• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Beden Dili-Joe Navarro

lust4n

Üye
Katılım
10 Ocak 2019
Mesajlar
2
Yaş
19
Şehir
Bursa
Öncelikle herkese iyi günler.Bu ilk yazım.Herneyse.Joe Navarro ve Marvin Karlins'in yazarı olduğu bu kitap beden dili hakkında neredeyse herşeyi olaylar ile birlikte anlatıyor.Bazen karmaşık olabilir ama 2-3 kez okuduktan sonra iyi anlıyorsunuz ve aklınızda kalıyor.
Beynimizin iki kısmı var.Birisi ilkel beyin,diğeri entellektüel beyin.Beden dili ise ilkel beyinle alakalı.İlkel beyin bize atalarımızdan miras kalan bir kısım.Ve deyim yerindeyse kafasına göre hareket ediyor.Bedenimizin bazı hareketleri istekdışı yapmasının nedeni de tam olarak bu.İstekdışı ama duyguyu gerçek olarak yansıtan hareketler.Entellektüel beyin ise düşünen beyin.Düşünerek yaptığımız her eylem buradan gelir.Mesela yalan söylemek.Yalanı e.b ile söyleriz ama i.b sayesinde açığa çıkması kolay olur.Kitapta bu çok güzel bir şekilde açıklanıyor.
Arizona eyaletinde olmuş bir tecavüz vakasında şüpheli şahıs yakalanmış,ifadesi alınıyordu.Tüm polisler ise neredeyse onun söylediklerine inanıyordu.Ama haklılardı.Adam çok güzel ve gerçekçi konuşuyordu.Ama yine beden dili onu ele verdi.Adam olay yerinde olmadığını,yolda giderken sola dönüp eve gittiğini söyledi.Ama bu zaman elleriyle sağ tarafı gösterdi ve kendini ele verdi.
Kısaca beden dilimizin kökü ilkel beyine dayanıyor diyebiliriz.Kitabı okumanızı tavsiye ederim.İlk yazım olduğu için biraz kısa tutacağım ama diğer yazılarımda vücudumuzun en "dürüst" kısımlarından bahsedeceğim.İyi günler😀
 

Muglali

Üye
Katılım
22 Ağustos 2018
Mesajlar
129
Yaş
24
Şehir
Muğla
ahmet serif izgorenin dikkat vucudunuz konusuyor kitabi da guzel onu da okuyabilirsiniz sikmayan bi dili var.
 
Üst