Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

BEDEN DİLİ 101 DERSİ

Merhaba brolar, yakın zaman da youtube ta bir kanal dikkatimi çekti, yabancı bir kanal. İsmi Jack ManleyTV.
Konsepti bildiğiniz sokak röportajları, Türkiye de bildiğiniz bunun gibi yapan kanallar var aynı bokun laciverti diyebiliriz.
Bu kardeşimizin diğer kanallardan ayıran bir özelliği var, röportaj sırasında ki kızları tavlaması hatta, neyse :)
Bunu başarmasının nedeni bence beden dilini mükemmel kullanması.
Tabi bir de sanırım Las Vegas'ta olması ve röportajlarını barlar sokağı tarzı bir yer de yapıyor olması.(kızların kafası güzel)
Bu kardeşimiz sizin tabirinizle Alfa, öyle olmasa bile öyleymiş gibi yaptığı kesin, tavrı ve beden dili çok iyi.
Şimdi videosunu izliyelim ve yaptıklarını konusunda bilgi sahibi olalım ;
bonus

- Rahat bir tavır
- Ağzından düşürmediği sakız
- p*ç gülümsemesi

He sakız demişken ona da bir değineyim. Hayvan türlerinin neredeyse hepsinde şu özellik vardır. Yemeği yemeden önce ortalığı iyice kolaçan eder. Hiçbir tehlike unsuru yoksa rahat rahat yemeğini yer. Aslan belgesellerindeki ceylanları görmüşsünüzdür. Sesi duyunca nasılda hemen çiğnemeyi bırakıp kulakları dikerler. Bir tehlike unsuru varsa çiğneme işi artık bırakılır. Vücut içgüdüsel olarak donma ve hemen ardından kaç yada savaş sinyalini verir. Bu insanlarda da böyledir. Neticede hep şuan ki gibi eti marketten almıyoduk. İnsanlığın tarihi çok uzun olduğu için uzun bir süre biz de aynılarını yaptık. Dolayısıyla bu içgüdüler hala bizde de var. Sakız çiğnemenin bize olan etkisi de bu yüzden şöyledir : Rahat rahat çiğnediğime göre etrafta herhangi bir tehlike yok. O yüzden rahatıma bakabilirim. Bu yüzdendir ki sakız çiğnemek kişiyi rahatlatır. Stresi azaltır. Bu yüzden sürekli yanınızda bulundurmanızda fayda var gençler.

Jack in bir başka iyi yaptığı harekete geçelim şimdi. Dikkatli şekilde bir daha izlerseniz, hatunlara neredeyse vücudunu yaslayacak kadar çok yaklaşıyo, adeta meydan okuyo. Ben senin alanına rahatlıkla girerim imajı veriyo. Cüretkar bir hareket. Genelde bir kızdan hoşlanan beta bir erkek kızı dansa kaldırdığında bile arada 1 metre mesafe olur illa görmüşsünüzdür Aradan kamyon geçer. Jack bunu yapmıyor. Tam tersi meydan okuyo.

Yaptığı bir diğer hareket ise, bu açıkçası hareketleri arasından en dikkat çekeni. Hatunlarla normal bir konu konuşurken bile kafasını iyice yana eğip göz teması kurması. Bunu genelde öpüşmeden hemen önce yapar herkes. Jack bunu normal bir konu üzerinden konuşurken yapıyor. He haliyle karşıdaki erkeğin sanki her an onu öpücekmiş gibi durması hatunların içini kıpır kıpır yapıyor. Kusursuz bir beden dili örneği.
Beden dilini bu yüzden öğrenmeniz gerekiyor dostlar.

************.com'dan alıntıdır, bu adamı bir çok kez izledim fakat bu arkadaş gibi farklı bir açıdan bakmamıştım umarım faydası olur.
bilgi paylaştıkça güzel.
ayrıca üstte ki siteye göz gezdirmenizi öneririm faydalı bilgiler var.

Bana mı öyle geldi kafasını bilerek eğiyor mu? (AHA bunu sen de yazmışsın bak yalnız değilim)
Ayrıca kızların yanında rahat mesela mikrofona elini atıyor kız burda gram duygusunu göstermiyor ve mikrofon bende la sınırını bil diyip tutmaya devam ediyor. Ayrıca mikrofonu almaya da çalışmıyor. Fazla mı saçmaladım yorumum bu tarzda benim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8