Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Basketbol Oynayanlar ve Bilgisi Olanlar?

Furkansen

Forumdan Uzaklaştırıldı
Merhaba beyler 1 haftadır her gün basketbol oynuyorum , 2 tane öneri istiyorum , yeni başladım yeni başlayanlar için bir öneriniz , kendimi hızlı geliştirmem için önerileriniz var mı ?
İkinci olarak basketbol topu almayı düşünüyorum ( internetten ) uygun fiyata güzel top diyebileceğimiz top varsa önerir misiniz ? İyi forumlar

Öncelikle, top sürmeni geliştir. Topa bakmadan çok hızlı bir şekilde topu sürmelisin. Eğer top sürmen iyi olursa, topa olan hakimiyetin artacaktır.
Top sürmeni geliştirirken ayrıca zıplama antrenmanları yapmalısın. Bu antrenmanların asıl amacı, topla havada hakimiyet. Yani zıpladıktan sonra, topu bacaklarının altından geçirip turnike atmanı sağlayacak.
Şut geliştirmen için ise, potanın dibinden, panyaya çarptırarak şut atmanı istiyorum. Ama durduğun yerden sadece ve sadece en az 50 defa şut atacaksın. Potayla aranda 30 cm olsun istersen, ama yakından başla.
Top olarak, Nike Dominate öneririm, başlangıç için çok çok iyi bir toptur. Gri Rengi efsanedir :)

Öncelikle dripling(Top sürme) çalışmalısın. Al eline topu sür sağ sol sıra ile süre tut telefondan çalınca diğerine geçir bunları yaparken tabi ki de dizler kırık vücut karşıya bakacak dik bir şekilde kafa önde olacak. Şut atma stilini bul ona göre antrenman yap herkesin farklıdır ama temel şut atma şekili var internette kolayca bulabilirsin.
Birden bir şey bekleme zamanla olacak 1 ayda görürsün top sürmenin artısını şutları da arkadaşın dediği gibi farklı farklı bölgelerde bolca şut atacaksın.
Sana tavsiyem önce pota altında tek el bilek ile atmaya çalış kusursuz deliksiz girdiği taktirde üst üste 20 kez falan farklı farklı bölgelerde çalıştırmaya bak.
Daha yenisin söylediğine göre arkadaşın dediğini önermem zıplama çalışmak için erken bol bol turnikeye çık. Temel basic hareketleri öğren ileriki aşamada zıplama antrenmanları yaparsın şekilcilik sonradan gelir :) Arkadaşın önerdiği top efsanedir gerçekten bende mavili grili vardı. Uzun bir süre seni götürür başlangıç için iyidir. Ha birde basketbol oynarken ruhunu serbest bırak akışına bırak,
efsanenin dediği gibi Be like water.

Knk önceki reisler güzel tavsiye vermişler. Bende 1 tane verim kendini geliştirirken tek başına oyna crossover ları , şutları hallettikten sonra maçlara geç. Top olarakta spalding in avrupa liginin topu güzel ben 90 a almıştım şimdi ne kadar bilmiyorum.

kanka öncellikle boyun kilon nasıl ona göre tavsiye vermek daha doğru ama top sürme ve şutunu geliştir ki shifty(ne yapacağı kestirilemeyen)bir oyuna sahip ol.Top olarak da spalding tavsiyemdir eğer bütçen varsa.Top sürme ve şutun yanında atletizmini de geliştir örneğin antetokounmpo da şut atabilen bir oyuncu olmamasına rağmen atletik olması ile rakiplerini geçebiliyor senden bir antetokounmpo ol demiyoruz ama atletizme önem ver statik esnetme en güzel yoldur eğer ağırlık çalışmıyorsan

Öncelikle dripling(Top sürme) çalışmalısın. Al eline topu sür sağ sol sıra ile süre tut telefondan çalınca diğerine geçir bunları yaparken tabi ki de dizler kırık vücut karşıya bakacak dik bir şekilde kafa önde olacak. Şut atma stilini bul ona göre antrenman yap herkesin farklıdır ama temel şut atma şekili var internette kolayca bulabilirsin.
Birden bir şey bekleme zamanla olacak 1 ayda görürsün top sürmenin artısını şutları da arkadaşın dediği gibi farklı farklı bölgelerde bolca şut atacaksın.
Sana tavsiyem önce pota altında tek el bilek ile atmaya çalış kusursuz deliksiz girdiği taktirde üst üste 20 kez falan farklı farklı bölgelerde çalıştırmaya bak.
Daha yenisin söylediğine göre arkadaşın dediğini önermem zıplama çalışmak için erken bol bol turnikeye çık. Temel basic hareketleri öğren ileriki aşamada zıplama antrenmanları yaparsın şekilcilik sonradan gelir :) Arkadaşın önerdiği top efsanedir gerçekten bende mavili grili vardı. Uzun bir süre seni götürür başlangıç için iyidir. Ha birde basketbol oynarken ruhunu serbest bırak akışına bırak,
Teşekkür ederim dostum sağol

Kaliteli bir yorum , teşekkürler

Merhaba beyler 1 haftadır her gün basketbol oynuyorum , 2 tane öneri istiyorum , yeni başladım yeni başlayanlar için bir öneriniz , kendimi hızlı geliştirmem için önerileriniz var mı ?
İkinci olarak basketbol topu almayı düşünüyorum ( internetten ) uygun fiyata güzel top diyebileceğimiz top varsa önerir misiniz ? İyi forumlar
Bro amaçın basketbolçu olmak mı ? yoksa hobi olarak mı oynayacaksın ? ona göre tavsiye verebilirim. Basketbolu hayatım yapacağım diyorsan başka,hobi olarak oynayacağım arkadaşlarla diyorsan başka

Bro amaçın basketbolçu olmak mı ? yoksa hobi olarak mı oynayacaksın ? ona göre tavsiye verebilirim. Basketbolu hayatım yapacağım diyorsan başka,hobi olarak oynayacağım arkadaşlarla diyorsan başka
Hobi olarak oynayacağım ama şöyle söyleyeyim kaliteli atışlar yapmak istiyorum arkadaşlarımdan öne çıkmak istiyorum ki zaten her fırsatta oynayıp atış çalışmaları yapıyorum
Bu arada yanlış anlama arkadaşlarımı kıskandığım için değil , en iyisi olmak istediğim için ( o ortamda ^^ )

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8