• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Bu dünyada hiç bir şey kolay değil.

Blackpanther

born to conquer, fight and fuck.
Üye
Bu dünyada hiç birşey kolay değil, güzel gözükmek kolay değil, başarılı olmak kolay değil, iyi bir futbolcu olmak kolay değil, iyi bir şarkıcı olmak kolay değil, iyi bir siyasetci olmak kolay değil, her şeyin bir bedeli var arkadaşlar. Bu bedeli ödemediğiniz sürece bu dünyada hiç bir bokun iyisine sahip olamıyorsunuz. Çalışmanız gerekiyor, ter akıtmanız gerekiyor, zorlanmanız gerekiyor. Biz şurda birkaç ayda herşeyin en iyisine kolay yoldan sahip olmak istiyoruz, televizyon dizilerinde 10 dakikada adamlar fakirken birdenbire zengin oluyor. Bu bi film,seneryo,dizi gerçek hayat değil, gerçek hayatta da herşeyi kısa yoldan sahip olmak istiyosunuz ama böyle bi dünya yok! Kıçınızı yırtmanız gerekiyor kopek gibi, eşek gibi çalışmanız gerekiyor ki bu hayatta başarılı olasınız. Bu hayatta iyi şeylere sahip olasınız.

Bazılarınız kendinizi eve kapatıyosunuz ev hanımları gibi kadınlar gibi eve kapanıyosunuz çocuk gibi ağlıyosunuz pes ediyosunuz ondan sonra diyorsunuz ki yok şartlarım kötüydü, yok şirketim kötüydü, yok okulum kötüydü, yok çevrem kötüydü, salak salak bahaneler üretiyorsunuz. Bu sizin dangalak, zayıf karakterli oldugunuz anlamına geliyor, başka bunun hiç bir açıklaması yok. Çalışmak zorundasınız, ter akıtmak zorundasınız, çile çekmek zorundasınız, durumunuzun ne oldugunun hiç bir önemi yok. Eğer ben birşeyi istiyorsam ve eğer o istediğim şeyi bu dünyada bazı insanlar elde edebiliyorsa bende onu elde edebilirim yeterki o insanlar kadar çalışayım ve en önemlisi o insanlar kadar istiyim.

Bu hayatta başarılı olmak istiyorsanız sonuna kadar gitmeniz lazım sonuna kadar savaşmanız lazım güçlü karakterli insanlar hiç bir zaman başladıkları işi sonuna kadar gitmeden, zirveye çıkmadan bırakmazlar, çalışmaya devam ederler hırs yaparlar. Size yapamazsın diyen insanlar ne kadar büyük insanlar olursa olsun siz onları utandırmalısınız, siz onlara demelisiniz ki; ben senden daha büyük bir yüreğe sahibim, ben sen değilim, başarıcam diyebilmeniz lazım. Her zaman bu hayatta başarılı olmaya, çalışmaya hayallerinizin peşinden koşmaya devam edin. Bulunduğunuz gemi neyse hangi işi yapıyorsanız yada hangi sevdaya, spor olabilir, sanat olabilir, neyle ilgileniyorsanız ilgilenin eğer birşeye odaklandıysanız geminizin kaptanı olun ve o gemi batana kadar dalgalarla savaşın sizi çekemeyen insanlarla mücadele edin ve sonunda siz kazanan olacaksınız.

Enes Olgun

Arnold Schwarzenegger abimizin bi sözü aklıma geldi az çok şöyle bişeydi:"Bana bunu yapamazsın,bunu yapmak imkansız dedikleri zaman bu işi ilk defa benim yapacağım anlamına geliyordu ve bu beni daha çok mutlu ediyordu."Bir diğer örnekse Elon Musk.Bir canlı yayında Elon abimiz marsa gitmeyi hedeflediğini anlatıyordu,bazı çok ünlü hatta elonun çocukluk kahramanı olarak gördüğü bazı astronotların buna imkansız demeleri ve burun kıvırmaları onu çok üzmüştü hatta programda gözünden yaş gelmişti,ve soru soran adamın "Peki hiç vazgeçmeyi düşündün mü?" sorusuna da şu cevabı vermişti:"asla,asla pes etmem.Pes etmem için bitkisel hayatta olmam ya da ölmüş olmam gerekir."

Blackpanther

born to conquer, fight and fuck.
Üye
Elon Musk'ın kitabını okumuştum. Bir yerinde şöyle yazıyordu. "Bende samuray zihniyeti var, pes edeceğime ölürüm." bu adam örnek alınması gereken insanlardan birisi kesinlikle.