Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Benim Boyum Uzuyor!

Beyler günlük 1 litre süt içmeye başlayalı ve daha hareketli (spor, yürüyüş, ev işleri) vakit geçirmeye başlayalı tekrardan uzamaya başladım.
3 cm yol kat ettim hem kamburluğumun düzelmeye başlamasıyla hem de süt içmemle uzamam tekrardan başladı, bunu gerçekten hissediyorum

Başlangıç: 170 cm
1.Haftada: 172 cm (Biraz kamburluğum vardı sanırım egzersizler onu geçirmeye başladı)
2.Haftada: 173.5 cm (90 derece dik durduğumda 174 ölçtüm tabi her zaman öyle duramam şimdilik çünkü kamburluk var birazcık onu düzeltmeliyim)
3.Haftada:
4.Haftada:

Beyler günlük 1 litre süt içmeye başlayalı ve daha hareketli (spor, yürüyüş, ev işleri) vakit geçirmeye başlayalı tekrardan uzamaya başladım.
3 cm yol kat ettim hem kamburluğumun düzelmeye başlamasıyla hem de süt içmemle uzamam tekrardan başladı, bunu gerçekten hissediyorum

1.Haftada: 172 cm (Biraz kamburluğum vardı sanırım egzersizler onu geçirmeye başladı)
2.Haftada: 173.5 cm (90 derece dik durduğumda 174 ölçtüm tabi her zaman öyle duramam şimdilik çünkü kamburluk var birazcık onu düzeltmeliyim)
3.Haftada:
4.Haftada:

cidden iyi gidiyorsun kanka 178im acaba uğraşsam 180e vurur muyum net bir şekilde deneyeyim ben de

cidden iyi gidiyorsun kanka 178im acaba uğraşsam 180e vurur muyum net bir şekilde deneyeyim ben de
Ergenlik dönemine girince sporu bıraktım bıraktıktan sonra da aynı kaldı boyum 1 yıl, şimdi tekrardan ve düzenli olarak bu sefer ciddiye alarak başladım hem spor hem de kalsiyum, protein tüketimine sporu da daha düzenli yapıp 180 e ulaşmayı hedefliyorum sonuçta erkekler 21 e kadar uzuyor ve benim önümde 5 yıla yakın bir süre var 21 e kadar.

Ben daha yeni uzamaya başladım sayılır, bu konu açıldıktan sonra her gün 1 litre süt içip kalsiyum ve protein alımına ve spora dikkat ettim. Kamburluğuma da dikkat etmeye başladım, duruşum biraz düzeldi 4-5 santim kamburluk vardı başlamadan önce .
2-3 yıldır tam da ergenlik dönemim de sadece 3-4 santim uzadım şaka gibi amk :D
Yaşıtlarım 12-13 santim uzarken ben 4 santim uzadım, artık ciddiye alıyorum bu konuyu ve hem beslenmeye hem de spora düzenli olarak başladım.

Ergenlik dönemine girince sporu bıraktım bıraktıktan sonra da aynı kaldı boyum 1 yıl, şimdi tekrardan ve düzenli olarak bu sefer ciddiye alarak başladım hem spor hem de kalsiyum, protein tüketimine sporu da daha düzenli yapıp 180 e ulaşmayı hedefliyorum sonuçta erkekler 21 e kadar uzuyor ve benim önümde 5 yıla yakın bir süre var 21 e kadar.

Ben daha yeni uzamaya başladım sayılır, bu konu açıldıktan sonra her gün 1 litre süt içip kalsiyum ve protein alımına ve spora dikkat ettim. Kamburluğuma da dikkat etmeye başladım, duruşum biraz düzeldi 4-5 santim kamburluk vardı başlamadan önce .
2-3 yıldır tam da ergenlik dönemim de sadece 3-4 santim uzadım şaka gibi amk :D
Yaşıtlarım 12-13 santim uzarken ben 4 santim uzadım, artık ciddiye alıyorum bu konuyu ve hem beslenmeye hem de spora düzenli olarak başladım.

Şu telkin işini yapıyor musun dostum ? Olumlama boyla ilgilş

5.Haftadayım ve boyum şu anda 1.77 çıktı. 2 Haftadır sağlık problemim ve bayram dolayısıyla toplam 6-7 gün tam yapabildim sporu.
Tekrardan düxene sokmam gerekiyor. Herkese düxenli çalışmalar dilerim.

4 santim uzadım yaklaşık 1 ayda gerçekten çok mutlu edici bir şey bu, 170 santim gelmiştim bu yazın başında sağlık ocağında ölçülmüştüm.
Yaklaşık son 1 aydır dikkat ediyorum boy meselesine. Şimdi 170 santim benden 4 santim kısa kalıyor. Telefonumu sonunda yaptırabildim ve artık telkin kaydı oluşturup kendime 180 cm olduğum, uzadığım telkinini vericem. Bu süre içerisinde ne yaptım diye soracak olursanız hemen cevaplıyım:

Günlük 1 Litre süt içtim, evet bazen unuttuğum veya evde süt olmadığı günler oldu bu günkü gibi, dikkat ettim içebildiğim kadar süt içtim yani kalsiyum aldım vücuduma. Spor yaptım, kendimi yordum. Bu süre içinde kendimi yormadığım gün ya 1-2 ya da yoktur çünkü aklıma gelmiyor, sürekli hareket halindeyim. İnandım, kendime inandım uzayabileceğime, hedefim olan 180 santime ulaşabileceğime inandım ve yapmam gerekeni yaptım.

Bir de şu faktörü es geçmeyelim ben ergenlik dönemine girişte öyle ahım şahım yaşıtlarım gibi boy atmadım, yaşıtlarım 12 santim uzadı ben 4 santim uzadım. Kilolu olduğumdan belki de hormonal dengemi bozmuştur kilolarım, şu an onun için de çok dikkat ediyorum 2-3 kilo vermişim bu sürece başlamadan önce 103.5-103 kilo idim sabah 2-3 bardak su içtikten sonra çıktım tartıya 101 kilo geldim bu süre içinde kilo da verdim birazcık ve vermeye de devam etmek için spora yazıldım ve program yaptırdım kendime.

Bu son 1 ay içerisinde yaptığım şeyleri özetlersem:
"Günlük 1 Litre süt içmeye dikkat ettim, Spor yaptım ve kendimi yordum, Hazır gıda tüketmemeye özen gösterim."

3.Haftada: 174 cm (175 e az kaldı, pes etmek yok)
4.Haftada: 175 (Yaşım 17, sanırım ondan bu kadar hızlı uzamaya başladım.)
5.Haftada:
6.Haftada:
7.Haftada:
8.Haftada:

Son düzenleme:
Baylar uzun süredir rapor veremiyorum bunun nedeni yoğunluktan vs yapmadığım zamanlar oldu bende yazmak istemedim. Bir zaman sonra buraya tam olarak günlerimin nasıl geçtiğinin, boyumun nasıl artış sağladığının vs bilgilerini yazacağım. O günü sabırsızlıkla bekliyorum, tekrar görüşmek üzere.

Yaklaşık 1,5 yıldır uzamıyorum 18 yaşındayım.
Muhtemelen kıkırdaklarım kapandı. Sizce bu şekilde uzama sağlayabilir miyim ? Boy 1,78

Dostum bu hareketlerden bazıları dik durmamızı da sağlıyor yani yapmaya başlarsan belki yarım belki 1 santim belki daha fazla etkisini görebilirsin. Uzamasan bile.

Yaklaşık 1,5 yıldır uzamıyorum 18 yaşındayım.
Muhtemelen kıkırdaklarım kapandı. Sizce bu şekilde uzama sağlayabilir miyim ? Boy 1,78

10 cm bile uzarsın iş kafada bitiyor.

Tabi düzen şart ve burada yazılanlar yetmeyecektir hedefin 10 cm uzamaksa ters asılma aletleri al burada yazılanları dene ve beslenme düzenini tamamen değiştir. Kemik kıkırdakkarı kapansa bile 25-26 yaşına kadar uzama belli eder tabiki 25 yasında 1 cm ancak uzayabilinir

Uzama asla kemik kıkırdaklarının kapanmasıyla bitmez daha doğrusu boy uzamasının belirli bir sınırı yok

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8