Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

çalışkanlık

Dostlar okulda notlarımızın yüksek olması kızların gözünde statüyü yükseltirmi yoksa inek imajı verip düşürürmü?

Birde notlar yüksek olsa dahi sanki hiç çaba göstermeden yapıyormuşum imajı verilmesi gereketiğini düşünüyorum. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler ? :)

Evde çalış okulda dersi dinle fakat sıkılmış görüntüsü ver örneğin 2x2 kaç eder gereksiz şeyler konuşuyormuş gibi öğretmen.
tabi sen dinliyorsun evde çalışıyorsun okulda çalışmıyor ama biliyor imajı görünebilirsin sözlü notu için arada derslere katıl tavsiyeler hep vardır fakat tavsiyeyi geliştirip kendi yolunu çizmek te vardır
not: ben öğrenci değilim şuan ki okul hayatını bilmiyorum.

Bence abartmıyorsa atıyorum o kız cafeye gel diyor sen ders çalışacağım diyorsun sınav zamanı harici direkt inek imajı ama gel dio geliyorsun falan iyi bir imaj olurdu

Sınıfa yeni bi kız gelmişti. Benim giyiniş tarzımdan ilk önce tembel sanmış beni. Matematik hariç hiçbir derse katılmam. Sınavlardan 90-100 alınca bu kız bu çocuk nasıl bu kadar yüksek alıyor diye arkadaşlarımın ağzını aramış. Ve benimle konuşmaya felan çalışmıştı.

Ben istemeden kızda gizemli bir hava yaratmışım. Giyiniş tarzımdan dolayı kız beni tembel sanmış ama notları görünce bi merak salmış. İnek görüntüsü verirseniz kızın merakı olmaz fakat tabiri caizse " kafası çalışan" olun. Merak uyandırın kızlar kedi gibi meraklıdır.

O inek sıfatı ancak lise bitene kadar geçerli. Bugünkü kafamla liseyi tekrar okusaydım it gibi çalışırdım, ha şu an da gayet iyi durumdayım üniversitede orası ayrı. Sizin ders çalışıyor olmanız sorumluluk bilincinizin yerinde olduğunu gösterir, hem notları hem de sosyal aktiviteleri iyi olan bir kişi haline gelirseniz popülasyonda yerinizi yukarı taşırsınız. Velhasıl kelam çalışın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8