Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bu Kız Neden Seni İstesin ?

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Vallahi bak. Cidden soruyorum: Lan oğlum bu kız neden seni istesin ?

Anlamadın muhtemelen, idrak edemedin. O halde şöyle sorayım: Sen o kızın yerinde olsaydın kendini ister miydin ?

Hah! Şimdi anlamaya başladın değil mi ? Yani, bu kız güzel ve çekici, muhtemelen her gün senin gibi 10-20 erkek yazıyordur ona. O halde neden sen ? Bu kıza günde 30 erkek yazıyorsa, senin o 29 kişi içinden sıyrılman için sebep nedir ? Katma değerin ne ki ?

Ağır eleştiriyorum, değil mi ? İstersen incin, umurumda değil. Hayatta her şeyin bir değeri vardır, değerini verirsen alırsın. Güzel ve kültürlü bir kadının değeri bellidir, o değeri karşılamak zorundasın. Markette paranın yetmediği şey için "Niye ben bunu alamıyorum, niye param yetmiyor ?" diye kızıyor musun ?

Hayır, çünkü biliyorsun ki cebindeki para ürünün değerini karşılamıyor. O halde ya daha çok çalışmalı ve o ürünü alabilecek parayı cebine koymalısın ya da paranın yettikleriyle yetinmelisin. Elbette ki sana hangisini seçmen gerektiğini söyleyecek değilim.

Bazen güzel hatunların benimle flört etme girişimi oluyor. Gülüyorum geçiyorum. Ve tabi ki de reddediyorum. Şok oluyorlar böyle bir tepkiyle karşılaşınca. E ama güzelim sen benim değerimi karşılayamıyorsun ki! Benim için kültürün ve zekan güzelliğinden çok daha önde geliyor. Bu yüzden değer kavramını oturtmak zorundasın. Kusura bakma, hayat öyle güllük gülistanlık bir yer değil. Her şeyin bir karşılığı var. Verirsen alırsın.

Son zamanlarda sağda solda "Evrenden isteyin, çekim yasasını harekete geçirin, hayal edin olsun." gibi saçma sapan sözler duyuyorum. Ah şu bir grup aptal! Ben her gün saatlerce oturup çalışayım, amaçlarım için emek sarf edeyim, sen ise tembel tembel koltuğuna otur ve sadece hayal ederek beni geç, değil mi ?

Yok öyle dünya!

Bunlar vermeden alabileceklerini sanan tiplerdir ve vermeden almak dilencilere mahsustur. Sen dilenci misin dostum ?

Kadının hak ettiği değeri vermezsen, onu alamazsın. Eğer güzel bir kadınsa, kültürlü ve zekiyse o halde değeri de yüksektir. Bunu karşılamak için çabalamalısın. Hayat eğlenceden ibaret bir sirk değil. İstediklerini almak için eğlenceyi, rahatlığı bırakıp çabalamak zorundasın. Evet, benim kolumdaki kadın senin hayalindeki kadın olabilir. Çünkü ben o kadının değerini karşılayabiliyorum. Çünkü ben vermeden alan bir dilenci değil, verip de alan bir erkeğim.

Şimdi gelir hemen "Ne övdün kendini ha!" diyenler. Estağfirullah, siz de başarın da kendinizi övün, hatta bana mesaj atın ben de sizi öveyim.

Mesela daha dün 8 saatimi sırf ofis tasarımlarını incelemeye ayırdım. Yeni bir şey öğrendim. Bu sıralar bir inşaat yaptırıyorum, ve sırf oraya yaptıracağım bir ofis için bile 8 saatimi harcıyorum, ve sen bu sırada muhtemelen Brazzers'ta sörf yapıyordun. Peki neden yapıyorum bunu ? Ya da sen neden böylesin ve bu saçmalıktan kurtulmak için planın ne ?

Cevabını da sen ver.

Son düzenleme:
abi makalen güzel ama artık benim için kızın karşı cinsin öyle büyük bi değeri yok herşeyi oluruna bıraktım sadece kendimi geliştirmekle uğraşıyorum yani eskisi gibi bana neden bakmıyor diğer erkekler önümde engel olaylarını çoktan aşmış biri olarak (ki forumun çoğu öyledir) fazla takmaz böyle şeyleri kız sana ilgi gösteriyosa gösterir göstermiyosa nextlersin edit: çevremdeki kızların yüzde doksandokuzu 2.sınıf
2.sınıf ama kendini prenses koltuğunda zanneden 2.sınıflar, ben 30 lu yaşlara dayanınca görcem onları

"Evrenden isteyin, çekim yasasını harekete geçirin, hayal edin olsun."
bu kısıma katılmıyorum evet harekete geçmek için iyi bir motive yazısı olabilir ama evrenden isteyin hayal edin olsun diye kimse birşey demiyor zaten bunun haricinde çalışmamız ve hatalardan pay çıkarmamız ve sonunda evrenin sana istediği şeyi vereceğinden bahsediyor sen olayı yanlış anlamışsın

"Evrenden isteyin, çekim yasasını harekete geçirin, hayal edin olsun."
bu kısıma katılmıyorum evet harekete geçmek için iyi bir motive yazısı olabilir ama evrenden isteyin hayal edin olsun diye kimse birşey demiyor zaten bunun haricinde çalışmamız ve hatalardan pay çıkarmamız ve sonunda evrenin sana istediği şeyi vereceğinden bahsediyor sen olayı yanlış anlamışsın

Vallahi, ben senin yeni ürettiğin bu fikri değil de, direkt olarak bu akımın kurucusu Rhonda Byrne ve Rhonda Byrne'nin etkilendiği Napoleon Hill'in tüm kitaplarını birkaç kere okudum. Hatta kitabın yayınlanışından 4 sene sonra Secret'in Arapçaya çevrilişinde çevirmen Muhammad bin Jarir'e de yardımcı oldum. Velhasılkelam, olaya gayet hakimim lakin senin dediğin gibi bir bilgiye hiç rastlamadım. Net bir şekilde sadece imajine ederek ve evrenden isteyerek, affirmasyon(olumlama) yaparak bir şeylerin gerçekleşeceğine inanan tembelce bir akım. Üstelik bunu herhangi biri değil, akımın kurucuları savunuyorlar.

Vallahi, ben senin yeni ürettiğin bu fikri değil de, direkt olarak bu akımın kurucusu Rhonda Byrne ve Rhonda Byrne'nin etkilendiği Napoleon Hill'in tüm kitaplarını birkaç kere okudum. Hatta kitabın yayınlanışından 4 sene sonra Secret'in Arapçaya çevrilişinde çevirmen Muhammad bin Jarir'e de yardımcı oldum. Velhasılkelam, olaya gayet hakimim lakin senin dediğin gibi bir bilgiye hiç rastlamadım. Net bir şekilde sadece imajine ederek ve evrenden isteyerek, affirmasyon(olumlama) yaparak bir şeylerin gerçekleşeceğine inanan tembelce bir akım. Üstelik bunu herhangi biri değil, akımın kurucuları savunuyorlar.
Ben zaten akımı savunmuyorum hatta böyle bir akım olduğunu yeni öğrendim bu fikri Simyacı denen bir kitaptan benimsedim okumanı tavsiye ederim bu arada bu kadar eleştirdigin tembelce akımın kitaplarını birkaç kez okumayı zaman kaybı olarak görmedin mi

Ben zaten akımı savunmuyorum hatta böyle bir akım olduğunu yeni öğrendim bu fikri Simyacı denen bir kitaptan benimsedim okumanı tavsiye ederim bu arada bu kadar eleştirdigin tembelce akımın kitaplarını birkaç kez okumayı zaman kaybı olarak görmedin mi
Benim kitabı eleştirmem o kitabın edebi bir eseri olmadığı anlamına gelmez ki. Sevmediğim her şeye cephe alsaydım düşmanım çok olurdu. Kitaba akademik olarak yaklaştım, çevirilerinde yardımcı oldum ve nihayetinde de saçma bir akım olduğuna karar verdim. Mesela ben Hristiyan, Yahudi de değilim ama onların kutsal kitaplarını da okudum. Edebi olan hiçbir şeyi zaman kaybı olarak görmüyorum. Ha, eserdeki fikirlere katılmam, orası ayrı.

Tebrikler hocam

Övülmeyi hak eden bir insanın (samimi ortamlarda) övünmesi kadar doğal bir şey yoktur zaten.

Hayatına bakıyorum inşat vs üzerinden yaptığım çıkarımlar senin buradaki (ben dahil) birçok gence örnek teşkil ettiğini ve hatta idol seviyesinde olduğunu düşünüyorum.

İyi forumlar...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8