Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yerin dibi

Selam beyler, normalde böyle bir konu açmazdım ama ne yapsamda üstesinden gelemedim bir türlü.
Bundan yaklaşık 2-3 ay önce tüm arkadaş çevremi sildim öyle gerektiği için.
Zaten normaldede kalabalık bir çevrem yoktu, 3-5 kişi belki var belki yok.
Zaten yalnız geçen günlerim dahada yalnız geçmeye başladı.
Spor salonuna yazıldım, ingilizce kursuna gitmeye başladım insanlarla tanıştım ama samimi olamadım. En azından bi dışarıya çıkmalık boyuta bile gelemedim.
Sohbetimde bir sorunda yok, seviyeli, ses tonum iyi, bi konu hakkında konuşurken güzelcede konuşuyorum sohbetimde fena değil ama nedense bi çevre yaratamıyorum.

Bundan başka ek olarak başka bir sorunum daha var, bu en kötüsü.
Yaz tatilinde eski sevgilimle konuşuyorduk, ayrıydık. Kızın güven sorunu vardı, bende güven veririm diye konuşmaya, peşinden koşmaya devam ettim. Zaman geçtikçe yine reddediliyordum, bunun yanında tcmayıda okuyordum. Tcmanın yazılarının ne kadar kadın düşmanlığı beslediğini okuyanlar bilir, o yazıların yanında bu olay olunca öfke problemlerim oluşmaya başladı. Daha sonraları dengesizleşmeye başladım, öncesinde bana tapma derecesine gelen insanlar beni siklemiyordu, gözlerinde aptal konumuna düşmüştüm.
Bu devam etti, insanlara güvenmiyorum ve sürekli kafamda bununla olan ilişkilerimde diğerleri gibi olacak düşüncesi var, kız erkek fark etmez. Dolayısıyla, hiç bir boktan zevk alamamaya başladım. Çevre edinememe sebeplerimden biriside bu. Ne yapmam lazım?

Samimi olmanı öneririm, bilgili olmak ıyi ama insanlar senin yanında kendilerini aptal konumuna düşme tehlikesi hissederlerse uzaklasabilirler, bilgili olduğunu kabul ederek.

Samimi olmanı öneririm, bilgili olmak ıyi ama insanlar senin yanında kendilerini aptal konumuna düşme tehlikesi hissederlerse uzaklasabilirler, bilgili olduğunu kabul ederek.
Aramda hep bir mesafe olur, ama bu samimiliği engelleyecek kadar değil diye düşünüyorum. Geçmişte çok dost kazığı yediğim ve saygı duyulmayan birisi olduğum için aynılarını tekrar yaşamak istemiyorum bu yüzden beynim en ufak şeyi bile betalık diye konumlandırıyor gibi sanki

idealleri için çalışarak vakit geçiren bir insandansa sürekli eğlenen ya da öğle görünen insanlar daha çok istenir
daha sıcakkanlı ol iletişimi başlatıp geliştir ardından mesafeni koy

İnsanlarla aranda gözle görünen sınırlar koyarsan ilişkilerde dominant taraf olursun. Ulaşılamayacak sınırların olacak ve hiçbir koşulda taviz vermeyeceksin.

İnsanlarla aranda gözle görünen sınırlar koyarsan ilişkilerde dominant taraf olursun. Ulaşılamayacak sınırların olacak ve hiçbir koşulda taviz vermeyeceksin.
Bu zamana kadar her ne kadar sınır koyduğumu düşünsemde, biraz daha derin düşününce sadece kendimi kandırdığımı fark ettim.
Senin sınırların neler? Ve aşılınca nasıl tepkiler veriyorsun?

Herşeyi bil ama sana sorulmadığı zaman, ortamda o konuya gelinmediği zaman tutumlu olmayı bil. Yorumda arkadaşlar belirtmiş zaten senin yanında kendini insanlar cahil, ezik hissederse senden uzaklaşırlar. Ayrıca senin seviyende arkadaşlar edinmeni tavsiye ederim. Onların yanında rahat olabilmelisin samimi olabilmelisin o zaman çok kolay bir şekilde arkadaş edinebilirsin. Tcma'dan aklımda kalan bir özlü söz :) geldi onuda yazayım.
"İnsanlarla aranda sürekli olarak gereksiz de olsa bir mesafe bulundur". Bunu çok belli etmene gerek kalmayacak zaten oluyor yani. İşte o zaman hem sevilen hem saygı duyulan bir insan olursun.

Herşeyi bil ama sana sorulmadığı zaman, ortamda o konuya gelinmediği zaman tutumlu olmayı bil. Yorumda arkadaşlar belirtmiş zaten senin yanında kendini insanlar cahil, ezik hissederse senden uzaklaşırlar. Ayrıca senin seviyende arkadaşlar edinmeni tavsiye ederim. Onların yanında rahat olabilmelisin samimi olabilmelisin o zaman çok kolay bir şekilde arkadaş edinebilirsin. Tcma'dan aklımda kalan bir özlü söz :) geldi onuda yazayım.
"İnsanlarla aranda sürekli olarak gereksiz de olsa bir mesafe bulundur". Bunu çok belli etmene gerek kalmayacak zaten oluyor yani. İşte o zaman hem sevilen hem saygı duyulan bir insan olursun.
Senin sınırların neler? Ve aşılınca nasıl tepkiler veriyorsun?

Kendi sınırlarını kendin belirlersin, herkesin sınırları farklıdır. Sınırlarını belirle ve aşan olursa İLK ÖNCE NORMAL BİR ŞEKİLDE UYAR ve bir daha olursa ne olacağını söyle. Yapmaya devam ediyorsa da çıkar onu hayatından veya git kavga et ne bileyim, sana bağlı tamamen.

Yazmayı unutmuşum, konuşmamda asla öyle bir şey yapmam. Uzaklaşma sebepleri bu değildi. Daha doğru bir deyim ile, samimi olamıyorum diyelim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8