• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Başaramadım

Bu zamana kadar hiç bir başarım olmadı. Ders çalışma kararı alınca, veya yeni bi hobiye başlama kararı alınca hep başaramayacağım düşüncesi geliyor aklıma, moralim sikiliyor. Ne yapmam lazım bu düşünceden kurtulmam için?

Carpe Diem

Üye
Başarman gerek.
Başardıktan sonra bu senin için bir özgüven ve moral kaynağı olacak ilk olarak yapabildiğini görmen gerek dostum..

Tyler

Üye
Moruk, yapmayı en çok korktuğun şeyi yap o zaman hiç bir şeyin değerinin olmadığını anlayacaksın. hiç bir şey yapmamanı engelleyeceğine değmediğini anlayacaksın.
Örnek: Dış görünüşüne güveniyorsan sadece berbere git saçını 0 a vur dalga geçenleri aldırma hatta onlara laf sok bir şey yapamazlar sana öz güvenin fırlayacak , çok akıllanırsın ciddiyim.

FromendD

Üye
Hedefini büyük koy ama küçük başla o an sadece başına geçeceğim yarım saat çalışacağım de gerçekten sıkıldıysan bırak sıkılmadıysan 10 dk daha dur

Tek isteğim şu an derslerde başarlı olmak ama hep yapamayacapım gibi geliyor, bu zamana kadar derslerimde hiç başarılı olamadım. Mesela bir şeyi öğrensem, ilerki konuları öğrenirken önceki bilgiyi unutacağımı düşünüyorum hep

Carpe Diem

Üye
Tek isteğim şu an derslerde başarlı olmak ama hep yapamayacapım gibi geliyor, bu zamana kadar derslerimde hiç başarılı olamadım. Mesela bir şeyi öğrensem, ilerki konuları öğrenirken önceki bilgiyi unutacağımı düşünüyorum hep
Beynini o kadar küçümseme inanmaya çalış olumlu telkinlerde bulun ve çalış

Carpe Diem

Üye
Öyle dersen olmaz işte bazı şeyler istemekle olmaz o kıçını yapışan koltuktan kaldırman gerekir öncelikle çok geçtim bu dönemlerden.

FromendD

Üye
Bir anda olmaz ben hala istediğim gibi çalışamıyorum bir ara sınav zamanı olduğu için kötü den ortalama üstü-iyi seviyesine geldim sonra tekrar düştüm alışkanlık yapmak lazım