataları yapmaktan korkuyorsunuz yapın aq. Bak yine alfa terimini kullanıyorum. Alfa hata yapmak ister reddedilmek ister aq çünkü bunları hayattaki kendine geliştirmek için yaptığı hatalar olarak görür ve mutlu olur. Ben niye kendime alfa diyorum biliyor musun? Çünkü tam olarak öyle hissediyorum taşaklarım kapıya sığmayacakmış gibi hissediyorum her şeyi alabileceğimi hissediyorum ama kaybedileceğimi de biliyorum. Bunlar doğaldır. Her alanda kaybedebilirsiniz. Fazla beklentiniz olmasın beklentiler daima üzer. Onun yerine anı yaşayın. Aldığım kararlara geçiyorum:
Kimseyi gereksiz mutlu etmeyeceğim.
Benle olmak istiyorlarsa olurlar yoksa olmazlar.
Her zaman kendi yolumdan gideceğim. Her ortamda lider olacağım.( hiyerarşik şeyleri kastetmiyorum).
Mutluluğumdan taviz vermeyeceğim.
Kızlar hakkında hiçbir şey düşünmeyeceğim. Kızları kafamdan atıp akışına bırakacağım. Çünkğ kızla alfalığın alakası yok.
Olursa senindir olmazsa dneeyimdir. Fake it till you make it felsefelerini benimseyeceğim.
Sağlam duracağım her zaman. Duygularımın kontrolünü elime alacağım.
Asla vazgeçmeyeceğim.
Ben bir erkeğim alfa değilim ERKEĞİM. Taşaklı bir erkeğim. Ve şunhayatta yapamayacağım bir şey yok.
Bana 1 hafta verin ben bir iş için çalışayım onu olmuş bil.
Dersinizi çalışın, gereksiz şeyleri bırakın. Çabalayın. Erkek olduğunuzu hissedin. Tek bir bakışınla karşındakini etkileyebileceğinden emin olun. Sen bir erkeksin erkek. Yeni başlayan arkadaşlar için söylüyorum. Hayat bir satranç gibidir. Önce piyondan başlaman lazım. Ben şu an kaledeyim. Yakında vezir olacağım sonra ŞAH. Bunların hepsi 1 ay içinde olacak eminim. Şimdi başlamanın tam zamanı.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8