• Forumda soru soracağınız zaman sadece Soru-Cevap kategorisine konu açmalısınız. Soru-Cevap kategorisi harici kategorilere soru sormak için konu açan kişiler forumdan uzaklaştırılacaktır.

Çığ manipülasyonu

Philliscan

Üye
Naber ya?
Buna düşmeyende ne blm.d
Bu gece de buna yakıyoruz
Aga beeee
Şey değil mi bu ya :d
İğrenç dimi ? Sosyal medya ağzı kullanmayın
(Sosyal medya ile haşır neşir birisi olarak söylüyorum)
Bu gün anlatacağım konu çığ manipülasyonu.
İsmi tamamen kase-i şerifimden uydurmadır. Mantığı kavramanız yeterli.
Bunu istediğiniz herkese uygulayabilirsiniz. Ve uzun vadede inanılmaz etkileri olacaktır.
Gerek iş gerek aşk(?) gerek sosyal hayatınızda her ama her yerde.
Olayı en kısa şekilde özetleyecek olursam
Fikirler... çığ gibidir. Tepeden ufak bir kartopunu bırak, o kendi kendine bir çığa dönüşsün
Yada kıvılcım. Ufak bir kıvılcımdan hektarlarca orman yanabilir.
Bunu yapmak için;
Karşınızdaki insanda olmasını istediğiniz bir şeyi,ufak bir derecede yerleştirmelisiniz.
Ve sonra bırakın o kişi söylediğiniz şeye dönüşürken Güzel güzel izleyin.
Bu şekilde her konu tutmaz tabii ki.
Desteklemeniz lazım. Nasıl mı ?
Karşınızdaki insanın çam ağaçlarını sevmesini yada çam ağacını düşünmesini istiyorsunuz.
Öncelikle muhabbet arasında çam ağacı ile alakalı bir şeyi “olumlu” yada “olumsuz”. nasıl düşünmesini istiyorsanız o şekilde aktarın
Bir süre geçtikten sonra çam ağacı çizdiğiniz resmi ona gösterin. Sonra çam ağacıyla birlikte bir fotoğraf çekip muhabbet arasında burada iyi çıkmış mıyım ? Ağaçlar bence ambiansı harika kılmış/ kötü kılmış diyin.
En son arkadaşınızla çam ağacının bol olduğu bir ormanda derin derin nefes alıp ohh mis gibi hava diyin. Yada bir çam ağacı yakın:Dd
Demek istediğim çok kolay bir şekilde anlaşılabilir.
Karşınızdaki insana sürekli level atlayacak bir şekilde fikrinizi enjekte edin.
Bunu laf arasında yapın. Saatlerce çam ağacını övseniz/yerseniz de bu karşı tarafın pek ipinde olmayacaktır.
Muhafazakar bir kadınla birlikteyseniz ve onunla s*ks yapmak istiyorsanız,
Önce seksi bilmesi gerekiyor. Ne olduğunu anlamalı.
Sonra s*ks içeren bir hikaye anlatın.
Sonra s*ks sahnesi geçen bir film izleyin.
Sonra cinsel s*ks şakaları yapın.
Bir süre bekleyin, ve bir gün o şakayı uzatıp olayı ilerletin.
Sabır gerektiriyor. Uzun vadede garanti sonuç.
Bu teknik reklamlarda ve iş dünyasında
Pazarlama ve girişimcilikte çok kullanılır.
Sorunuz olursa sorabilirsiniz.
✌🏻🏹

kalfa

Üye
Güzel yazı teşekkürler bu arada anlattığın durum Michelangelo Fenomenini hatırlattı

ONEMEGAS

Üye
mesela birisi var çok kilolu zayıflaması için onu spor yapmaya nasıl manipüle edebiliriz?

Philliscan

Üye
mesela birisi var çok kilolu zayıflaması için onu spor yapmaya nasıl manipüle edebiliriz?
Önce sen spor yapmaya başla.
Spor ile ilgili Fotoğraflar paylaş, sporcu hatunların fotoğraflarını beğen :d
Sporcu kadın fotoğraflarını göster sence iyi durmuyor mu falan yap.
Beraber spora teşvik et vs. Vs.
Kilosunu ima edecek hareketler yap ama konuşarak belirtme.

Uğraşamam diyorsan ben senin hem fiziksel hem sağlıksal amaçla kilo vermeni istiyorum, bu şekilde kendine saygısı olmayan biri gibi davranıyorsun kendisine saygısı olmayan başkasını sevemez gibi açık ve yapıcı şekilde konuş falan .)

xenosomer

Üye
Önce sen spor yapmaya başla.
Spor ile ilgili Fotoğraflar paylaş, sporcu hatunların fotoğraflarını beğen :d
Sporcu kadın fotoğraflarını göster sence iyi durmuyor mu falan yap.
Beraber spora teşvik et vs. Vs.
Kilosunu ima edecek hareketler yap ama konuşarak belirtme.

Uğraşamam diyorsan ben senin hem fiziksel hem sağlıksal amaçla kilo vermeni istiyorum, bu şekilde kendine saygısı olmayan biri gibi davranıyorsun kendisine saygısı olmayan başkasını sevemez gibi açık ve yapıcı şekilde konuş falan .)
kardeşim tanıdığım tecrübe ettiğim örnekler üzerine knuşcam bazı insanlar vardır ki asla gelişmek,değişmek istemez bunu sanki kendi çizgisini bozma,kendi kimliğini değiştirme olarak görüyor. evet ne kadar iğrenç dimi siz okurken iğrendiniz ben bunları yaşadım ve engelledim arkadaşlığıma da son verdim konuşmuyoruz.
hah lan dur ne yazcağımı unutmuşum az önce vodafone dan aradılar ak neyse işte bazı insanlar vardır laf anlatamassın eğer bahsedilen arkadaş benim arkadaş gibiyse hiç uğraşma derim. O arkadaşlar doğal seçilimle elencek çünkü doğa böyle istiyo.

demasaya

Üye
Eğer ona direk zayıflamasını ve spor yapmasını ister, söylersen sen dediğin için aklında varsa bile vazgeçecektir. Katman katman bu fikri ona aşılaman gerek.
Kendisine "ben spora gitmeliyim" dedirtebilmelisin. Söylemekten çok hissettirmelisin.

HiSheep

Üye
Yine güzel bir yazı olmuş filizcan ellerine saglik.Yazılarının devamını bekliyorum:)
Bu arada yazini okuduguma aklimda bir film canlandi.Son yuzyilin en iyi filmleri arasinda gosterilen bir film:Inception.(hepimiz izlemisizdir muhtemelen)
Orda da fikri zihne ekerken yavas yavas ve sanki kendi dusuncesiymis gibi empoze ediyorlardi

Trygve

Üye
Filizcan, bu taktiklerine de düşmeyen ne bilm zamqi xdé

Şaka bir yana, gayet hoş bir bağlama yolu olmuş. Tebrikler :))