Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Çekicilik kavramı -Evrimsel Psikoloji Part 5

N.R

Evrimsel psikoloji 3 konu sonra bitiyor umarım yazdıklarım size ekstradan bir genel kültür ve olayları daha iyi anlamak için bir alt yapı sağlıyordur.

İlk olarak çekicilik bir seçim veya seçenek değildir ya çekicisinizdir ya da değilsinizdir. Bir kadına göre çekici diğer kadına göre çekici değilseniz çekici değilsinizdir çekicilik kavramı herkes de aynıdır ilk olarak bunu unutmayın.

Erkekler kadınlarda güzel bir vücut güzel bir yüz arar (abazaysa farketmez gerçi).

Kadınlar ise statü ve davranışları çekici buluyor (fiziksel güç de önemli tabi vücut ve yüz hatları gibi.)

Araştırmalara göre uzun boylu erkekler kadınlara göre daha çekici oluyormuş nedeni ise uzun boyun dominantlık sembolu olduğundanmış. Aynı olay çene yapısı için de geçerli Beckham'ın çene yapısı muazzamdır mesela (benim burada artım var.) Vücut olayını geçiyorum zaten herkes değindi fit ve güzel bir vücut çekicidir net.

Statü çekiciliği para çevre ve güç Davranışsal çekicilik ise çalışkanlık umursamaz ve özgüvenli olmayı kapsar.

Kadınların ve erkeklerin çekiciliğe bakış açısı farklıdır burada bunu anlamış olduk. İyi forumlar dilerim.

Bu konu hızlı yazıldığı için her detaya değinmedim fakat ana mantığı bu beyler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8