Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Beyler, Bu Sefer Benim Yardımınıza İhtiyacım Var.

Öncelikle beni tanıyanlarınız ciddi bir mesele olmasa gelip laf kalabalığı yapmayacağımı bilir. Fakat dostlarım, harbiden şu bir haftadır psikoloji namına hiç mecalim kalmadı ve bok gibi hissediyorum kendimi.

Ben, tam olarak 3 Mart günü itibariyle 1.5 yıllık ilişkimi bitirdim. Gayet seviyeli, hoş ve ilgi dolu bir ilişkiydi aslında; kızı bana tapar bir vaziyete getirmiştim ve deyim yerinde ise o da bunun için yaşıyordu zaten. Kendini bana adamıştı adeta.

Fakat şu son bir-iki aydır kızı hiç siklemiyordum. Tamam, NLP'nin birinci kuralı misinayı çok germemektir zaten fakat iyice salmıştım. Kıza baştan savma ve saçma sapan mesajlar atıyordum, kendisini bok gibi hissettiriyordum ve sürekli ağlatıyordum. Hata bu noktaya kadar benim, kabul ediyorum. Geçen hafta da film tümden koptu işte. Tartışmamız kavgaya dönünce engelledim bunu, bu da or*spu arkadaşının yanına gitmiş. Yancısı olan or*spu zaten benden nefret ediyordu, iyice doldurmuş bunu. Bu da her yerden engelledi beni, kaygı problemleri olan bir kızdı zaten; tedaviye ve ilaca başlayacakmış. Şimdi fellik fellik benden kurtulmaya çalışıyor.

İşin kötü tarafı ise dostlarım, çok zor bir dönemimdeyim ve bu kız bana annemden daha yakın birisi. O kadar çok maceramız, mutluluk dolu anımız var ki; isterseniz mavi hap diyin isterseniz beta- durum gerçekten çok farklı. Kızı sevdiğimden ya da platonik olduğumdan bu kadar zorlamıyorum şansımı, kızın yanında kendimi huzur dolu hissediyorum, kızın yanında beni gerçekten taparcasına dinlediğini hissediyorum ve kızın yanında kendimi neşe dolu hissediyorum.

Güç bela konuştum ve bir hafta daha her gün "yarım saat" (!) konuşmaya ikna ettim. Bu gece onunla eski halimizden nasıl bu günlere geldik bunu konuşacağız.

Bu kızdan vazgeçmeyi düşünmüyorum, hayır. Çünkü bir sürü kadınla seks yapabilirsiniz, bir sürü kadınla kafa dengi bir şekilde takılabilirsiniz ve hatta bir sürü kadınla eğlenebilirsiniz fakat hayatınızda tek bir kadından huzur bulabilirsiniz.

Şimdi dostlarım, hadi bana ışığı gösterin. Bu kasvetten çekin beni...

Temizlenmesi gereken başlıca konular: Ciddi kırgınlığı, güven problemi ve inançsızlığı. Kararlı gibi duruyor fakat içi çok kırılgan, sol gösterip sağ vurmamız lazım.

Sizlere inanıyorum dostlarım, beni yüzüstü bırakmayın...

Next. Durum farklı filan değil şu mavi hap kafasından kurtulun artık. Hiç bir kız seni annen gibi sevmez. Kadınların sevgi yelpazesi geniştir ama çocukları içindir. Kadınlar seni senin istediğin şekilde sevmezler. Kızın kafasında bitmişsin. Bide neden siklemiyorsun kızı madem böyle mutlu oluyorsun. g*t kalkıklığı bu olsa gerek yapmasaydın keşke ama şu noktadan sonra geri döneceğini sanmıyorum kıza bu duyguyu tattırdıktan sonra hiç bişey eskisi olmaz. Barışsanız bile kızda bu yara olarak kalacak geçmiş olsun. Dediğim gibi next. Çünkü eskisi kadar mutlu olamayacaksınız. Sen kızı mutlu etmek için karekterinden ödün vereceksin. Bu zaten komple hata. Next.

Dostum bu durum gerçekten çok üzücü ne alfası kalıyo ne betası adamın içinden geçiyor. Bence kızdan kalbini kırdığın için özür dile. Onu ne kadar önemsediğini aynı buraya yazdığın gibi söyle ona. Yazılarını severek okuyodum umarım yeniden başlarsınız.

Next. Durum farklı filan değil şu mavi hap kafasından kurtulun artık. Hiç bir kız seni annen gibi sevmez. Kadınların sevgi yelpazesi geniştir ama çocukları içindir. Kadınlar seni senin istediğin şekilde sevmezler. Kızın kafasında bitmişsin. Bide neden siklemiyorsun kızı madem böyle mutlu oluyorsun. g*t kalkıklığı bu olsa gerek yapmasaydın keşke ama şu noktadan sonra geri döneceğini sanmıyorum kıza bu duyguyu tattırdıktan sonra hiç bişey eskisi olmaz. Barışsanız bile kızda bu yara olarak kalacak geçmiş olsun. Dediğim gibi next. Çünkü eskisi kadar mutlu olamayacaksınız. Sen kızı mutlu etmek için karekterinden ödün vereceksin. Bu zaten komple hata. Next.
Kardeşim, Pennywise'ın da dediği gibi mesele alfalık betalık ya da nextleme ile alakalı değil. Mesele şu ki bu kız ciddi anlamda huzur bulduğum tek hatun ve ikna edebilirsem tekrardan, yeniden eski günlere geri döndürebilirim bu ilişkiyi. Fakat ana sorun or*spu arkadaşı ve empoze ettiği fikir. Bu kızı iyi tanıyorum ve böyle bir pohpohlanmaya gelmese bu seviyeye gelecek bir insan değildi o. Benim canımı sıkan şey o ki yoksa ben de bilirim ota boka "next" demeyi. Mesele farklı mesele.

Mesele, bana huzur veren tek insanın siktir olup gitme potansiyeli ve bu benim sinirimi bozuyor.

Dostum bu durum gerçekten çok üzücü ne alfası kalıyo ne betası adamın içinden geçiyor. Bence kızdan kalbini kırdığın için özür dile. Onu ne kadar önemsediğini aynı buraya yazdığın gibi söyle ona. Yazılarını severek okuyodum umarım yeniden başlarsınız.
Teşekkürler kardeşim, düşüncelerin için çok teşekkür ederim fakat zaten kıza dediğim halde yine düzelmedi, buna şaşırdım. Demek ki içten sorunlar var ve sürekli yakıtlanıyor başkaları tarafından. Yoksa bu kız zamanında bana "beni aldatsan ve pişman olsan seni affederim" diyen bir kızdı. O derece it gibi bağlıydı deyim yerindeyse. Kıymetini bilemedim, ne diyeyim :/

Kardeşim, Pennywise'ın da dediği gibi mesele alfalık betalık ya da nextleme ile alakalı değil. Mesele şu ki bu kız ciddi anlamda huzur bulduğum tek hatun ve ikna edebilirsem tekrardan, yeniden eski günlere geri döndürebilirim bu ilişkiyi. Fakat ana sorun or*spu arkadaşı ve empoze ettiği fikir. Bu kızı iyi tanıyorum ve böyle bir pohpohlanmaya gelmese bu seviyeye gelecek bir insan değildi o. Benim canımı sıkan şey o ki yoksa ben de bilirim ota boka "next" demeyi. Mesele farklı mesele.

Mesele, bana huzur veren tek insanın siktir olup gitme potansiyeli ve bu benim sinirimi bozuyor.
Gerçekler acıtır kardeşim. Kırmızı hapın mantığında da bu vardır. Sen eski haline döndürebileceğine inanıyorsun ama gerçek öyle değil böylseni bağlı olan bir kızı böylesine üzmek gerçekten onda kapanmayacak bir yara açmıştır.

Ah be dostum. Bu durumun tamamen aynısını yaşadım. Kızı ağlatmalar , takmamalar , engellemeler vs. hepsi dahil. Hatta %100 aynısını. or*spu arkadaşa kadar bile birebir yaşadım. Ve Söylemem gereken tek şey akışına bırakman.

Eğer kız ile barışmaya çalışırsan umursamazlığından taviz verdiğin kızın ilgisi düşecektir. Olaylar spontane gelişmeli. Kendini duygularına kaptırıp Betavari hareketler sergileme ve romantikleşme. Konuşucaksan eğlenceli bir dille konuş. "Çok özlettim mi kendimi ?" diyip tatlı bir giriş yapabilirsin. Sonra hatalarını olgun bir şekilde duygusallık olmadan kabul edersin. Kız büyük ihtimal sana dönecektir.

Asıl mesele kızın dönmesi değil. Asıl mesele bundan sonrası. Şu an kapıldığın gibi duygusal bir telaşa kapılıp asla ama asla karakterinden taviz verme. Bu hatayı zamanında yapıp sevgilime bir süre sonra güvenip artık herşeyi "İlişkimiz" için yapmıştım. Sonuç olarak beni terk edip 1 hafta sonra başkasıylaydı. Tek sefere mahsus hatanın sende olduğundan emin olduğun için Barışma girişiminde bulun. Bunun dışında en ufak gard indirişinde karşındaki meleğin nasıl bir şeytana dönüştüğünü görürsün. Yürümüyorsa ve mutlu değilsen herşeyi bırak. Yoksa Aylar sonra burada "Oneitis oldum" diye başlık açarsın.

Selam bro öncelikle bu kötü durumu yasadigin için üzgünüm, umarım en yakın zamanda toparlarsın. Aynı durumu 2 kere aynı kızla ben yaşadım az çok anlayabiliyorum durumunu.

Kendi tecrübelerimden yola çıkarak çok açık bir şekilde söyleyebilirim ki asla eskisi gibi olunmuyor. Güven tek kullanımlıktır. Ben kendi kız arkadaşıma onu üzecek bir sürü şey yaptım sonra toparlamaya çalıştım ama önceki hatalarımı hep yüzüme vurdu, bana olan güvensizliğinden bahsetti durdu. Ilk başlarda sorun etmiyordum yüzüme hatalarımı vurup durmasını ancak bir noktadan sonra şarteli atıyor insanın. Umarım tekrar düzelebilirsiniz ve benim yaşadığım şeyleri yaşamazsın ama bu tip şeylere hazırlıklı olman en iyisi.

Biliyorum güzel şeyler söyleyemedim ama bu durum aşağı yukarı böyle dostum. Umarım en yakın zamanda daha iyi hissedersin, her şey yoluna girer ve hayatına sorunsuz devam edersin.

Soru
Gerçekler acıtır kardeşim. Kırmızı hapın mantığında da bu vardır. Sen eski haline döndürebileceğine inanıyorsun ama gerçek öyle değil böylseni bağlı olan bir kızı böylesine üzmek gerçekten onda kapanmayacak bir yara açmıştır.
Sorun o ya işte :D
Kafamı sikeyim, gerçekten hayatı boyunca taktiksel yaşayıp sonra gidip derede boğulan tek insan benim herhalde. :/

Ah be dostum. Bu durumun tamamen aynısını yaşadım. Kızı ağlatmalar , takmamalar , engellemeler vs. hepsi dahil. Hatta %100 aynısını. or*spu arkadaşa kadar bile birebir yaşadım. Ve Söylemem gereken tek şey akışına bırakman.

Eğer kız ile barışmaya çalışırsan umursamazlığından taviz verdiğin kızın ilgisi düşecektir. Olaylar spontane gelişmeli. Kendini duygularına kaptırıp Betavari hareketler sergileme ve romantikleşme. Konuşucaksan eğlenceli bir dille konuş. "Çok özlettim mi kendimi ?" diyip tatlı bir giriş yapabilirsin. Sonra hatalarını olgun bir şekilde duygusallık olmadan kabul edersin. Kız büyük ihtimal sana dönecektir.

Asıl mesele kızın dönmesi değil. Asıl mesele bundan sonrası. Şu an kapıldığın gibi duygusal bir telaşa kapılıp asla ama asla karakterinden taviz verme. Bu hatayı zamanında yapıp sevgilime bir süre sonra güvenip artık herşeyi "İlişkimiz" için yapmıştım. Sonuç olarak beni terk edip 1 hafta sonra başkasıylaydı. Tek sefere mahsus hatanın sende olduğundan emin olduğun için Barışma girişiminde bulun. Bunun dışında en ufak gard indirişinde karşındaki meleğin nasıl bir şeytana dönüştüğünü görürsün. Yürümüyorsa ve mutlu değilsen herşeyi bırak. Yoksa Aylar sonra burada "Oneitis oldum" diye başlık açarsın.
Tavsiye için teşekkürler Ripper. Senin de dediğin gibi salacağım olayı ama bunca şeyden, bunca anıdan sonra -hele ki- böyle zor bir zamanımda gitmesi kafamda onu oneitis yaptı. İzzettini ikramını siktiğimin dünyasında yine başa döndüm ya, ona üzülüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8