• Bugün reklama 1 defa tıklayarak siteye ücretsiz bir şekilde destek olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Boks ve diğer dövüş sanatları

Evet boks veya boksörlük yahut farkı silahlı,silahsız teknikler ile ilgili soracağınız sorulara kendi tecrübem dahilinde yanıt vereceğim arkadaşlar.
Öncelikle ben acemi zamanlar hariç yaklaşık 5 yıldır boks yapıyorum.Acemilikten kastım ilk 3 maçım.Yaklaşık 2 yıl sürdü toplam 7 yıl oluyor.
Ne yazık ki ülkemizde dövüş sporları hakkında çok sayıda mit ve efsane bulunuyor.Eğer zat-ı mükerrremeniz sual ederse cevaplayacağım.

Dövüş sporlarının kavgalarda sağladığı avantaj dışında sana ne getirileri oldu dostum ?
Yüksek kondisyon ve Yüksek öz güven getirir.Fiziki olarak kendi sınırlarını bilme ve genişletme,genişletebilme hissi tarif edilemez bir histir.Bunların yanı sıra zihinsel esneklik sağlar çünkü esnek ve kıvrak bir zihne,zekaya sahip olmayan er kişi dövüş sporlarını hakkıyla yapamaz.Bu esneklik yaptıkça gelişir.
Sosyal hayatınıza da katkı sağlar.Ayriyeten şuan içinde bulunduğumuz forumun da amacı dahilinde SMV değerinizi daha da yükseltecektir.

Uzun süre karate Ve kick boks Yaptım daha yeni bir dövüş sanatı istiyorum önerin var mı
Dostum yaptığın sporlar büyük ölçüde hız ve dayanıklılığa dayalı dövüş sporları. Bence bunların yanına CAPOEİRA denen dövüş sporu hem estetik duracak hemdi striking becerini arttırarak sana fayda sağlar diye düşünüyorum.

Fitness sonrasında tavsiye edeceğin bir dövüş sanatı var mıdır ?

Ve ikisi beraber yürür mü ?
Eğer iyi bir istikrar ve disipline sahipsen tabii ki yürür ayrıca tv de gördüğümüz tüm boksör yüzücü vs adamlar kendi sporlarına ek olarak ağırlık çalışması yapar. Floyd veya Mcgregor gibi sporcularda sahip oldukları vücudu ağırlıklara borçludur. Fitness sonrası için önereceğim spor yoktur. En iyi spor kişinin severek yaptığı spordur.Bunların yanında tercihi bana bırakırsan klasik boks yani sadece yumruk komboları barındıran gerçekten ağır bir kardiyovasküler idman gerektirir. Sana diyet ve definasyon döneminde yardımcı olur diye düşünüyorum.

ben sokakta her türlü silaha karşı koyabilmeyi öğrenmek istiyorum neye yönlenmeliyim

ben sokakta her türlü silaha karşı koyabilmeyi öğrenmek istiyorum neye yönlenmeliyim
Silah ve bıçağa karşı gösterilecek en etkili tutum kaçmaktır. Fakat kaçma şansın yoksa Aikido yahut Kravmaga sana yol gösterir. Bu arada Kravmaga israil ordusunun aldığı dövüş eğitiminin sade halidir ve pahalıdır.Şunu da ekleyeyim bıçak kullanmayı bilen birisine bilen derken bu konuda eğitim almış er kişiden bahsediyorum kesinlikle dokunamazsın adamı kıyma ederler. Kesici delici alet eğitimi her yerde her adama verilmez. Bu eğitime yada yüksek tecrübesi olan adamın en ayırt edici özelliği elindeki fazla göstermez ve sülalesi rahat biçimde konuşur aman dikkat.