• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Bu Bizim Kaderimiz

tau2che

Üye
Katılım
13 Haziran 2018
Mesajlar
338
Şehir
Ankara
Lise birde tcma'nın yazısıyla başladım bu işlere. Ardından Black Mirror dizisinden (izlemeyen varsa beklemesin) bir bölüm izledim Ekşi Sözlüğe bölümle ilgili yorumlara bakmak için girdim. İşte hayatımı değiştirecek kavramla o zaman tanıştım.

Dizinin bölümünün (maalesef şuan hatırlamıyorum) bir kısmı pua ile alakalıydı. Sözlükte yazarın teki bölümle alakalı The Game kitabından bahsetmişti. Nedir bu The Game diye bakarken Alfaloji Forumuyla tanıştım. Ardından kitabı falan okudum.

Bu bizim kaderimiz beyler. Eğer yorumlara bakmasaydım, o yorumu kaçırsaydım hayatım daha farklı olacak ve beta bir şekilde yoluma devam edecektim. Bu hap bizim kaderimiz. Kaderini değiştiremeyeceğine göre neden hala bekliyorsun? Neyi bekliyorsun? Daha fazla bekleme. Geçen her saniye elindeki fırsatı değerlendirmiyorsun. Arkadaşların gibi hayatın boyunca ezik olarak da kalabilirdin. Ama Tanrı sana bu fırsatı verdi. Şimdi kıçını kaldır ve ertelediğin işlerini yapmaya başla.
 
Üst