Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Başlıyoruz ! - Parapsikoloji #1

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Her şeyin başı insanın kendisiyle ilgili gerçekleri fark etmesidir. Aslında ne denli ruhsal bir güce sahip olduğunu, otomatik yaşamı seçtiği için fark edemediğini gören birisi yolu çoktan yarılamış demektir. Bu nedenle öncelikle kendi eksiklerimizi fark etmeli, onları büyük bir cesaretle kabullenmeyi öğrenmeliyiz ki, onlarla mücadele edecek çalışmaları yapabilelim.

Yaşamımız aslında çeşitli dengelerden oluşan bir süreçtir. Ancak maalesef bu dengeyi çoğunlukla yine kendi kendimize ürettiğimiz düşüncelerle bozarız.
Zihnimizi bir bahçe olarak düşünün. O bahçeyi yabani otlar bürümekteyse ve onları görmeyi reddedersek,kurduğumuz hayaller başımıza yıkılacaktır. Keza otları görme korkusuyla bahçeye bakmazsak da, onları yok farz edersek de sonuç aynı olacaktır. Çünkü yok farz etmekle onları yok edemeyiz.

Bunları neden mi anlatıyorum? Parapsikoloji metotlarımızı o bahçelere dikeceğiz. Onların büyüyüp size meyve vermesi için yabani otlar gitmek zorunda. Yoksa neden gelişmedi diye yakınır dururuz. Yabani otlar sizi zinde ve saf tutar çünkü artık ne yapılması gerektiğinin farkındasınızdır. Bu yolda çabasız hiçbir şey elde edebilmek mümkün değildir. Gerekli teknikleri ve kuralları vardır.

Peki bahçemizdeki yabani otları nasıl temizleyeceğiz? Bunun farklı yöntemleri var fakat ben size daha pek çok faydası olduğu bilinen meditasyonla yapmayı öneriyorum.
Zihnimizi temizledikten sonra, asıl konumuza dönebiliriz.

Parapsikoloji Nedir?

Parapsikoloji, klinik bulgularla ölçümlenebilen psişik fenomenlerin dışında kalan alan üzerinde araştırma yapan bir bilim dalıdır. Kuantum fiziğinin bu olguları tekrar gündeme getirmeden önce yükselişe geçmiştir.

Günümüz Parapsikolojisi, modern psikoloji ve modern tıbbın verileriyle, doğu bilgeliğinin verileri arasında köprü oluşturan bağımsız bir bilim dalıdır.

Bizler, dünya beşeri olarak; genellikle fizik yapımız üzerinde durmuş, ruhsal yanımızı tamamen göz ardı etmişizdir. Oysa biyolojik yapıda ortaya çıkan her türlü aksaklık, bugüne kadar göz ardı ettiğimiz ruhsal yapıdan gelmektedir.

Daha fazla sıkıcı bilgi vermeden, ruhsal güçleri geliştirmenin temeli olan ''Konsantrasyon'' ve ''Gevşeme''ye geçelim.

Gevşeme, zihni gündelik aktivite sırasında kullanılan Beta (β) dalgalarından Alfa (α) [Havalı karakter kullanmazsak olmaz ;d] dalgalarına geçirmektir. Gevşemede kullanmanızı önerdiğim teknik için meditasyon makalesinden bir alıntı yapalım;

''Sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir odaya geçin. Tercihen loş olabilir. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir pozisyona geçtikten sonra gözlerinizi kapayın (gözlerinize ışık gelmemeli. Işık=beynin tetikte olması=Beta frekansı). Ciğerlerinizi 8 saniye boyunca nefesle doldurun.Şimdi o nefesi 16 saniye boyunca sürecek şekilde hafif ve yavaşça üfleyin. Zorlanıyorsanız süreyi 1-2 saniye indirebilirsiniz. Bu işlemi tekrar edin ve bir yandan kendinize ''Rahatlıyorum,vücudum bir tüy kadar hafifliyor,kendimi rahat ve sakin hissediyorum,stresim gitti,içim enerjiyle doluyor vs.'' gibi telkinler verebilirsiniz. Telkin verirken olumsuz ifade kullanmamaya özen gösterin çünkü beyin olumsuzluk ekinden çok kökteki emre uyar (Stresli HİSSETmiyorum,kötü enerjiler bana GELmiyor gibi,bunlardan kaçının).''

Konsantrasyon da gevşeme kadar önemlidir, ikisinden birisi olmadan başarı elde etmek zorlaşır. Hatta konsantrasyon,yani dikkati odaklaştırma en önemli psişik beceridir diyebilirim.
İnsanların %1'i karşılıklı yapılan faaliyette ya da konuşmada tamamen karşı tarafa odaklanabilir. Başka şeylerin dikkatimizi çekmesine izin veririz. Kaçımız tamamen odaklanabiliyor ki karşımızdakine ?

Konsantrasyonunuzu geliştirebilirsiniz ! Bu sadece psişik alanda değil hayatın birçok yerinde işinize yarayacaktır. Şimdi sizlerle etkilerine kendimde şahit olduğum ve üzerine birkaç parça bir şeyler ekleyerek geliştirmeye çalıştığım teknikleri paylaşmak istiyorum.

1- Test Etmek
Rahat bir pozisyonda gevşeyin ve gözlerinizi kapatın. Sessizce ''bir'' diyin ve zihniniz herhangi bir düşünceyle kesilene kadar,tekrar tekrar ''bir'' demeye devam edin. Kesilme anında, bir sonraki sayıyla bunu yapmaya devam edin. Tekrar kesilene kadar tekrar edin. Zamanlayıcınızı 2 dakikaya ayarlayın ve sonunda vardığınız sayıyı not edin. Herhangi bir düşüncede diğer sayıya geçeceksiniz unutmayın.

Bu uygulama, zihninizin ne kadar sıklıkla farklı düşüncelerle bölünmekte olduğunu ve konsantrasyonun ancak özel bir çalışmayla elde edilebileceğini fark etmek için yapılıyor.

2- Belli bir cisme konsantre olmak
Aslında açıklamadan da anlayacağınız gibi. Herhangi bir cisim seçin. Küçük olursa daha iyi olur, bardak,mum alevi,kalem,parfüm şişesi gibi. Hiçbir şey düşünmeden o cisme odaklanın. Bir süre sonra o eşyayla ilgili fikirler zihninize dolar. Şekli,nereden aldığınız,kokusu,güzelliği gibi gibi... Bu fikirleri fark ettiğiniz anda, bırakın uzaklaşıp gitsinler. Siz sadece ona odaklanın, zihninizi başka şeylerin bölmesine izin vermeyin. Başlarda çok zorlanabilirsiniz. Unutmayın ki bu işte en önemli şey sabırdır. İlk başlarda günde 4-5 kez 1 dakikayla başlayarak,ileride 10 dakikaya kadar çıkartabilirsiniz. Bunu herhangi bir yerde yapabilirsiniz. Ev okul falan gibi. Bunun faydasını bıkmadan usanmadan deneyince öğreneceksiniz emin olun. Bana çok katkısı olmuştu.

3- Ayrıntılara Konsantrasyon
Bu en sevdiğim metottur. Daha önce bilmediğiniz bir yere gittiğinizde (mağaza olur,müze olur,cafeler olur, artık ne olursa) etrafınızı 1-2 dakika gözlemleyin. Daha sonra oradan ayrılınca gördüklerinizi not edin (cidden edin). Daha sonra,oraya tekrar gidince tekrarlayın ve karşılaştırın. Hatta bunu insanlar üzerinde de yapabilirsiniz. Örneğin, kızla buluştunuz giydiklerine makyajına takısına çorabına kadar inceleyin. Daha sonra ona sorarak kendinizi ölçebilirsiniz. İşe yarıyor :)

4- ''Tersini Yap''
Metot, bilerek ve isteyerek insanın çeşitli sıkıntıları kendi kendine kasıtlı olarak yapmasını istiyor. Şimdi @Kuşçubaşı daha iyi bilir, iki beynin arasında ''Corpus Callosum'' denilen bir bölüm vardır ve iki beyin arasındaki iletişimi sağlar. Uygulayacağımız metot dolaylı olarak oranın da gelişmesini sağlayacak. Gelelim yapacaklarımıza,

ᴥ Yemeğinizi yerken, dişinizi fırçalarken, random yazı yazarken, telefonla konuşurken sağ elinizi kullanıyorsanız bunu iki günde bir değiştirin.
ᴥ Evde hep aynı yerde oturup TV izliyorsanız, başka yere geçin,ayakta dikilin,amuda kalkın... Tersini yapın !
ᴥ Tatil olduğunuz bir gün boyunca sessizlik yemini edin!

NOT: Bu taktikleri bir deli yazmamıştır

Her şey sizin elinizde...
Bunları uygulamak sizde sıkıntı yaratabilir,emek ve zaman isteyen şeyler. Ancak sizi, bu sıkıntılara karşı dik ve güçlü duruşunuz geliştirecek. Zamanla iradeniz de (HER KONUDA) bükülmez bir çelik gibi olacak. Olay sadece parapsikoloji değil...
Tüm bu sıkıntılara katlanır mısın bilemiyorum. Ancak bu forumdaki herkes bir noktaya gelmek için sıkıntı çekti ve sabretti. Bunu başarabiliriz...

Çok kolay bir şey olsaydı herkes yapabilirdi...
Sabır,irade,konsantrasyon ve istek. Bunlar fitili içinizde olan bir bombanın içerikleri... İhtiyacınız olana zaten sahipsiniz. Tek yapmanız gereken gayret ve çaba göstermek. Her şey sizin elinizde...

Devam edeceğiz

A presto amici!

Kankalar parapsikoloji süreklilik ister ve günde 15 20 dk çalışmayla pek bir yere varılmıyor malesef (kendimden biliyorum). Bu yazıyla birliktede gaza geldim :D eyw maliblue.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8