Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ben kim miyim?

Düşün önce, sen kimsin? Ben kimim? Biz kimiz? Neden varız? Biz bumuyuz? Gerçekten kaybeden olarak mı yaşayacağız? Adım gibi eminim ki, bu forumda ki ''bilgili'' olarak bildiğimiz herkes zamanında kendisine bu soruları sordu. Bu forumdaysak, kendimizi geliştirmek için yazılar yazıp okuyorsak bizi buraya iten bir sebep var, kayıp ettiğin bir savaş gibi. Kimiz biz? Utangaç, başarısız, berbat fizikli asosyal kişiler mi? Hep mi kader bize karşı oynar? Ne zaman mutlu olacağız? Hak etmedik mi bu mutluluğu? Ne yapmam lazım mutluluk için? Ben kim miyim? Ben bir eziğim. Aklımı çok kemiren sorular ve daha niceleri var. Bu foruma bi ara çok fazla dert yanıyordum, 10 başlığımın 6sı dert yanmakla ilgiliydi. Eski sevgilimdi, terk etti ve çabalarıma rağmen siklenmedim. Canımı yaktı, o gülerken ağlıyordum, bir çoğunuz gibi. Sormamız gerekmez mi kendimize bu muydu hak ettiğim diye? Bi tane or*spu çocuğu uğruna değer mi gerçekten üzülmeye? O özel mi? Değil. Onun bir farkı yok kimseden, aksine biz daha üstünüz onlardan kendi benliğimiz ile. Delirdiğimi düşünüyordum, delirmedim. Sadece hak etmediğimi yaşadığımı fark ettim. 16 yıldır hayatım bok gibiydi, bi başarım yoktu, düzgün bir sosyal çevrem yoktu, bi bok değildim. Artık hayatımı değiştirmem gerekiyordu, uyguladığım sistemi değiştirmem gerekiyordu. Yapmam gerekeni yaptım, sistemi değiştirdim, ben değiştim. Ben bu değildim çünkü, olmak istediğim kişi bu değildi. Umursamadım hiç bir şeyi, çünkü umursanmaya değer bir şey yoktu. Neyi umursamalıydım? Eski sevgilimi mi? Hayır, kendisini soktuğu o bok çukurunda çürüyüp gidecek, neden sikimde olsun? O beni siklemedi, beni siklemeyeni bende siklemem. Günümüz şartlarında başarmak daha farklı, herkes teknoloji bağımlısı. Eğer bağımlısı olmazsan, çabalarsan kazanırsın. Ben bunu gördüm, eski insanlara baktım, eski zamanlara. Çünkü insan olan onlardı, artık çevremizde insan yok, robotlaşmış insanlar var. Ben robot değilim, kendimi geliştirmeye ihtiyacım vardı ve ilk adımı spor ile attım. Sağlam bir vücudum olduğu söylenemez fakat gelişmeye devam ediyorum. Sabır kavramını öğrendim, hayatıma soktum. Sabır olmazsa başarı yoktur. Başarının ilk adımı hayal etmek ve inanmaktır, ikinci aşaması eyleme geçmek, üçüncü aşaması sabır etmektir. Sabrı olmayan biri her zaman kaybetmeye mahkumdur. Bugünden itibaren her şeyin efendisi kafasında yaşamaya başladım. İlk gün gerçekten güzeldi, istediğin her şeyi yapıyorsun ve kimseyi siklemiyorsun. Aptalca hareketler yapsan dahi umursamıyorsun, ve işin diğer tarafı bu seni farklı kılıyor. Erkekler aynıdır, hepsi farklı görünmeye çalışır bu onları aynı kılar. Ben farklı görünmeye çalışmadım, bu benim umrumda değildi. Ben sadece ben oldum, bu beni farklı kıldı. Çekici kıldı, okulda tüm gözlerin üstümde olması kötü değildi. Yarın açılış yapmayı planlıyorum, sistemimi değiştirdim dedim, dediğimin yalan olmaması için bunu yapmam şart, eğlenmem şart. Artık eğleniyorum, herkesin bana olan tavrı değişti, çünkü ben değiştim. Eskiden konuşabileceğim az insan varken, şimdi herkes ile istediğim zaman konuşabiliyorum, taşşak konusu olmuyorum, ortamda yeri geldiğinde kendimden ödün vermeden espiriler yapıyorum, biliyorum ki kendimden ödün verirsem aptal konumuna düşeceğim, komiğim sansamda ezikleşeceğim. Her şey hakkında bilgilenmeye çalışıyorum, çünkü biliyorum ki güzel bir sohbetin sırrı genel kültürdür. Yeri geldiğinde sert oluyorum, yeri geldiğinde alaycı. Çünkü biliyorum ki tek bir modda takılırsam ilişkilerim düşecek. Gerekene ağzının payını veriyorum, ben onların taşşak malzemesi değilim ve hepsinde aramda gereksiz bir mesafe var çünkü biliyorum ki yüz verirse bir yerleri tavan edecek. Ortamlara çağırılmaya başladım, konuşmadıklarımla konuşmaya başladım, sosyal çevremi arttırdım, özgüvenimi arttırdım. Ben umursamıyorum, ben başarıya doğru koşuyorum, ben çabalıyorum, ben sabır ediyorum. Ben kim miyim? Ben kendimim bir ezik değil, eziğim diye kendimide kandırmıyorum. Artık yararlı başlıklar açmaya başlayacağım, tecrübelerimi aktaracağım. Bu yazıyıda yazdım belki birilerine ilham olur diye, iyi forumlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8