• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Baştan Çıkartma Sanatı-Robert Greene

Carpe Diem

Üye
Evet dostlar bir fikir alış-verişine ihtiyacım var.Zamanında konusu geçmişti tam hatırlamıyorum ama okunacaklar listesindeki kitabım hakkında çok olumsuz yanıt gelince (sıkıcı denilmişti)bende çıkardım listeden (biraz kalın bir kitaptı)

Düşünceleriniz neler okuyan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen ? :)

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Bu kitaba "kötü" diyen iki türlü kördür;

Ya fiziksel olarak kördür, kitabı okuyamamıştır.

Ya da zihinsel olarak kördür, kitabı anlayamamıştır.

Yıllardır bu işin içerisindeyim, başta İngilizce olmak üzere pek çok kaynağı elden geçirdim ama Robert Greene'in kitabı hala benim için bir başyapıt özelliğini koruyor. Hayır adama saldıranları da anlayamıyorum, ulan adamın ortaya attığı bir fikir yok ki zaten; kitabı baştan sona örneklerden, yaşanmışlıklardan oluşuyor. Dileyen araştırsın diye de her birine alıntılar ekliyor. Robert Greene bir baştan çıkarma üstadı değil, bir araştırmacı ve tarihte baştan çıkarma üzerine en genelden en inceye tüm bilgileri toplayıp bizlere sunmuş.

Şahsen, kitabı iki kere İngilizce aslından olmak üzere beş kere bitirdim, üzerine birçok notlar aldım ve almaya da devam ediyorum. Velhasılkelam, listeden çıkarman olmamış. Bırak millet ne derse desin. Sanki hepsi Kazanova anasını satayım.

Can Yücel'in güzel bir sözü vardır: "Bok yiyiniz efendiler, bok yiyiniz! Milyonlarca sinek yanılıyor olamaz."

Bukalemun

Üye
Gayet sağlam fakat not alarak okumazsan eğer havada kalır.

chuck

Üye
Robert Greene'nin bu kitaplarını mutlaka okuyun;

1- Baştan Çıkarma Sanatı
2- İktidar
3- Ustalık

;)