• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Çok mu takıyoruz ?

hesoyam

Üye
Merhaba ben hesoyam.

Beni bilen bilir. Biliyor musunuz ? Neyi farkettim ve neyi keşfettim. Aslında hiçbir şey yapmadım ve hiçbir şey keşfetmedim. Bu anlatacaklarım anlık bir dopamin patlamasıyla yazılmamıştır. İçimdeki odalardan çıkmayı bekleyen odalardan fırlamıştır.

Bazılarımız forma gelişmek adına basit ve bilindik konular atıyor. Kaynaklar belli başlı siteler. Haber sitelerinin yazıları veya vikipedi vesaire. Hepsinden kopyala yapıştır alınıyor ve formda paylaşılıyor. Bugün bir konu açıldı onu ben açacaktım lakin ikimizinde aklına gelmiş yapacak birşey yok.

Gelişmeyi kafamıza takıyoruz. Hayatı kafamıza takıyoruz. Kızları takıyoruz yaptıklarımızı takıyoruz davranışlarımızı takıyoruz. Basit bir kahve içmek için buluşmada bile yapılan hataları gelip burda tartışıyoruz nerde hata yaptım diye. Bana kalırsa hayattan korkuyoruz. Hata yapmaktan korkuyoruz. Bana kalırsa biz olduğumuz gibi sevilmiyoruz ve bu yüzden hata yapmamaya çalışıyoruz. Hatalarımızla kabul edecek kadar olgun insan olmadığını düşünüyoruz , insanların yanında maske takıyoruz. İnsan ilişkileri bence çok basit. Bunu kim zorlaştırıyor. Kendimiz.

Söyleyin bana bu formda ya da başka bir formda yeni üye olurken her şey çok güzel gelir. Her şey yenidir. Ve bu yenilikleri keşfetmek için o kadar çok vakit harcarız ki farkedemeyiz. Bu arada formu kötülemiyorum bu sadece bir örnek. Buna başka örneklerde verilebilir.

Hangimiz gelişti ve gelişmekten kasıt ne ?
Gelişmek ne demek ?
Geliştiğimizi ne ölçüyor.

Hangimiz yeni bir dil öğrendi.
Spora başlayıp hedefine ullaştı.
Hangimiz telefon bağımlılığından sosyal medyadan tamamen kurtuldu. Ya da çok az vakit ayırıyor.
Hangimiz yeni şeyler denedi.
Hangimiz hedeflediği akedemik başarıya ullaştı
Hangimiz .. diye gider bu liste.

Söyleyin bana? Kendimizi mi kandırıyoruz yoksa gerçekten gelişiyor muyuz ?

Böyle basit şeyleri akışına bırakmak istiyorum. En çok düşündüğünüz şey eminim gelişmektir.
Gelişmek dediğimiz şey için başkalarına muhtaç duyuyoruz kendimizi.
Bir form yetmiyor başka formlar arıyoruz daha çok vakit öldürecek. Whatsapp gruplarına katılıyoruz ki bu konuda başıma kötü bir olay gelmişti o günden beri asla katılmamaya karar verdim. Gelişmek adına vaktimizi böyle şeylere o kadar ayırıyoruz ki yukarda hangimiz .. diye saydıklarım şeyleri yapmaya vakit kalmıyor.

Şuan ders yapmam gerekiyor ama bu yazıyı yazarak vakit kaybediyorum. İşte bunu kastediyorum. Hep bu şekilde birşeyleri erteliyoruz.
Ben bittim ben artık sıkıldım bu işlerden.
Uzun bir süre formlara girmeyi düşünmüyorum.

Buralardan edindiğim bilgilerin çoğunu unutmaya çalışacağım. Hepsini değil elbet ama büyük bir kısmı ayrıştırılıp çöp kutusuna gidecek. Bu işleri öğrenmeden önceki halime dönmeyi çok isterdim. Şimdi ise her şeyi takan ama az şey yapan birisi haline dönüştüm.

Bu bir veda değil belki tekrar uğradığımda yazarlar değişecek, çok şey değişecek ama dediğim gibi ben artık sıkıldım. Gidipte ne yapacağımı soracak varsa aranızda söyleyeyim.

Alfa omega beta tetra sinüs kosinüs olmak değil amacım. Basit bir insan olmaya gidiyorum. Ruhumun içindeki karanlığı azaltmak ve aydınlığı arttırmak ve basit bir insan olmaya gidiyorum. Bir şeyler bilen ,öğrenen ve öğrenincede " Gelişme yolunda bir adım daha attım" değilde " Yeni ve güzel bir şey daha öğrendim " diyecek bir insan olmaya gidiyorum.

Sevgilerle gta san andreas hilesi..