Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Başarılı olmak çok basit

Beyler başarılı olmak aslında ne kadar basit farkında mısınız? İnsanlık gittikçe tembelleşiyor. Farkına varanlar aralarından sıyrılıp başarıya ulaşıyor. Yapmamız gereken tek şey başarıya ulaşmak istediğimiz konuda çalışmak. Çalışırken haz alacağımıza dinlenirken haz alıyoruz. Başarmanın tek sırrı çalışmak, ben hergün pharma.... :D Ama harbiden, ciddi anlamda çalışıpta başaramadım, yapamadım dediğiniz bir şey gösterebilir misiniz? Tabiki gösteremezsiniz. Emek = Başarı. Şimdi kıçınızı oturduğunuz yerden kaldırıp hayallerinize giden adımı atın. Rahata alışmışız lan. Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji bizi sikiyor farkında değiliz. Bundan 40 sene sonrasını düşünün robotlar falan, insanlar ne kadar tembel olacak. Saati gece 3:35e kuruyorum bu sefer kalkcam. Patur abiminde dediği gibi Azim çalışma mutluluk:D

Akıllı telefon ve sosyal medya kullanmayı bıraktığımdan beri kendime ve derslerime daha çok vakit ayırıyorum. Siz ne kadar sağlam dursanızda yaydığı radyasyon ve size sunduğu alternatifler sizi boşa oyalıyor.
Boşa oyalayan şeyleri s*ktir edin. :)
bende gram ders calısamıyorum sosyal medya ve csgo yu bırakamıyorum ne yapmam lazm

bende gram ders calısamıyorum sosyal medya ve csgo yu bırakamıyorum ne yapmam lazm
Ben sosyal medyayı bırakamam diyordum, haberleri nereden öğrencem hayattan haberim olmaz diyordum. Baktım beymim otomatik bahane üretmeye başlamış. O kadar haber sitesi var, ekşisözlük vb. var. Instagram, twitter şart değil illa. Ama yeni hesap açıp kendine bir şeyler katacak kaliteli hesapları takip edebilirsin. En azından arkadaşlarının sahte hayatlarını görmezsin

Silmeden de kurtulabilirsin iradene hakim olmayı öğren, unutma insanı hayvandan iradesi ve düşünme yetisi ayırır.
Ve anlık zevklerinin hayatını s*kmesine izin verme.
silmeden kurtulamam özellikle csgo bi ara bırakmıstım 1 ay falan üni sınavıma hazırlanmam gerekirken devam ediyorum

Her insanın potansiyeli farklıdır. Eğer bırakamıyorsan aniden bırakmaya çalışmak senin için çok zor olacaktır. Zamanla azalt örneğin şöyle de kendine: şimdi oyuna girmeyeyim 1 saat sonra gireyim sosyal medya ya bakacaksan 15 dk sonra bakarım felan diye kendine telkinde bulun. Hani sıkıcı işleri sürekli erteleriz ya öyle düşün.
Ya da başka bir yöntem olarak beynin ödül sistemini kullanabilirsin. İlk önce sıkıcı zor işi yap daha sonra kendini csgo sosyal medya ile ödüllendir. Ama eğer o sıkıcı işi yapmazsan veya yarım bırakırsan kendini ödüllendirme girme o siteye girme o oyuna.
Umarım anlatabilmişimdir.

Yol katettikçe önceden kendine ödül olarak sunduğun zararlı ve vakit öldüren şeyler de anlamsız gelmeye başlayacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8