• Bugün reklama 1 defa tıklayarak siteye ücretsiz bir şekilde destek olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bağımlılıklardan kurtulma

Evet belkide geleceğimi kötü yönde etkileyecek youtube bağımlılığım var.

Oyunu farkettiğimden beridir hayatımın bir çok alanında kendimi geliştirdim ama boş şeylere olan bağımlılığımdan dolayı günümün çok boş geçtiğini farkediyorum.

Okuldan 6 gibi döndüğümde çalışmam gerek dersler, okumam gereken kitaplar olmasına rağmen youtubeye girip saatlerce zaman öldürüyorum.

Arklarım bana önereceğiniz bir şey varsa şu belaya bir çözüm yolu bulalım minnettar kalırım :)

Bırakılmıyor. Bu çöktüğü anda tam o anda bi anda bırakmazsan devam ediyor, 2 sn düşünüp yola koyman gerek. Bu işin sihirvari bir çözüm yolu yok. Hiç olmadı bilgisayarı kaldır, internete kota yaptıradabilirsin.
Bilinçaltı telkinleri ve olumlamalarda yardımcı olabiliyor.

Bunun cevabı daha çok disiplin ve düzen ile alakalı,şöyle söyliyim eğer 3-4 gün bu bağımlılığına karşı koyarsan bir daha olacağını sanmıyorum benim de başıma gelmişti.

Bende bilgisayara dadandım bırakamıyorum :D ama 21 gün kuralı denen olay var. o iş görür kriz anında girme biglsiayara zamanla beyin unutur.