Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Camiye gitme yasağı

Yani dostum düşün, kur-an da ibadet etmeyenin ebedi cehenneme gireceğini yazar. Fakat hadisler de, müslümanların cezasını çekip tekrardan cennete gireceğini yazar. Hangisi kendi çıkarına göre şekillendirmiş sence? Sence bir manipüle olsa efenin dediği gibi hadis kur-an, kur-an da hadis olmaz mıydı? İşte o zaman efeye hak verirdim. Bak efe çok akıllı bir insan eyvallah o konuda. Fakat o adam tek taraflı bakıyor. Kendi doğrularında boğulup kalmış. O da insanların suçu zaten ne yapalım.
“Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır.” (Bakara, 2/7)
Hatırlıyorsan bu konu üzerinden dalga geçmişti. Manipüle, korkutma diye.
Arkadaşım bu korkutma falan değil ! Asıl korkutma insanların yazdıklarında, uydurduklarında.
Allah der ki; kuran-ı korumam altına almışım. Neden kur-an mantık çerçevesinde bakılıyor, hadisler gibi atılıp tutulmuyor sanıyorsun?
Allah'ın böyle bir ayeti var diye dostum.
Fakat insanlar, yok kardeşim senden kan akarsa abdestin bozar, senden kan akarsa bozulmaz ama kızın eli değerse bozulur. Hassiktir lan oradan ! Sikerler böyleyalanı ! Biraz ufak atın da inanalım amına koyim. Öyle saçmalık mı olur ? Birisin de bozuluyor da birisinde bozulmuyor.
Allah zaten diyor; Abdesti, idrar yerinden çıkan haller bozar. Osurmak , sıçmak, işemek. Allah demez miydi; kan çıkarsa bozulur diye ? Ee Allahın demediği şeye siz nasıl kılıf uydurursunuz ?
Hadi her şeyi geçtim; bir hadiste
İbnu Abbâs namazda iken burnu kanardı, o da çıkar burnunun kanını yıkar, geri döner ve önceki kıldığı namazını (kaldığı yerden) tamamlardı.” Muvatta, Tahâret 74, (1, 38).

3666-Misver İbnu Mahreme’nin anlattığına göre: “Ömer İbnu’l-Hattab’ın hançerlendiği gece huzuruna girdi ve Ömer’i sabah namazı için uyandırdı. Ömer:”Namazı terkedenin İslam’dan nasibi yoktur!” buyurdu. Sonra Ömer, yarasından kan aktığı halde namaz kıldı.” [Muvatta, Tahâret 51, (1,39-40).
Geçer. Fakat mezhepler de ise bozar der. Biz neye inanıcaz? bu yüzden hadisleri reddediyorum. Kur-an bana yeter.
Fakat dövme yaptırmak istiyoruz diyelim ki. Hadisler de yapma diyor lanet diyor. Ne naleti kardeşim dinle beni.
Hadislere inanmasak bile aklmızı kullanıcaz.
Allah ilk olarak oku demiş. Oku sadece oku değil. Düşün, idrak et, analiz et, oku, araştır, soruştur vs.. Her anlama gelir !
Kur-an da intihar yasak. İntihar nedir; insanın kendine kasten zarar vermesi.
Dövme de vücuda ve deriye zarar veriyor. O halde dövme de yasaktır. Bunun için hadise gerek var mı ? Allahın kuranı yeter !
İnsanlar senin aklını karıştırmasın. En doğrusu gerçek olan kuran zaten. Gerisine gerek yok.

Ek olarak; efe bu kadar mükemmel, kusursuz bir yaratanın neden yaptıklarını küçük insanlara göstererek kusursuz olmadığını gösterdiğini söyler. Fakat öyle değil durum.
Sen düşün bir ressamsın. Kusursuz resimler çiziyorsun. Fakat sadece çizip kenara atıyorsun. Bir de bu var; ben bunları çizip sergiye koysam ve insanlar görse beni övse hoşuma gitmez mi ? Kendi cemalimi görsem bu benim hoşuma gitmez mi? İnsanlar neden elbise giyer pahalı pahalı saatler arabalar ? Bu işte dostum cevap bu.

Al dostum bunu da izle. Sizin tayfadan bir profesörün neden islamiyeti seçtiğini anlatıyor. Ve yorumlara bak, kim yorum atmış.

Son düzenleme:
Bak dostum. İnsanların dinden çıkmasının sebebi; yetersiz bilgidir. Ve kibir orası ayrı bir şey. Herkes müslüman doğar ilk olarak daha sonra dinler belirlenir aileler ve çevre tarafından. Kimisi ailesinden öğrendiği kadarıyla yetinir ve ibadet denilemeyecek seviye de ibadet yapar ve kendine müslüman der. Kimisi de en doğrusunu araştırır ve düşünür. Benim aile de kimse namaz kılmıyor etmiyor. Ben ilk olarak korku ile başladım namaza. Daha sonra düşünce ve sevgi olarak imanımı netleştirdim. Sonrasında ise doğrular peş peşe gelmeye başladı.
İnsanlar bu dini kendi çıkarlarına göre ekleyip süslüyor.
Allahın ayetinin üzerine yeni kelimeler, sözler ekliyorlar.
Hadisler ile ayetleri bir tutuyorlar artık insanlar.
Hadisler halbuki arapların kendi çıkarlarına göre yazdığı bir kitaptır. Buhariymiş neymiş kanma be kardeşim.
Allah c.c bize bizim aklımızda soru kalacak bir kitap gönderir mi hiç?
Kendi söylüyor
Biz Kur’an’ı sana her şeyin apaçık bir beyanı olarak indirdik.” (Nahl, 16/89) ( Ap açık, açıklayıcı, herkesin anlayacağı gibi. )
Bu, onların, Allah'ın indirdiğini beğenmeyen kimselere: "Bazı işlerde size uyacağız." demeleri nedeniyledir. Allah, onların gizlediklerini biliyor. ( Muhammed suresi 26 ayet )
Dediğim gibi kardeşim. İnsanlar kendi isteklerine göre şekillendirdi bu dini.
( Rum 31-32﴿ Bütün gönlünüzle O’na yönelin, O’na saygısızlıktan sakının, namazı kılın ve şirke sapanlardan, dinlerini parçalayıp -her bir grubun kendindekini beğendiği- fırkalara ayrılanlardan olmayın.
Dediğim gibi ayetlerde zaten bu dönemin olacaklarını bahsetmiş ve yasaklamış. Fakat insanlar hala din ticareti için böyle şeyler yapmış.
Risaliye nur falan alın diyorlar. Ne gerek var kardeşim. Allahın koruma altına aldığı kitap varken ne gerek var. Allahın kitabında her şeyi bulursun sen yeter ki iste.
Allah diyor ; Sen bana bir yaklaş, ben sana bin yaklaşayım.
Sen benden bir uzaklaş, ben senden bin uzaklaşırım.
Onca yalan hadisin üzerini örtüyorlar.
Geçenler de diyanet, kız çocuğu 9 yaşında evlenir ve çocuk sahibi olabilir dedi ve onca tepkiden ve diyanetin kapatılma oylamasından sonra o hadisi sildi, kaldırdı. İnternetten aratırsan bulabilirsin.
Anlatabiiyor muyum? İnsanlar ayaklansa hadislerin hepsi bile kalkar.
Youtubeye yaz; neden hadislere ihtiyacımız yok.
Bir kaç video izle aklında kalan sorular ile ilgili doğrusunu bulursun.
Ulan, bigbang falan , evrim hepsine inanıyorum ben. Bir domatesin bile çekirdekten o hale geliyorsa. Dünyayı ve insanları bir an da yaratacak hali yoktur ya. Her şey sırası ile tabi ki.
Fakat insanların tesadüf demesine şaşırıyorum. Ulan tek bir yıldızın bile açısı düzgün olmasa bu dünya var olmazdı. Bir meyve dahi yetişmezdi. Atmosferin koruması, gökler de ki mucizeler, demirin nereden geldiği ve her şey kur-an da daha önceden yazıyor. Bak bunlar en basit örnekler. Git araştır bir sürü kaynak var. Bulurusun elbette ! Fakat asla hocalara ve kur-an dışında kitaplara inanma.
Doğru kaynağı ancak doğru insandan bulursun. Doğru insanı da zaten konuşmasından, tipinden anlarsın.
Sorun varsa cevaplarım.
Hadi hepsine doğru diyelim peki neden bunların, bir arapın bir dağda görünmez biriyle konuşup indirdiği dinin tanrısı da diğer onlarca hatta yüzlerce dinin tanrısından biri değil. "Kur'an Mucizeleri" işe cevabın Efe Aydal'ın bu videosu sana yardımcı olacaktır.
Başka bir şeyse cevabını bekliyorum. Ve baya hadislerden bahsetmissin ama ben zaten başta hadislere inanmayanlari hesaba katip Kuran'dan ornek verdiğini söylemiştim.

Hadi hepsine doğru diyelim peki neden bunların, bir arapın bir dağda görünmez biriyle konuşup indirdiği dinin tanrısı da diğer onlarca hatta yüzlerce dinin tanrısından biri değil. "Kur'an Mucizeleri" işe cevabın Efe Aydal'ın bu videosu sana yardımcı olacaktır.
Başka bir şeyse cevabını bekliyorum. Ve baya hadislerden bahsetmissin ama ben zaten başta hadislere inanmayanlari hesaba katip Kuran'dan ornek verdiğini söylemiştim.

Çok mantıksız bir şey sordun şu an farkında mısın bilmiyorum ama, bir insan neden kendi çocuğuna bakmayıp başka insanın çocuğuna kendi çocuğuymuş gibi baksın?
Yani insan uydurması dinlerin tanrısı olarak neden çıksın anlamıyorum dediğin şeyi. Kendi dinini temsil edecek, yarattığı dinin temsilcisi olacak tabi. Ben mi yanlış anladım soruyu yoksa sen mi mantıksız bir şey sordun ?

Çok mantıksız bir şey sordun şu an farkında mısın bilmiyorum ama, bir insan neden kendi çocuğuna bakmayıp başka insanın çocuğuna kendi çocuğuymuş gibi baksın?
Yani insan uydurması dinlerin tanrısı olarak neden çıksın anlamıyorum dediğin şeyi. Kendi dinini temsil edecek, yarattığı dinin temsilcisi olacak tabi. Ben mi yanlış anladım soruyu yoksa sen mi mantıksız bir şey sordun ?
Senin dediğin kısaca "bir yaratıcı olmalı ve o Allah'tır" değil mi ? Ben de neden Kronos değil de Allah diye soruyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8