Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Babalığı başkasına atma -Evrimsel Psikoloji 3

N.R

Kadınların erkeklere yaptığı en büyük sahtekarlıklardan birisi de babalığı başkasına atmaktır. Kadın hamile kaldığında babasını %100 bilir ama erkeğin böyle bir garantisi yoktur. Kadın başkasıyla yumurtasını döllemiştir fakat o erkek o kadınla evlenmek istemez. Bu durumda kadın suçu başkasına atmalıdır başkasına oyun kurmalıdır.

Eski zamanlarda DNA testleri yokken kadınların işi daha kolaydı. Erkeğe boku atar ve inandırırdı zira dediğim gibi DNA tesleri yoktu. Erkeğimiz ise oyuna düşüp belki de hiç yapmadığı bir işten dolayı senelerce gereksiz bir şekilde başkasının oğluna babalık başkasının karısına kızına kocalık yapardı. Erkek ve kadın ilişkilerinin en boktan oyunlarından biridir bu kadınlar boku atar erkekler ise emin olamaz ve bu boka batar.

Erkekler bu riski en aza indirmek için kıskançlık vs. yöntemlere yönelir ve özellikle bu yöntemler çekici bir kızlayken olur.

Kadına güvenmemenin en temel felsefesi de budur aslında bazen bu felsefe ciddi kadın düşmanlığına yol açar (forumda çok var böyle). Aldatılan erkekler genelde bu tip kadınlar tarafından aldatılır.

Not : Evrimsel Psikoloji konuları kısa oluyor biliyorum fakat anlatılacak konu miktarı çok ve ben de sizi sıkmak istemiyorum. Temeli veriyorum düşünmeyi size bırakıyorum. İyi forumlar dilerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8