Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Baya şey anlattım, okuyun baya bilgi var.

Gerçekten beni okumuşsun teşekkür ediyorum :D
Düşündüğüm ne varsa yazmışsın buraya. Ya kendim gibi davrandığımda kızlar beni beğenmezse diye yapmacık beden dili kullanmaya başlamıştım. Ama bende aydınlanma yaratmayı başardın. Ben böyle olduğum için sevilmeliyim. Kendimi başka kimliklerde aradıkça sanırım bir bok olamayacağım. Rahat olmayı kendime kodlamalıyım sanırım. Dışarıda o kadar boş adamların kızları götürmeleri ya da milletin başına üşüşmeleri zoruma gidiyor.
Gidip o kızla konuşmadan "boş adamla takılıyor" demek saçma olur. Gidip o kızla konuşsan senden etkilecenek zaten öbür heriften daha kaliteli olduğun için. Etkilenmeyip hala boş beleş adamla takılmaya devam ediyorsa. Kendisinin de ondan bir farkı yoktur. Go next. Genelde etkileniyorlar ama, o çocuktan daha özgüvenli olursan. Yazıda da dediğim gibi o "boş" heriflerin o kızla takılmasının tek sebebi ortamdaki en iyi seçeneğin o olması. Sen aynı ortama girdiğinde emin ol kızın ilgisi sana kayar. Erkekler de seni sevmez hatta kadınlar konusunda onlara rakip olduğun için. Kadınları sen götürdüğün için senin otoriteni sarsmaya çalışacaklar hatta ve hatta. Kavga etmeye çalışacaklar, seni ezmeye çalışacaklar. Hakkını da yedirmezsen gerektiğinde dişlerini gösterirsen kimse bir şey diyemez sana :)

Gidip o kızla konuşmadan "boş adamla takılıyor" demek saçma olur. Gidip o kızla konuşsan senden etkilecenek zaten öbür heriften daha kaliteli olduğun için. Etkilenmeyip hala boş beleş adamla takılmaya devam ediyorsa. Kendisinin de ondan bir farkı yoktur. Go next. Genelde etkileniyorlar ama, o çocuktan daha özgüvenli olursan. Yazıda da dediğim gibi o "boş" heriflerin o kızla takılmasının tek sebebi ortamdaki en iyi seçeneğin o olması. Sen aynı ortama girdiğinde emin ol kızın ilgisi sana kayar. Erkekler de seni sevmez hatta kadınlar konusunda onlara rakip olduğun için. Kadınları sen götürdüğün için senin otoriteni sarsmaya çalışacaklar hatta ve hatta. Kavga etmeye çalışacaklar, seni ezmeye çalışacaklar. Hakkını da yedirmezsen gerektiğinde dişlerini gösterirsen kimse bir şey diyemez sana :)

Valla şu ana kadar gidip konuşupta kız etkilemişliğim yok.Ortaokulda hayatı zirvede yaşıyordum kızlar genelde aşık olurdu ama liseye geçince bir şeyler değişti ve insanlar beni pek sallamamaya başladı(Şu anda üniversitede hazırlıktayım). Yıllarca kafa yordum neyimi kaybettim diye. Sanırım özgüvenimi kaybettim.

Genelde friendzonea atılan erkek olurum. Ve karşı koyamıyorum. Kızlar beni kıvama getirmek için ''vayy karrrdeşim'' gibi laflar zırvalıyolar ve sinirleniyorum. Her şeyim yerli yerinde fakat ÖZGÜVENLİ GİBİ DAVRANMAK'tan başka elimden bir şey gelmiyor şimdilik. Özgüvenli ol demekle de olamıyorum. Bana özgüvenimi kesin geliştirecek tavsiyeler verirsen de sevinirim.Önceden anlatmış olabilirsin fakat okuduğumu anlamada biraz özürlüyüm. Kitap okumam gerek sanırım bunun için :D

Ha bide seninle konuşmak için profilindeki konuşma başlata tıklamam yeterli olur değil mi? Seninle özelden bazı konuları konuşmak istiyorum iznin olursa

Son düzenleme:
Kamerayı daha bir hafta önce kurdum ve bilerek kapalı oturdum daha sonra açtım bacakları yaslandım arkaya koydum kolları vücudumdan uzak yerlere ve hafif gülümsedim. Belli oluyor aradaki fark fakat ben basket oynamayı çok seven bir insanım ama boyum uzun olduğu için zıplayışım, şut atışım, turnikeye gidişim hep abes kaçıyor. Videoda kendimi izlediğimde uzun kollu ve uzun bacaklı bir yaratık dans ediyormuş gibiydim ve adeta sızdırılmış deep web videosu tadındaydı :D

Siz haklısınız. Beden dili hakkında araştırma yapıp ortamda ''Ay dur elimi oraya koymayayım'' yapmak yerine önce mentalitemi değiştirmem gerek sanırım. Sonuçta güç iktidar ve kız konularını genlerimde taşıyorum fakat istemeden bastırmışım. Zihnimi geliştirip daha sonra beden dilime önem vereceğim.

Bastırdığın her duygu başına beladır.
Farkındasın aslında bazı şeylerin bu güzel, en azından nereden başlayacağını biliyorsun.
Aynen devam...

İnsanlar senin iyi niyetini suistimal edip samimiyetinden faydalanmaya çalışacak. Sen de amlarına koyup kapıyı göstereceksin
Iste bak burasi.
Sicakkanli,eglenceli,komik,gulen,espriler yapan biri olursam mesela dershane de ki bunlari yapabilecegim kisiler hoca ve 2 3 kisidir digerleri 60 tane cidden bosssss adam(kiz-erkek) var yani elimde olsa piranalara yem edelim bari ekosisteme katkilari olur diyebilecegim tipler.Bir de D.Bakir dayim . Bunlar kurt degil irkci degilim bunlar amk kurdu denen tiplerden keko yani amk.
Bok bok konusuyorlar her seyleri cop.
Ben samimi olursam hocalarla espriler filan bunlar da araya atlayacak reddedince egoist kendini begenmis damgasi yicem ki yemisimdir de buyuk ihtimal cunku dediklerim oldu biraz.

Kanka varya on numara denk geldi bu çünkü çözemediğim bir olay oldu dün ve hayatımdaki en olağanüstü olay olabilir, şimdi ben kızlara ful yazıyorum etkiliyorumda ama taktiklerle kendimi biraz kasarak mesela çok yüz verme diye frenlerim kendimi hep özgüvenli gözük yüz verme iltifat etme diye, araştırdigim bilgilere göre hareket ederim yani, ama dün sıkıldım ilk defa ve saldım kendimi aklıma ne geliyorsa yazdım kızlara iltifatlar bilmemneler direk bebeğim demeler böyle yardırdım gittim sıfır taktikle bütün kuralları çiğneyerek ve birde ne göreyim yazdığım her kız yüz veriyo hatta bir saatte yatmaya okey oluyolar yüz yıllık sevgili gibi ilerliyor muhabbet dün ilk defa kendim oldum ve ilginç sonuçlar aldım

Şimdi direk seks muhabbetide yapıyom kanka aslında bu abazalık olarak görülür niye ters tepki vermiyor bunlar kasıntı olmadığım içinmi acaba 😄 ???

Ha birde kendim oldum dediysem kendim olmuş halim her sabah satranç oynayan genel kültür soruları çözüp spor yapan bir insanım kitap okuyan bir insanım acaba kasmama gerekmi yokmuş

NOT: Aşağıda çok şey anlattım. Konudan konuya baya atladım. Ama her cümlenin içinde kendinize katabileceğiniz şeyler var. Aklıma geleni yazdım işte o an.

Eğlencene bak ve özgüvenli ol. Tek olay bu. Özgüvenli olun biraz klişe kaçıyor artık ama gerçek bu. Her hareketin özgüvenli olursa hiç tepki çekmezsin ve insanlar bu özgüveninden etkilenirler. En basitinden bugün eski dershaneyi ziyarete gittim. Koridor ortasında dans ederek ve şarkı söylerek geziyordum. Kimse de dönüp napıyor bu aq demedi mesela. Çünkü özgüvenliydi hareketlerim. Bugün bir kızla tanıştım hatta orada. 5 dakika sonra durduk yere ona çocukmuş gibi davranıp saçıyla oynadım. Sonra muhabbeti kişisele çekip numarasını aldım. Eminim ki özgüvenli yapmasam bunları kız " napıyorsun ya bu samimiyet nereden geliyor" derdi.

Parası olan adamda paranın verdiği özgüven vardır ve bizim terimleştirdiğimiz şeyleri istemsiz yapar. Bu yüzden parası olanların yanında genelde çokça kız vardır. Özgüvenli adam zaten kızla dalga geçer, ona dokunur, rahattır, içinden geleni yapar ve gelen tepkiyi umursamaz vs.

Herkes kasıntı kasıntı dolaşıyor ortada. Cool, karizmatik olucam diye put gibi geziyorlar, her hareketinin sonuçlarını düşünüyorlar. Eğlenmeyi bilmiyorlar, muhabbetleri bok gibi falan filan. Uzaktan size bakan kızları etkileyebilirsiniz belki bu şekilde. Lakin full paketi gördüklerinde koşarak uzaklaşırlar :D
Yine bugün olan bir olaydan bahsedicem. Benim arkadaş dershanede tanıdığımız bir kız gördü ve gidip kızla el sıkıştı sonra "nasılsın" dedi. Olumm iş görüşmesinde misin el sıkışmak ne. Ardından kız, çocuğun muhabbeti uzatmasını bekliyor ama bizim çocuk o sırada ellerini cebine koyuyor kavuşturuyor, ellerimi nereye koysam diye düşünüyor ve "hmm anladım iyiymiş" gibi salak cümleler kuruyor. Ben de başkalarıyla konuşuyordum o sırada. Atladım hemen ooo xxx naber ya dedim ve elimle "çak" yaptım. Sonra muhabbet aktı gitti zaten. Çocuğu da dahil ettim üstelik muhabbete. Şimdi iki giriş arasındaki farka bakın. Hangisi daha doğal. özgüvenli ve rahat. Fazla söze gerek yok :d

İşin özü rahatlık ve içinden geleni yapmak. Ortalık yerde çok taklit yapmışımdır ben mesela. Şaklabanlık değil ama. Özgüvenli yaptığınızda, vücut dilinize dikkat ettiğinizde şaklabanlık olmuyor.

Tip uzaktan kızı etkiler. Asıl olay "full paket". Yakışıklı erkeklerin insagram dm leri hiç boş durmaz mesela. Hep birileri yazar. Çünkü kızlar, bu çocuğu tanımıyordur. Sadece uzaktan görmüşlerdir ve "yakışıklı sevgili" hayallerini tatmin eder. Belki de bu çocukla yüz yüze konuşsa "bu ne amk" diyip kaçacak.

Bir de "kıza bak çocuğa bak amk" olayı var. Kızların o çocuklarla sevgili olmasını tek sebebi ; takıldıkları sosyal ortamda en iyisinin o çocuk olması. Şunu çok gördük mesela : Kız çok güzel ama yanındaki oğlan cahil cühela piçin teki. Genel kültür, araştırma, öğrenme 0 , Diksiyon 0, hitabet 0, ses tonu bok gibi, yürümeyi bilmiyor daha. İşte ortamdaki en özgüvenli çocuk bu belki de. Ortamın vasatlığını düşünün artık :d Kızlar ortamdaki en iyi erkeği seçerler. Bu ortama kaliteli bir erkek (siz) girdiğinde ve ondan daha rahat, özgüvenli, donanımlı olduğunda kız onun götüne tekmeyi basar ve sana gelir.

Bir de eğlenceli olmanız lazım. Sessiz, gizemli, cool , ciddi tipler eğlenmeyi bilmiyor genelde. Kadınlar eğlence arar. Kaliteli bir mizah anlayışınız olsun. Kızlar için değil ha. Çoğu kız mal zaten anlamıyor yapılan ince espirileri. Erkekler de öyle. Olum bu ülkede o kadar çok mal var ki anlatamam. Şu ana kadar nasıl hayatta kaldıklarını sorguluyorum ben, o derece. Zaten kızlar yapılan en salak espiriye bile gülüyor. Sen ince espiri yaptığında gülmezlerse takma, anlamamışlardır.

Şimdi bir kızla nasıl sevgili olursunuz ? Kaliteli ve özgüvenliyseniz kız sizi farkeder zaten. İçinden "bunla sevgili olunur" der. Her kız der bunu. Bilinçaltları der. Benim beğendiğim kızlar hep beni beğenmiştir mesela. Ego kasmak değil amacım, "benden hoşlanmayan kızı nasıl tavlarım" diye bir şey olmadığını kanıtlamak. Tavlayamazsın çünkü. Buradaki asıl soru o kız neden senden hoşlanmadı ? Kaliteli bir erkek değilsin demek ki. Ya da kız kekolardan hoşlanan bir kezban. Genelde ilki oluyor ama :D

Kızın seni beğenmesi senle gelip konuşacağı anlamına gelmez. Spontane bir şekilde sen gidip konuşacaksın. Tekrardan başımdan geçen olayı anlatacağım.
Dershanenin başında kantinden kahve alırken "fena değilmiş" dediğim bir kızı gördüm ve "küpen bu kıyafete uymamış yalnız" dedim. Gülerek, özgüvenli, rahat ve gelecek cevabı umursamadan. Bunu dedikten sonra kahve doldurmaya devam ettim. Kız da "neden ? güzel bence ya" dedi. Ben de "eski sevgilimde de buna benzer küpe vardı o yüzden sevmiyorum böyle küpeleri :d" dedim. Kelime dağarcığı yetmediği için gülmekle yetindi. "İsmin Hazal mıydı ?" dedim. "Hayır Hazal ne alaka ismim xxxx :D" dedi. Ben de "haa karıştı galiba, arada karışıyor böyle .d" dedim. Yine cümle kuramadığı için güldü. "Hadi görüşürüz" deyip gittim. Burada ona, kızlarla ilişkilerimin iyi olduğu mesajını verdim. Ayrı olarak kafasına "şimdi bana yavşadı mı yoksa yavşamadı mı ? " sorusunu bıraktım. ""Hani bu çocuk durduk yere gelip konuştu da neden konuştu hoşlandı mı acaba aq. Ama hayır hoşlansa gelip küpemle dalga geçmez, sürekli gözümün içine bakar, siklemedi bile resmen. Ama ismimi sordu ? Noluyor Aq""
Kızın kafasında bunu tetiklemek lazım. Şimdi naptık ? Spontane bir şekilde dalga geçtik, şaka yaptık, güldük. Bunları yapınca aradaki samimiyet oluştu. Kızla bir sonraki karşılaşmamda 40 yıllık arkadaşmışız gibi olacak. Ki böyle de oldu. Sonraki gün kızı görüp bakıştığımızda ikimiz de güldük ve "naber" dedim. Sonra akıyor zaten. Numarayı da nasıl alıyorum onu da söyleyeyim. 1-2 hafta muhabbet ettikten sonra "senin numaran niye bende yok" deyip telefonu uzatıyorum. Bu kadar.

Şimdi adım adım yazıyorum bakın

1- Kıza rastladığında üzerindeki bir şeyden yorum yap veya kız, arkadaşlarıyla muhabbet ederken araya atla yorum yap. Dahil ol yani muhabbete.
2- Dalga geç, şaka yap, soğukluğu kır. Uzatmak zorunda değilsin muhabbeti.
3- Sonraki gördüğünde normal arkadaşınmış gibi naber, nasıl gidiyor falan de.
4- Kişisel sorulara geç, kendisiyle ilgili sorular sor, o da soracak zaten.
5- 1-2 hafta normal muhabbet etmeye devam et arkadaş gibi. Kız kendisini sana ne kadar açarsa o kadar iyi. Bu arada dalga geçmeyi şaka yapmayı, şaka yaparken dokunmayı unutma.
6- "Senin numaran neden bende yok" deyip telefonunu uzat.

Bunları adım adım yapıcam diye yapmacık olmayın ama. Doğallığınızı koruyun. İlla sırası bu olmak zorunda değil. Sırası olmasın hatta. Mantığı anlayın ve kendinize göre uyarlayın. İlla kahve alırken olmak zorunda değil. Normal hayatınıza devam edin. O kız illa bir yerde karşınıza çıkacak zaten.

İnsanlardan tiksiniyorum bazen. Kızların %95 i bütün gün dedikodu yapıp, selfie çekip, oje sürüp, instagramda gezmekten ve erkekler hakkında konuşmaktan başka bir sike yaramıyor. Hayatta işlevleri yok. Kendimi geliştireyim, bilgi öğreneyim, donanımlı biri olayım. YOK ABİ YOK. Varsa yoksa am, g*t, meme Tüm donanımı BU. Boşlar hepsi. Erkekler de aynı. Yukarıda anlattığım tip. Cahil cühela oçlar. Nefret ediyorum böyle tiplerden. Bi kendini geliştir lan, bir şey öğren, dünyada bi sikime yara. Tek işlevleri futbol konuşmak, öff göte bak demek ve eve gidip 31 çekmek. Diksiyon yok hitabet yok, ulan karşıdakinin konuşmasından döl israfı olup olmadığını anlıyorsunuz. Arada Blind ID yapıyoruz. "Alooğğğ" diye açıyor telefonu. Herkes çocuk yapmasın amk ya. Kendileri mal, çocukları daha mal oluyor.

NOT: ARKADAŞLARINIZ HARARETLİ BİR ŞEKİLDE FUTBOL KONUŞUYORSA YANLIŞ YERDESİNİZ.
Dostum yazıyı yeni okuyorum.Anlattigin yakışıklı çocuk tiplemesi benim.Her alanda kendimi geliştirdim.Ama eğlence açısından kendime hiçbir şey katmadim belki şuanda bu yüzden bazı şeyleri de kaybetmis olabilirim.
Karizma açısından, coolluk açısından 10/9 um.Okuldaki sayılı cool boylardanim bunu bütün okuldaki çevrem söylemiştir kız erkek dahil.Ama sürekli bu Cool tavirlarim ciddi ve sert oluşum artık insanları benden uzaklaştırmaya başladı.Ve benim eğlenceli olmayı öğrenmem gerek.Nasil eğlenceli olunur?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8