Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

BİRKAÇ ALTIN TAVSİYE

boris the unleashed

Forumdan Uzaklaştırıldı
Selam arkadaşlar. Bu yazı yeni başlayan, ziyaretçi arkadaşlara. İşi kavrayan arkadaşlar zaten biliyor olmalı bence bunları. Birkaç tavsiye vereceğim sizlere. Vereceğim tavsiyeleri yaşayarak öğrendim. Bunlar duruş konuşma hal ve tavırlar hakkında yüzeysel tavsiyeler.

Konuşmadan başlayalım. Arkadaşlar öncelikle bir erkeği ne itici yapar düşünün. Aklınıza ilk gelenler arasında konuşma tarzının da olduğunu biliyorum. Peki nasıl konuşmalı? Öncelikle keko gibi konuşan bir erkek tamamen iticidir itici! Örnek vermiyim biliyorsunuz zaten. Forumda diksiyonla ilgili oldukça yararlı videolar tavsiyeler bulunmakta onlara da bakın. Diksiyon çok önemli. Olmazsa olmazımız.

Erkeksi ses tonu.
Çok önemli. Hafif sert ama tamamen değil. Yani fazla uysal konuşmayın hafif ciddi olun ama hiçbir şeyde aşırıya kaçmayın. Düzgün diksiyonunuzu karizmatik ses tonunuzla birleştirirseniz tadından yenmez.

Boş konuşmak
Arkadaşlar gerçekten. Bu da önemli. Fazla ve boş konuşmak tüm çekiciliğinizi elinizden alabilir. Kendinizi insanlara göre ayarlayın demiyorum size dikkat edin. Ama iki kişi arasında önemli bi konu hakkında hararetli bi konuşma, tartışma dönüyorsa dalmayın araya mesela. İlla ki söyleyecekseniz muhabbetin sakinleşmesini bekleyin.

Laf dalaşmaları.
Sizi kıskanan ve üzerinizden prim yapmaya çalışan betalar, veya size shit test uygulamaya çalışan kızlar size laf atabilir. Burda sinirlenip saçmalamayın ya da hemen kavgaya çevirmeyin işi. Bu sizi güçsüz gösterir. Duygusal yönden güçsüz. Hazırcevap olun eğlenin. Ya da gülün geçin. Öyle dalga geçip işi alaya vurun ki erkekler pişman olsun size laf attıklarına. Ve iplemediğinizi belli edin. Etkilenmeyin. Kızlara gelirsek onlarla da eğlenin işi eğlenceye vurun kalp kırmadan dalga geçin. Kızlar duygusal olarak güçlü erkeklere bayılır.

Duruş
İyi ve dik bir duruş çok önemli. Dik durun dik yürüyün. Vücut geliştirin. Çok hızlı yürümeyin. Geniş adımlarla yavaş yürüyün ayağınız yere sağlam bassın. Ama uyuşuk uyuşuk yürümeyin sakın.

Kaşık çatlı yürümeyin Tatar Ramazan falan izleyip. Ortamın babasıyım hepinizi döverim havalarına da girmeyin. Dayak yersiniz aklınız başınıza gelir. Öyle elemanlar iticidir. Kızlar da beğenmez. Ortam da öyle bi eleman varsa iplemeyin. Hatta eğlenin onunla arada. Size saygısızlık yaparsa tüm alfa duygularınızı harekete geçirip dişinizi gösterin aklı başına gelsin. Unutmayın saygısızlık başka şey laf atışmaları başka şey. Laf atışmalarına saygısızlık girerse işin rengi değişir.

Cesaretli, özgüvenli ve baskın olun. Kimsenin etkisi altına girmeyin. Çerçeve kuralları diye bir şey var. Çerçevenizi sağlamlaştırın. Kendi isteğiniz doğrultusunda hareket edin. "İyi nasıl istersen" demek başka, "Bence de düşündüm de doğru söylüyorsun. Onu yapalım" demek başka.

Evet arkadaşlar. Bunları uygulamaya çalışırsanız her şey daha iyi olur. Bunlar her alfa tarafından bilinen olaylar. Tavsiyelerimin devamı gelecek. Görüşmek üzere.

Son düzenleme:
Ya bu hızlı yürümeden bir türlü kurtulamıyorum nasıl düzelticem bilmiyorum futbola giderken alıştım öyle kaldı. Yanımda birisi ile yürürken yanımdaki bana ayak uydurmaya çalışırken geride kalıp çok hızlı yürüyorsun diyor. Deniyorum yavaş yürümeyi ama bu seferde yürüyüşüm bozuluyor ayaklarımı atış şeklim değişiyor.

Ya bu hızlı yürümeden bir türlü kurtulamıyorum nasıl düzelticem bilmiyorum futbola giderken alıştım öyle kaldı. Yanımda birisi ile yürürken yanımdaki bana ayak uydurmaya çalışırken geride kalıp çok hızlı yürüyorsun diyor. Deniyorum yavaş yürümeyi ama bu seferde yürüyüşüm bozuluyor ayaklarımı atış şeklim değişiyor.
Ben de bir aralar çok hızlı yürüyordum. Bi arkadaşım görmüş birinden kaçar gibi yürüyosun demişti. Sonra kendimi inceleye inceleye deneye deneye düzelttim. Bir anda olmuyor. Yavaş geniş ve kendinden emin adımlar. Yavaştan kastım uyuşuk uyuşuk yürümek değil.

Yavaş yürümem lazim

Son düzenleme:
Zamanınızı siz yönetiyorsunuz. Kendinizi yavaş yürümeye alıştırmaya çalışın, zamanlık endişeniz olmasın. Dik ve kendine güveninizi belli eden yavaş ve kararlı adım atmakta devam edin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8