Çekiçle Lider Felsefesi

Merhabalar Galya Halkı. Bu yazım isterseniz alının zerre umrumda değil fazlasıyla kırıcı bir yazı olacak. Zira çevremdeki Poser Alfalardan usanmış durumdayım ve bu durumun dillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Buyrun:

Son zamanlarda gerek dershane ortamlarında gerek kendi arkadaş ortamlarımda fazlasıyla dikkatimi çeken bir durum var. Liderliği manipüle yoluyla kabul ettirme çabası. Bu kaybeden kişi olmanın son raddesidir. İnsanların seni değerli görmesi, sana saygı duyması için tabiri caizse her boku yemişsindir ve hiçbiri işe yaramayınca yalanlar üzerine kendin olmayan bir kişilik inşa etmiş ve tanıştığın insanlara şunu şöyle yaptım, bunu böyle yaptım, şuradan şu kızı kaldırdım, şu kadar kız s*ktim gibi ibarelerle algı yaratmışsındır. Ve "lider" erkek olduğun imajını çizmişsindir. Fakat sorun seni sadece erkeklerin "lider" olarak görmesi bağlamında başlıyor. Kendi yalan düzeninin verdiği gazla koşar adım önüne gelen kıza sünersin ve her birinden ayrı ayrı s*ktir yiyip kendi ütopyana geri dönmüşsündür. Kusura bakma kardeşim ama ben senin dün gece 7 tane kızla yattığına ve bugün de sabahleyin onlar tarafından telefonla taciz edildiğine ayrıca bunları sadece 17 yaşında aptal bir aşağı anadolu lisesi öğrencisi olarak yaptığına inanmıyorum. Bir tane 100 lük bir tane 70 lik viskiyi tek başına indirip ertesi sabah hiçbir şey yokmuş gibi çıkıp benim 8-9 yıllık arkadaşlarımdan oluşan ortama girdiğine inanmıyorum.

"Lider" erkek olmanın yolu kendinize yalan cumhuriyetler kurmak değildir. Belki size 15 yaşındaki kadıköy badgirl tayfa yüz verebilir,inanabilir. Ama başka hiçbir ortamda bu olay böyle olmuyor. Sen, aptal kardeşim, kitap okumalı, belgesel izlemeli, arkadaş edinmeli, insanlarla aranı iyi tutmalı, kendine güzel hobiler edinmeli, spor yapmalı, sanatla ilgilenmelisin. Seni alıpta bir restorana garson diye koyduklarında prada rahatça çalışabilmeli ya da uzman olmasan da iyi yapacağın bir iş üzerine yoğunlaşmalısın. Öyle s*ktiri boktan yalanlarla erkek olunmuyor. "Lider" hiç olunmuyor. Ve bu duruma göre sizden açık ara üstün birisiyle sidik yarıştırmaya onun dediklerini yalanlamaya ancak aşağılık kompleksi denir. Hayatı tanıyın güzel kardeşlerim. Kullandığım argo kelimelerden hiçbirisi size ithaf değil. Buradaki hiç kimsenin bu ayarda birisi olduğunu düşünmüyorum. Ama olur da araya birkaç çürük kaynarsa diye bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Ve tabii içimi boşaltmam da gerekiyordu. İyi forumlar