Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Çekinmiyoruz, Çekinmekten Çekiniyoruz!

Bir şey fark ettim ki aslında çekingen ve takıntılı insanlar bu davranışlara sahip olmaktan utanmıyor. Bu davranışlarının diğerleri tarafından fark edilmesinden utanıyor. Örneğin çekingen biri aslında diğerlerinden çekinmiyor. Çekingen olduğunun diğerleri tarafından fark edilmesinden çekiniyor. Bu yüzden çekinerek kendini gizliyor ki diğer insanlar onun çekingen, ezik vs. olduğunu fark etmesin. Halbuki aslında o kişi özünde çekingen ya da ezik vs. değil. Sadece insanların onun çekingen olduğunu düşünmesinden korkuyor. Eğer çekingen biriysen ki ben de öyleydim sana şunu söyleyeceğim: İnsanlar sana dışardan bakınca çekingen vs. ya da diğer kötü özelliklere sahip olduğunu düşünmüyor. Hatta benim yakın çevrem bile çekingen olmadığımı düşünüyormuş. Ama ben aklımda çekingen olduğum algısını öyle bir yerleştirmişim ki çekingen görünmek konusunda takıntılı olmuşum...

Beni de bu çekingenlik konusunda en kötü etkileyen kısımlar cahil veya kötü niyetli insanların olduğu ortamlar oluyordu garip bir şey yaptığımda veya istediğim fikri dile getirdiğimde kafama göre eğlendiğimde genelde bana sataşırlardı küfür falan ederlerdi o ortamlara daha girmezdim fakat beni az da olsa bir süre kötü etkilediklerini söyleyebilirim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8