• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Başarılı Bir Hayat Düşünce Yapısıyla Başlar

brendon

Üye
Merhaba Dostum
Başarılı bir hayat geçirmek istiyorsan, doğru düşünce yapılarına ihtiyacın var . Hepimiz nasıl Alfa Erkek olunur konusunu tartışıp duruyoruz.
İnsanlar dış görünüşün, kaba olmanın, iyi dövüşmenin, lider olmanın vb şeylerin alfa erkek özelliği olduğunu düşünür.
Alfa Erkek yukarıda bahsettiğim her şey olabilir lakin tüm Alfaları birbirine bağlayan şey düşünce yapılarıdır.
Bu düşünce yapıları kendilerini farklı bir şekilde ortaya koyabilirler ama özünde hepsi aynıdır.

Başarılı Erkekler Kendilerine Odaklanır
Peki Alfa Düşünce Yapısı nedir?
Alfa adı üstünde, dünyada kendi noktasından, düşünce yapısından hareket eden bir bireydir.
Steve McQueen bunu tek cümleyle harika özetlemiştir. Çevirisi yaklaşık şöyledir:
‘’ Kendim için yaşarım ve kimseye hesap vermem ‘’
Bugün, kadınlaşmış bir ortamda yaşıyoruz. Bir erkeğin kendi için yaşaması, garip ve bencil gözüküyor. Fikir şuradan geliyor.
Eğer bir erkek sahip olduğu kaynakları kadınlarla ya da başkalarıyla paylaşmıyorsa , bencildir ve utanmalıdır.
Tabi ki Alfa Erkek, eli açık bir baba, arkadaş ya da iş veren olabilir ama önce kendini düşünmelidir.
Çevrenin utandırma taktiklerini dinlememeli ve kendi kurallarına göre hareket ederek, kendini ve yanındakileri desteklemelidir.
Çünkü Alfa Erkek şunu bilir:
Benim başarılı olmam, çevremdeki insanlara da yardımcı olacak.

Geçmişte Öğrendiğin Şeyleri Unut

Öğrenmiş olduğun şeyleri unutmak , düşünce yapısı oluşturmanın bir parçasıdır. Bu basitçe farklı düşünmeye başlamak demektir.
Eğer toplumun, erkeği farklı şekillerde kontrol altında tutmak istediklerinin farkına varırsan , değişmek daha kolay olacaktır.
Farklı davranmaya başladığında asıl faydayı göreceğin zamandır.

1 - Kendini Düşün
Kendini düşünmelisin. Bu çoğu erkek için kolay bir şey değil çünkü sosyal programlama ve değerler ailemizden ve sosyal çevremizden gelir.
Bunu ezmek zordur.
Avukat / Pilot / Borsacı mı olmak istiyorsun? Güzel. Peki neden?
Kadınların kapılarını açıp, onlara öncelik mi veriyorsun? Peki neden?
Her zaman evlenmek istendin. Peki neden?
Belki fark etmişsindir. Bu düşüncelerin çoğu sana ait değil. Ailen senden avukat olmanı istemiş. Annen senin mürüvvetini görmek istemiş.
Bazı düşünceler faydalıdır lakin çoğu seni kontrol etmek için tasarlanmıştır.

2 - Kendin İçin Yaşa
Steve McQueen bunu çok güzel özetlemiştir.
Hayatındaki ailenin, arkadaşlarının, kız arkadaşlarının ve eşlerinin hayatında kalmalarını umarsın. Çoğu da kalacak lakin bazıları 5 yıl sonra yanında olmayacak.
Bu yüzden hayatını bir insanın odak noktasına kuramazsın. Bunu kadınlar itici bulur, bunun yanında finansal ve zihinsel olarak büyük kayıplar yaşayacaksın.
Hayatını istediğin gibi yaşa, istediğini yap ve tabiki yakınlarını da buna dahil et.
Kaybedince koyacak kadar ödünler verme.
Bu tavsiye çoğunlukla hayatındaki kadınlarla ilgilidir ve farklı düşünmekle gelen bir diğer düşünce; başarı ölçütünü kadınlar üzerindeki başarına odaklama.
Bunun başardığın zaman yaşamak daha kolay olacak.Çünkü ayrılık isteklerinin %80’i kadınlar tarafından gelir ve bu başına gelecek.

3 - Kendinle Ol
Değerli bir erkek kendi yolundan yürür ve çevrenin düşüncesini umursamaz. Yalnız yürür.
Yalnız yürümek özgüven ve cesaret gerektirir. Bunlara sahip olmak için harekete geçmek gerekir.
Kendinle vakit geçirmek, bundan mutlu olmak. Plan yapmak. Harekete geçmek.
Erkek adam sessizlik , dikkatini dağıtacak şeylerden uzak olmak ister. Çoğu erkek kendine vakit ayırmaz.
Bu davranış kendini önemsiz hissettirir ve bahsettiğim düşünce yapılarıyla çelişir.
Çünkü sana kendine vakit ayırmanın bencil bir davranış olduğu öğretilmiştir.

Başarı Demek Seni Çekemeyenleri Görmezden Gelmek Demektir
Sosyal çevre Alfa Erkekler için ‘ bencil ‘ kelimesini kullanır ki çevrende sana böyle davrandığını söyleyenler mutlaka vardır.
Bu davranış bazılarını senden iter. Lakin sen de çevrene değer vermeye başladığında bazılarının sana doğru geldiklerini göreceksin.
Bu da işin güzel yanı.
Bu hayat senin ve bu düşünceler özgürleşmeni kolaylaştıracak. Bu düşünceleri uygulamayı dene.
Johnny D.

pawelow

Üye
Türkiye ortalamasında bunları yapmak çok zor her zaman bir ödün verdiğimiz konunoluyor

Muglali

Üye
Johnny D. doğruları net bir şekilde ifade eden birisi. Tavsiyelerine kulak vermeniz faydanıza olur.

Ğmossa

Üye
’ Kendim için yaşarım ve kimseye hesap vermem ‘’
Bugün, kadınlaşmış bir ortamda yaşıyoruz. Bir erkeğin kendi için yaşaması, garip ve bencil gözüküyor. Fikir şuradan geliyor.
Eğer bir erkek sahip olduğu kaynakları kadınlarla ya da başkalarıyla paylaşmıyorsa , bencildir ve utanmalıdır.
Tabi ki Alfa Erkek, eli açık bir baba, arkadaş ya da iş veren olabilir ama önce kendini düşünmelidir.
Çevrenin utandırma taktiklerini dinlememeli ve kendi kurallarına göre hareket ederek, kendini ve yanındakileri desteklemelidir.
Çünkü Alfa Erkek şunu bilir:
Benim başarılı olmam, çevremdeki insanlara da yardımcı olacak.
Geçmişte Öğrendiğin Şeyleri Unut
Farklı davranmaya başladığında asıl faydayı göreceğin zamandır.
Belki fark etmişsindir. Bu düşüncelerin çoğu sana ait değil. Ailen senden avukat olmanı istemiş. Annen senin mürüvvetini görmek istemiş.
Bazı düşünceler faydalıdır lakin çoğu seni kontrol etmek için tasarlanmıştır.
Kendinle vakit geçirmek, bundan mutlu olmak. Plan yapmak. Harekete geçmek.
Lakin sen de çevrene değer vermeye başladığında bazılarının sana doğru geldiklerini göreceksin.

Bunlar çok önemli şeyler, akılda bir şekilde tanımlanmış olan veya aile tarafından baskılanan bize ait olmayan düşünceler...
Yapıyı yeniden yapılandırmak ve sorgulamak, kendini bulmak tek faydamız...

Tyler

Üye
Yalnız kalmaktan ziyade; tek kalmak gerçekten cesaret ister. İnsanlar toplumla birlikte yaşamak ister. Kendini bir sürüye bağlı kılmak ister. Bu yüzden cesaret gerektirir. Fakat buna cesaret edersen, saf mutluluğu yaşamaya hak kazanırsın. Ben bu mutluluğu yaşadım ve yaşıyorum. Gerçekten başkalarıyla vakit geçirmekten çok kendimle vakit geçirmeyi daha mutlu buluyorum. Kendimi clint eastwood gibi hissediyorum. Giyimim onun gibi olmasını istiyorum(para), bakışlar, konuşma, her şey KOVBOY GİBİ İSTİYORUM. Gerçekten tek olmayı deneyin, pişman olmazsınız.