Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Başarısızlık

Bunun sebebi ; Çok fazla bilgi öğrenme çabası, eyleme geçememe korkusu. Olay bu.

Bu olayın temel psikolojisi. Kendini bir yere, kanıtlama ihtiyacına giriyorsun. Bak şimdi diyorsun ki siteye kanıtlıcam. Aslında buda değil. Senin sorunun şu ; Sen yaşadığın hayatı, öğrendiğin o değerli bilgilere kanıtlıyorsun.

Bilgiler yüksek, hayat ise küçük olunca. Böyle bi bilmecenin içine düşüyorsun.

Nerede hatan var?

1- Temel iletişim

2- İnanç inanç diye konuşmak ama aslında kendi inanç zincirinde ki eksiği görememek.

3- Üst düzey bilgileri öğrenmek, bunu uygularken. Bu bilgileri uygulamayı ben hakkediyor muyum demek. Buda temel başarma korkusu.

Bak başarısızlık korkusu değil. Başarma korkusu.

Sen bir şeyi yapacağında başarıcağını biliyorsun. Ama yapmıyorsun aslında başarmaktan korkuyorsun. Onun hayali seni daha mutlu ediyor ve diri tutuyor. Çünkü başardıktan sonra ne olacağını bilmiyorsun , hiç onu yaşamadın çünkü ve bundan korkuyorsun.

Bu durumda tak al sana cevap ; İnsan bilmediğinden korkar!

Bu dediğin olayın temeli de bu kardeşim. Bilmediğinden korkmak.

Bunu yok etmen gerekiyor. O da nasıl olacak?

Sen bir açılış yapacağında korkarsın. Bunun sebebi yukarıda dediğim işte.

İlk önce kanıtlamak.
Sonra başarı olacağını bilmek çekinmek.
Sebeb ; başarma korkusu.

Temel neden; bilinmezlikten korkmak.

Tekrardan yazdım bak.

Yol haritası dersen de bu işin tek haritası var aslında, sana açılış yap şöyle davran desem. Ben boş konuşmuş olurum. Sende he kanka he kanka diyip yarın unutursun. Çünkü kimse bir yol haritasına, uymaz.

Neye uyar?

Kendi haritasına!

Senin kendi haritan var. Bense sadece söyleyeceklerim ile, senin o haritandaki ok işaretin olurum. Bir rehber gibi, nereye gitmen nereye bakman, nerede ne kadar zaman geçirmen gerektiğini anlatırım. Kararı sen verirsin.

Başlayalım.

Pualık diye bir şey yoktur.
Alfalık da yoktur.

Bunlar kişilere göre değişir.

Tek bir şey gerçek olmalı hayatında oda sen. Peki sen gerçek misin? Yoksa bir sahtemi?

Genel olarak kadınları nereden ayarlıyorsun? Online ortamdan mı? Sosyal ortamdan mı?

Online ise sahtesin.

Sosyal ise gerçeksin.

İlk önce buna karar ver, gerçek misin? Sahtemi? Bu soruyu sorduğuna göre, ilk önce nerede olduğunu ve nereye gitmek istediğini dürüstçe düşün.

Buda istenilen ve sahip olunan hayattır.

İstediğin ve sahip olduğun hayata gelirsek.

Şuan istediğin hayata sahip olduğunda istenilen hayat diye bir kavram bitmeyecek. Bu sefer başka istenilen hayat ortaya çıkacak. Ve yine aynı soruyu soracaksın. Bu bir paradoks ?

Şimdi sorum şu;

Gerçek olmayı mı istersin?

Yanılsama olmayı mı?

Git kadınlarla tanış.
Herkes ile tanış.

Eğer bir numara alıyorsan, o kadınla buluşmadan yakasını bırakma. Vaz geçme.

Bir kadınla tanışıyorsan, eğer sikmek istiyorsan, sikmeden elinden kayarsa baştan al.

Daha da önemlisi sana çok ince bir sır vereyim.

Bu bir oyun oyun diyorsunuz ya, bir kız cevap vermediğince canınız yanıyor. Moreliniz sıkılıyor. Hani bu bir oyundu?

Oyunu gerçekten bir oyun gibi oyna. Oyunlar insana zarar vermez, onlar bi yanılsamadır. Gerçek değil.

Duygular mı?

Sikmişim duyguları, duygular ise senin yarattığın bir kimyadır.

Mantık mı?

Mantık ise oyunun temel taşıdır. Ve senin kontrolündedir.

Peki ya ahlak?

Toplumsal saçma bir düşüncedir.

Başarısızlık korkusu?

Başarma isteğinden daha küçüktür.

Kaybetme korkusu?

Oyunun gerçek olduğunu düşünmektir.

İnanç
İnanç
İnanç

Neye inanırsan öyle yaşarsın. Buna bir oyun dersen, oyun oynarsın.

Buna bir gerçek hayat dersen, gerektiğinde acı çekersin.

Ama ortada kalırsan, bana yol gösterin hangi yöne diye sorarsın ?

Sen hangi yöne gideceksin?

Gerçek mi?
Yanılsama mı?

3 gün bunu düşün.

Anlamadığın bir yer varsa bana özelden sor.

Son dip not ; Yanlış anlaşılmasın. Gerçek ve yanılsama ikiside eş değerdir. Sizin hayatınızdır.

Çok kafaya takan, etkilenen insanlar onlar birer gerçektir.

Umursamaz, önemsemeyen yere düşse, oturup bide sigara yakan insanlar ise yanılsamadır.

Bu oyunun başında bunu seçmek gerekiyor. Sonra ise o karaktere sahip olmak. Herkesin bilinç altında gerçek yada yanılsama karakteri vardır. Gerçek olan birine yanılsama öğretilmez. Aynı şey diğerini de. Önce bunu bul. Sen hangisisin?

Eğer 2 karakterede sahip olmak istiyorsan, ilk önce birini seçip sonra diğerine gitmen gerekiyor. İkisi aynı anda seçilmez. Sen bu yüzden şuan ortadasın. Bana sorarsan, ben ilk gerçeği öğrendim. Sonra yanılsamayı.

Hangisini önerirsin dersen, sen kendini neye uygun görüyorsan onu seç derim.

Bu işlerden anlayan birkaç arkadaşım için yazmıştım. Burada da bulunsun belki bir şeyler kapanlar olur.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8