Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Beden Dili 1-) Belirli İlgi Sinyalleri

Merhaba pilavboylar, nasıl gidiyor ? Bu gün konumda beden dilinde ilgi/alaka sinyallerini işleyeceğim.
Genel olarak kadınların beden dilindeki ilgi sinyallerini ele alsam da 2. cinsiyet içinde ortak olan
beden dilinde ilgi sinyallerine/işaretlerine değindim.
Bildiğiniz üzere insanlar birbirini sözlü bir şekilde kandırabilir, yalan söyleyebilir.
Fakat beden dilleri asla yalan söylemez. Eğer beden dilinde iyi bir eğitim almak ve ya bilgi sahibi olmak
istiyorsanız çevrenizde iyi bir gözlemci olmalısınız.
Etrafınıza bakın... İnsanların beden dillerinin belirli durumlara karşı nasıl tepki verdiğini izleyin işte o zaman
bu konuda fazlasıyla bilgi sahibi olursunuz. Kaynak olarak önerebileceğim, okuduğum ve sevdiğim bir FBI ajanının
beden dili kitabı olan "beden dili" kitabıdır.

Bro ben videolu anlatım ile daha iyi anlıyorum diyorsanız eskiden izlediğim bir kanal vardı
adı mikro ifadelerdi. Buna da bakabilirsiniz.

Şimdi beden dilinde ilgi sinyallerini anlatmaya başlayabilirim.

1-) Uzaklaşma ve yakınlaşma
Eğer muhatabınız sizinle konuşurken size ufaktan adımlar ile yaklaşıyorsa size ilgisi var demektir.
Aynı şekilde muhatabınız sizinle konuşurken sizden uzaklaşıyorsa size olan ilgisini kaybediyor ve ya
sohbet sıkıcı geldiğinden bitse de gitsek moduna giriyor demektir.
not: 2 cinsiyet içinde vardır.

2-) Saç ilke oynama
Bunu kızlarda görebiliriz. Ve bu bilgiye çoğu kaynakta rastlayabildiğimizden bu klişe ve belirgin bir kaynak olmuştur.
Muhatabınız kızsa ve bunu yapıyorsa size ilgisi olduğunu anlayabilirsiniz. ( Not: Saçını tutup yana doğru çekip narince bırakması
ve bunu tekrarlamasından bahsediyorum.)

3- Göz bebeklerinin büyümesi
İnsanlar sevdikleriyle konuşurken gözbebekleri büyür bunu da bir beden dilde ilgi işareti olarak sayabiliriz.

4-) Bacakların pozisyonu
Kızın bacakları açıksa (size mahrem yerini gösterircesine), bacakları sana yakın tutması hatta değdirmesi de kadınlardqa
ilgi sinyallerine örnektir.

5-) Ayakların yönleri
Eğer ayaklarının uçları sana doğruysa buda bir ilgi işaretidir.

6-) Açık Bilek içleri / Avuç içleri
Eğer sizinle konuşurken avuç içlerini gösteriyorsa bunu da beden dilinde ilgi sinyali olarak düşünebilirsiniz.

7-) Yoğun göz teması
Gözleri adeta size odaklıysa, sizin gözlerinizin içinde kayboluyormuşçasına bakıyorsa
ve 3 saniyeden fazla bakıyorsa bu bir flört/ ilgi sinyalidir.

Bu ve bunun gibi beden dilinde ilgi sinyallerinin daha fazlasını çevrenizi izleyerek öğrenebilirsiniz.

İyi forumlar !
Pilavboylar yazınca aklıma taylan geldi :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8