Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

bir kaç manipülasyon ve psikoloji okuma taktiği

psikoloji çok geniş bir daldır. bir kaç madde okuyarak bu sanata hakim olamazsınız elbet, fakat ben günlük hayatta sık sık kullandığım bir kaç tanesini buraya yazacağım. sizde kendi hayatınızda kullanabilir ve işe yaradıklarını görebilirsiniz.

1* detaylara hükmedin: gün içinde muhatap olduğunuz insanları okumak oldukça kolay. yapılan bir kaç saatlik sohbet veya uzaktan gözlemlediğiniz beden dilleri, konuşma biçimleri gibi durumlar şahsın kendisi hakkındaki bir çok bilgiyi size adeta zembille sunar. bu kuralın püf noktası alt yazıları okumak

mesela kişinin bir espri yaptığı zaman size gülmeniz için adeta yalvarır gözlerle bakması, özgüven eksikliğini gösterebilir. onun bu eksikliği üzerinden konu açabilir, ona gizli saklı tavsiyeler verip dikkatini çekebilir veya onu direkt özgüven sorunu yaşayacağı durumların içine sokup psikolojik olarak acı çektirebilirsiniz.

kişisel deneyim 1: samet adında bir arkadaşım vardı. kendisiyle bir gün muhabbet ederken maddiyatla ilgili bir espri yaptım. ona ne kadar çulsuz, fakir olduğumuzu söyleyip güldüm. fakat o gülmedi ve bana "öhm, olum ne diyosun sus, arkada kızlar var" dedi. işte ipin ucunun koptuğu nokta burasıydı. sizce de ne kadar önemsiz bir detay gibi değil mi? arkada kızlar olduğunu gören abazan bir erkeğin ciddi takılma çabası. üzerinde durulmaması gereken basit bir detay? sizce o kadar basit mi? kesinlikle değil. bunu o zaman fark ettiğimde ben bu detayı irdelemek istedim ve çocuğun diğer eylemlerini gözlemledim. giyim tarzı olsun, bir ortamda nasıl davrandığı olsun ve hatta instagramda paylaştığı fotoğraflar bile karakterini flaş patlatır gibi gözüme sokuyordu. bunun üzerine ufak tefek esprilerle, adeta ince ince dokuyarak çocukla beraber girdiğimiz ortamlarda 'göze batmayacak' derecede saçma hareketlerde bulundum. muhtemelen sizin bir arkadaşınız böyle davransa, farkına bile varmazsınız. o kadar doğal hareketler. fakat o ne yaptı? 'bir daha görüşmeyelim.' şaka değil, gerçek. bu tam olarak saygınlık, şöhret açlığı. bunları fark etmemi sağlayan şey ise o yaptığım ufak espriydi. sametin karakterini çözümlemem için ilk adımı attığım basit bir detay..

kişisel deneyim 2: lisede tanıdığım iranlı bir kız vardı. bir gün okulun arka bahçesinde konuşurken konu ailelerimize gelmişti. bana babasından nefret ettiğini, annesinin babasından boşanıp kendisiyle beraber türkiye'ye kaçtığını söylemişti. sizce buradaki alt yazı nedir? siz bu bir kaç cümleden kız hakkında neler çıkardınız? ben söyleyeyim; kız aslında şunları söylemek istedi: "hayatımda bir baba figürü yok, sahiplenilmek ve yönlendirilmek istiyorum." kanıt mı? kızın bir kaç ay sonra 35 yaşındaki bir adamla sevgili olması bunun en büyük kanıtıdır -ki kız 16 yaşındaydı. kendisinden yaşça büyük bir sevgili edinmesi, daha doğrusu o sevgiliden hoşlanmasının sebebi onu bir 'baba' olarak görmesiydi. aslında bunu kızın kendisi değil, bilinçaltı görüyordu. yani, bu tür bir kızla konuşurken bu alt yazıyı alırsanız eğer, kıza karşı nasıl davranmanız gerektiğini büyük oranda çözmüş olursunuz.

...

yapmam gereken bir kaç iş var, hallettikten sonra devamını yazacağım.

Mesela bazı ailelerde büyükler sana emir yağdırıp yönetmeye çalışır, dışarıda da kediye dönerler adeta sıra alırken, sipariş verirken yalvarır gibi konuşurlar bunun da sebebi öz güven eksikliği ve kendine değer vermemekten kaynaklanıyor.

Kardeşim adamın parasıyla dalga geçersen oda birdaha görüşmeyelim der. Ve bunu 2 kere yapmışsın ilkinde hoşgörü ile karşılamış.Çoçuk kendine değer veriyormuşki siktiri çekmiş sana.Bu manipülasyon değil net bir adamın gururuyla oynamak aynı şeyi bana yapsan ananı sikerdim.Aşşağılık kompleksin var bilinçaltın seni koruyor ve başkalarına saldırıyorsun doğru bir davranış değil.Saygınlık ve şöhret açlığı değil elemanın kendine verdiği değer.

Kardeşim adamın parasıyla dalga geçersen oda birdaha görüşmeyelim der. Ve bunu 2 kere yapmışsın ilkinde hoşgörü ile karşılamış.Çoçuk kendine değer veriyormuşki siktiri çekmiş sana.Bu manipülasyon değil net bir adamın gururuyla oynamak aynı şeyi bana yapsan ananı sikerdim.Aşşağılık kompleksin var bilinçaltın seni koruyor ve başkalarına saldırıyorsun doğru bir davranış değil.Saygınlık ve şöhret açlığı değil elemanın kendine verdiği değer.
hahahahaahaa. kafaya bak kafaya. pırıl pırıl. :)

mesele çocuğun parası olup olmaması değil moron arkadasım. mesela çocuğun kendıne gelen en ufak elestiride yahut şakada gerilmesi, hele ki insan içinde bu durumları kaldıramayıp kızarması. bunun kendine değer vermeyle bir alakası yok. hatta bilakis kendine değer veren bir insan eleştirilere açık olur. evvela şu düşünceni bi siktir et.

kaldı ki "ulan ne fakir adamsın ya" gibi bi tepki vermedim, yani bir aşağılama veya bir suçlama durumu yok ortada.

amaan kime ne anlatıyorum, siktir git başlığımdan amına kodumun s*k kılıfı. kaybol.

hahahahaahaa. kafaya bak kafaya. pırıl pırıl. :)

mesele çocuğun parası olup olmaması değil moron arkadasım. mesela çocuğun kendıne gelen en ufak elestiride yahut şakada gerilmesi, hele ki insan içinde bu durumları kaldıramayıp kızarması. bunun kendine değer vermeyle bir alakası yok. hatta bilakis kendine değer veren bir insan eleştirilere açık olur. evvela şu düşünceni bi siktir et.

kaldı ki "ulan ne fakir adamsın ya" gibi bi tepki vermedim, yani bir aşağılama veya bir suçlama durumu yok ortada.

amaan kime ne anlatıyorum, siktir git başlığımdan amına kodumun s*k kılıfı. kaybol.
Öncelikle arkadaşını takdir ediyorum seni sikiyorum.Başlığınıda sikiyorum Aşşağılık kompleksini insanlara saldırarak yenemessin.Siktirgit tedavi ol.

Öncelikle arkadaşını takdir ediyorum seni sikiyorum.Başlığınıda sikiyorum Aşşağılık kompleksini insanlara saldırarak yenemessin.Siktirgit tedavi ol.

insanlara saldırmak ?

dahası burada anlatılanların manipülasyon olduğunu sanmak?

falan..

ah pussy adam ah..

siktir git hadi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8