Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Buluşmalarda parayı kim ödemeli?

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Selam beyler. Yıllardır üzerine durulan konudan sizlere bir iki kelam da ben edeyim. Bu olay duruma göre değişkenlik gösteren bir olaydır ama temelinde aynıdır.

Ben kıza hesap ödetmem diyen erkek
Genelde erkekler ben yanımdaki kıza hesap ödetmem kafasındadır. Türkiye'de ki kızlar genel olarak yiyici tiplerdir. Yani buluşmalarda bakarsınız kız elini çantasına atmaya tenezzül bile etmez. Sanki biz ödemek zorundaymışız gibi kimi kızların kafasına kazınmıştır bu algı. Hesabı erkek ödemek zorunda nasılsa diye düşünüp kılını kıpırdatmaz. Bu konuda en büyük suç tabi ki erkeklerin. Erkeklerden sonra en büyük suç onlara erkeklik duygusunu alttan alta aşılayan kızların. Nasıl yani? Şöyle ki kızlar genelde erkeklere telkinlerde bulunur. Erkek dediğin şöyle olmalı, böyle yapmalı, kıza sahip çıkmalı, onu ezdirmemeli, mahçup etmemeli, güçlü olmalı gibisinden. Güç denince insanın aklına 3 şey gelir. Para, normal beden gücü ve kariyer.

Erkekte kariyer ve beden gücü olmadığını var sayarsak hemen aklına ilk uygulayabileceği şey paradır. Erkekliğini kanıtlamak için hesabı o öder. Benim karım çalışamaz arkadaş diyerek karısını çalıştırmaz kendisi çalışır. Toplumun gözünde böyle erkekler baş tacı olur. Bak karısına nasıl sahip çıkıyor derler. Bu nedenden ötürü erkekler ilk buluşmada hesabı ödemeye kendisini zorunlu hisseder. Ulan kızın istediği erkek modeli olabilmem için hesabı ödemem gerekli diye düşünür. İlk buluşmada kıza hesap ödettirmez. Kız yer içer ve s*ktirip gider muhtemelen.

Bunların aksi olabilir mi? Olabilir elbette. Kimi kızlarımız vardır ben sığıntı mıyım başkasının parasını yiyeyim diye düşünür ve alman usulü yapmak ister. Hatta hesabın tamamını kendisi ödemek ister. Hatta bazı erkekler böyle kızları özellikle bulup kız parası yemeyi marifet sayar. Erkek dediğin bence bunu kendine yakıştırmamalı ama bundan utanmamalı da.

Şöyle ki bir kızla buluştunuz ilk başta kafeye gittiniz. Yediniz içtiniz güldünüz eğlendiniz sonra başka bir yere gitmeye karar verdiniz. Sıra hesap ödemeye geldi ve kız elini çantasına attı veya çantasına atmaya tenezzül bile etmedi. Her iki durumda da kızdan diğer hesabı kendisinin ödemesinin sözünü almalısınız. Sözden kastım bunu mecbur kılacaksınız. Bu hesabı ben ödeyeyim sinema da senden olsun. Bu hesabı ben ödeyeyim yemeklerde senden olsun gibisinden hem kızı mecbur kılıp hem de kızın da yatırım yapıp elini cebine atmasını sağlamış oluyorsunuz. Ki hiçbir zaman buluşmada bir kafeye oturup kısılıp kalmayın. Bence dolaşmak bile kafeden iyidir. Ben kafeye pek gitmiş bir insan değilim saysan 2 elin parmak sayısını geçmez belki. Alışık değilim ama sevmiyorum o ortamları. Herkes eline telefon alıp nargilesini tüttürürken Cumhuriyet'in kuruluş döneminden kalma lokomotif dumanı gibi dumanların içinde poz veriyorlar. Sırf fotoğraf için orada bulunanlar bile var yani. Ha yine gidersiniz buluşma noktanız ora olur 2 çay içer kalkarsınız. Bakıyorum millete sabah girip akşama kadar elinde telefonla oturuyorlar. Çok saçma ya da ben fakirim.

Baktınız ki kız kafedeyken her şey normalken, sinemaya gittiğimizde de hesabı sen ödersin dediğinizde yan çiziyor şuraya gitmem lazım buraya gitmem lazım diyor. O kızdan uzak durun. %90 ihtimalle yalan söylüyordur ve para yiyicilerdendir. İnsanın hem kanını sömürürler hem zamanını. Böylelikle erkenden öğrenmiş olursunuz kimin ne mal olduğunu. İkinci buluşma için hiçbir sebebiniz olmaz o kızla. Kendinizi ATM olarak kullandırmaya niyetiniz yoksa tabi?

Başka bir durum daha var tabi. Parayı şova döken erkekler ve bunlara yalakalık yapan kızlar. Şöyle ki erkek zengin en azından ailesi zengin ve korkmadan ay sonunu düşünmeden para harcayabiliyor. Bu erkekler genelde parasız bir hiçim o yüzden param ile kızları tavlayabiliyorum düşüncesinde olurlar. Ki onlara giden kızlarında mental açıdan kalitesini sorgulamak lazım. Sonuçta fahişe ilişkisi var ortada. Sen ona paranı yediriyorsun o kendisini yedirtiyor. Gerçi böyle kızlar genelde güzel oluyor ama olsun. Mental kaliteyi fiziksel kaliteye tercih ederim ben.

En mantıklısı benim söylediğim şekilde olmasıdır. Hem kendinizi sürekli kullandırtmamış olursunuz hem kızın sizin hakkınızda ilk izlenimini öğrenmiş olursunuz. Sizle başka bir mekana gitmek isterse ve başka mekana gidildiğinde hesabı kendi ödeyeceğini bile bile giderse bu iyiye işarettir.

Bunların haricinde şöyle bir durum daha var ki gariban kızlarda var. Buluştuğunuz kızı iyi tanımalısınız. Gariban kıza ben bir şey demem. Hani garibandır beklentisi yüksek değildir. Şu mekana gidelim bu mekana gidelim diye söylenmez siz nereye götürürseniz oraya gelir ve razı olur. Bu kızları çok kaliteli yerlere götürmek kızı ezmek demektir. Bak seni paramla satın alıyorum demektir. Benim tavsiyem bu kızlara karşı daha mütevazi yerlerde takılıp para mevzusunu hiç açmamanız. Hem kız kendisini kötü asalak sığıntı hissetmez hem de siz karşınızdakinin ne olduğunu bildiğiniz için içiniz rahat olur.

İkisini de dene tarafını seç.

Eğer kızla iyi geçiniyorsam minör ücretleri ben öderim Alman usülcüsüyüm daha ilerisine gitmem bence herkes böyle olmalı

Eğer kızla iyi geçiniyorsam minör ücretleri ben öderim Alman usülcüsüyüm daha ilerisine gitmem bence herkes böyle olmalı
Peki neden kanka? Ne zorunluluğun var yani. 18 yaşındasın muhtemelen ailenle kalıyorsun ve ailenin parasını yiyorsun. Yani senin ailen parayı sokaktan topluyor da onun ailesi taş taşıyarak mı kazanıyor parayı? Yani onların parasını değerli kılıp senin paranı değersiz kılan şey ne? Ne yani 5-10TL hesap ödese iflas mı eder? Senin cebinden para çıkıyorsa onun cebinden niye para çıkmasın yani?

Ha durum bunun tam aksiyse kendin kazanıyorsan sen bu kadar değersiz misin o kadar emeğini bir kıza yediresin sürekli?

21.yy şartlarında cinsiyet pek farkındalık yaratmamaya başlıyor. Hesap ortak ödenmelidir.

Kızın kişiliğini anlıyorum,ona göre zaten hesabı öder mi ödemez mi emin olabiliyorum.
Genelde Alman hesabı yaparım ama eğer kızdan eminsem ödediğim zamanlar olur bazen de o öder.

Alman usulü normal ortamlarda geçerli olabilir ama şöyle bi durum var. Kız 15TL lik yedi siz 5TL lik yediniz. 5TL verip kenara çekilmek mantıksız geliyor. Ortak ödenebilir evet Alman usülünden daha mantıklı.

Flörtünüz ile ilk buluşmanız ise, erkeğin ödemesinde yarar var. Ama şöyle de bir şey var; hesabı öderken bir yandan kızı gözlemlemek gerek, elini çantasına atıyor mu diye. En azından o mücadeleyi görmemiz lazım. :) Eğer hiçbir mücadele içerisine girmiyorsa; o kızdan hayır gelmez :) yol verin geçin.

Kız elini cebine atarsa acımayın ödetin tabi elini cebine atan kız zor bulunur. Benim taktiğim kıza ucuz birşey ısmarlarım sonra bana kahve borcun var haneye yazıyorum derim kahve ısmarlatırım

1.buluşmada ben odersem 2.bulusmada ona ısmarlatırim

İlk buluşmamda kız iş yerine geç kalmamak için sürekli saatine bakıyordu. Ben de tabi o kızla buluştuğumda kırmızı hap bilgisine sahiptim fakat mavi hap davranışları daha doğru geliyordu. Kızın masum olduğunu düşünmüştüm. Saat yaklaşınca saatte yaklaştı, ne zaman kalkarız falan demeye başladı. Anladım ki hesap bana kaldı. Ben de dedim ''Sen dışarıda bekle ben hesabı ödeyip geleyim.'' Hesabı ödedim iş yerine bıraktım. Sonra telefonda sinema sözü aldım. Kız çalışıyor ve ay sonuna doğru parası azalıyor. 15'inde maaş alacağım o zaman gideriz demişti. Herkes kendi payına yani. Sonuç olarak 1 haftadan beri konuşmuyoruz. Konuşmayı keselim dedim ve kestik. Ama kızın kumaşı iyiydi, hayata saf başlamış ve kullanılmış, yıpranmış ve yamalanmış. Elde etmeyi istedim ve çaba sarfettim fakat giriş-gelişme aşamasında tam bir beta olduğumdan kızla hiç şansım kalmadı. Kızın çalıştığı kafe çok uygun olduğu için genelde orda takılıyoruz. 1 haftadır o kafeye de gitmedik. Kafamda plan kurdum. Bu hafta 3-5 kişi gideceğiz, self servis kafe olduğu için muhatap olucam fakat ne çok sıcak ne çok soğuk. 1 ay sonra da tekrar konuşmaya başlayıp bu sefer beta olarak değil, alfa olarak giriş yapacağım. Sonuçlarını yazarım. Ayrıca görüştüğüm 2 kişi daha vardı fakat aynı şekilde onlarla da beta bir giriş yapmıştım ve açıkçası hiç birinin kumaşı bana uymuyor. O yüzden bu kızda şansımı tekrar deneyicem fakat bu şansı deneme sürecine gelene kadar da elim boş durmayacağım.
Adamsın reis boynuma dolasan yeridir. Bende eskilere sarmayı düşünüyorum :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8