• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Azaltarak nofap yapmak

FromendD

Üye
Beyler çoğunuz şöyle düşünüyordur "biranda bırakacaksın yoksa olmaz hemen şuan bırak" şimdi insanlar bunu yaptığı zaman bu çok büyük bir hedef o adamın zaten böyle bir alışkanlığının olmaması lazım veya iradesi çok üst düzey birisi olması lazım sonuç ne oluyor ? ya yine bozdum bir türlü başaramıyorum demeler chaser effectler siz o ana kadar her gün iki gün de bir haftada 1-2 kere yapmışsınız sonra bir anda biliçaltınıza diyorsunuz ki bu uzundur yaptığım hoşuma giden şeyi bırakacağım bilinçaltı bunu istemeyecektir isyan edicektir sonra bu süreç çok zorlu gelecektir ama siz derseniz hadi oğlum 2 hafta dayan sonra yaparsın sadece 2 hafta dayanıver diyeceksiniz sonra o hedef daha kolay gelecek en azından yaparım ya diyeceksiniz sonra 1 aya çıkacaksınız sonra hiç yapmayacaksız böylelikle bilinçaltınıza çok zorlu bir görev vermeyeceksiniz nasıl olsa ayda bir yapıyordum hiç yapmam diyecek

FromendD

Üye
Bilinçaltına düşman olmayın zira kazanamazsınız. Onunla dost olun onu anlamaya çalışın ve sevin. Tek gerçek dostunuz o çünkü. Onu ikna edersenizde gerçekliğiniz olur. Bilinçaltı doğru öğretilerle dost yanlış öğretilerle size düşman olur.
Şöyle söyliyeyim sen atıyorum 20 yaşındasın 18 yıl senin bilinçaltına bir çok şey girmiş böyle şeylerden haberin yok sonra sen 18 yaşında olumlar yapıyorsun 2 yıl yaptığın olumlamalar 18 yıl yaptığın olmsuz düşünceleri silebilir mi bilinçaltı öyle kolay kolay değişemez yıllarca utancından bir kıza bile çıkma teklifi edemeyen bir insan bir anda taş gibi bir kıza teklif edemez kendi seviyelerinden başlar gelişir bakımına önem verir oda bir alfa olur ve o kıza çıkma teklifini eder

mitch

Üye
saçma. azaltarak bırakma olayına inanmıyorum. 80 günlük nofapımı "1 kereden bir şey olmaz" diyerek bozdum ve 7 aydır tekrardan bırakmaya çalışıyorum. 1 kerecik yaptığım şey 7 aydır başıma dert oldu.

azaltarak bırakıcam diyen adamın niyeti zaten bırakmak değildir. fiziksel 31'in yanında bir de vicdan 31'i çekme niyetindedir.

şu siktimin bağımlılığını bırakmak istiyorsan hemen şimdi bırak ve bir daha elini sürme.

FromendD

Üye
saçma. azaltarak bırakma olayına inanmıyorum. 80 günlük nofapımı "1 kereden bir şey olmaz" diyerek bozdum ve 7 aydır tekrardan bırakmaya çalışıyorum. 1 kerecik yaptığım şey 7 aydır başıma dert oldu.

azaltarak bırakıcam diyen adamın niyeti zaten bırakmak değildir. fiziksel 31'in yanında bir de vicdan 31'i çekme niyetindedir.

şu siktimin bağımlılığını bırakmak istiyorsan hemen şimdi bırak ve bir daha elini sürme.
Sen yine iradene iyi sahip çıkmışsın ama asosyal taklıp eli çükünde gezen tipleri yapacağız söylemesi kolay gelebilir ama onlar için işkence birde kendine 2 ay hedefini koysaydın kendine keşke demezdin amacım buydu zaten şimdi büyük hedef geliyor derdin

mitch

Üye
Sen yine iradene iyi sahip çıkmışsın ama asosyal taklıp eli çükünde gezen tipleri yapacağız söylemesi kolay gelebilir ama onlar için işkence birde kendine 2 ay hedefini koysaydın kendine keşke demezdin amacım buydu zaten şimdi büyük hedef geliyor derdin
azaltarak bırakmaya çalışan kişi kendine her zaman açık bir kapı bırakır. ne zaman canı istese "dur zaten azaltıyodum bi tane daha çekiyim" düşüncesine sahip olur.

ama kökten bırakmaya çalışan birisi canı ne kadar isterse istesin hiç bir bahanesi olmaz. "zaten azaltıyodum bi tane daha çekiyim sonra hiç çekmeyim" demez. çünkü bilir ki o bir taneyi çekince görev başarısız olacaktır.

azaltmak bahanedir beyler, tek seferde bırakın.

FromendD

Üye
azaltarak bırakmaya çalışan kişi kendine her zaman açık bir kapı bırakır. ne zaman canı istese "dur zaten azaltıyodum bi tane daha çekiyim" düşüncesine sahip olur.

ama kökten bırakmaya çalışan birisi canı ne kadar isterse istesin hiç bir bahanesi olmaz. "zaten azaltıyodum bi tane daha çekiyim sonra hiç çekmeyim" demez. çünkü bilir ki o bir taneyi çekince görev başarısız olacaktır.

azaltmak bahanedir beyler, tek seferde bırakın.
Açık kapı bırakarak azaltıyorsa yapmasın zaten demek istediğim ömür boyu yapmak emin ol %1000 de 1 bile değildir çok düzenli bir s*x hayatı olması lazım öyle bile yapan çok gerçi benim demek istediğim o kocaman hedefin küçük bir hedef haline gelmesi ulan 2 hafta ne olursa olsun dayanacağım 2 hafta zaten küçücük bir zaman ne olucak ki 2 hafta beklemekten diyeceksin sonra 2 hafta sorna isteğin gittiyse veya azsa gene yapma ama büyük ihtimal çok fazla olucak yapabilirsin 2 haftanı tamamladın sen başarırsın gibi düşünecek beyin iraden güçlenecek motivasyon kazanacaksın şimdi 1 ay diyeceksin sonra 2-3 ay sonra diyeceksin ki ulan zaten 2-3 ayda bir yapıyorum çok nadir onu da yapmasam bir şey kaybetmem artık tümden gidiyor büyük hedef koy küçük başla

tau2che

Üye
Eğer azaltarak bırakabilen varsa elini öperim :) Bence tek seferde bırakmaktan daha fazla irade istiyor

FromendD

Üye
Azaltarak derken bu arada sekme sekme p*rno açarsanız sonra tekrar izlemek isteyeceksiniz isterseniz en kötü 1 p*rno açıp öyle yap örneğin 3 kere 2 hafta böyle yap sonra p*rnoyu bırak artık o 1 ay sonra yapcağın şey de p*rno olmasın sadece mast olsun en kötü fotoya bakarsın veya çok küçük bir video p*rno olmayan ben sigara olsun bu konu olsun %100 de 1 lik kısım hariç hep tökezlediğini gördüm eminim tökezlemeyen yoktur ama azaltsaydın o tökezleme başarı olarak geçicekti beynine . İradenin gerçekten çok güçlü olduğunu düşünüyorsan tökezlemeyi aklından geçirmiyorsan tabiki de direkt bırak bu her gün yapan alışkanlık haline getiren insanlar için bir de iradesi güçlü olmayan