Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

çok tembelim

kfy

selam beyler
benim sorunum cok tembel ve bitkin olmam. şöyle ki bir şey yapmak istiyosam gözümde cok büyüyor o şey ve yapmaya ya üşeniyorum yada beceremiyorum ve hemen pes ediyorum. kaç zamandır bu kitapları falan okuyorum iyi hoş her şey ama halen hiçbir şey değişmedi kendimde. cünkü mücadele etmedım. etmek için fırsat arıyorum veya bu da bahanedir belki bilmiyorum. ama gerçekten cok beceriksizim ve yorgunum sanki 70 yasındakı dedeler gıbıyım ve bu durum kendımden soğumama neden oluyor. son 1 yıldır çalışmıyorum bi işte ve okula falan gitmiyorum sınava hazırlandım evde. ondan bıraz tembellık var. sınavı da atlattık şimdi bir şeyler yapmam lazım. belki bir şeyler önerirsiniz. gerçekten bu forumu seviyorum

Birincisi kimse sana birşey öğretmeyecek!
Sen kendin çabalayacaksın kendin öğreneceksin.Biz sana sadece kapıyı gösteririz kapıyı açmak senin elinde.Öncelikle konfor alanından kurtul! Kitap mı okuyacaksın al eline çık dışarıda oku.Gir bir kafeye kütüphane ye yahut parka aç oku insanların arasında ol.Evde durmak bunaltıyor insanı. Burada ki bilgileri sadece okuyup geçersen bir bok olmayacak sadece gereksiz bilgileri hafızada kalabalık olarak tutacaksın.Yeni birşey mi öğrendin güzell git ve uygula onu daha sonra ne tecrübe kazandın gel yaz. Yaz ki diğerlerine de kapıyı göstermiş olursun

Birden harekete geçmek seni yoracak ve pes etmene sebep olacaktır. Bu nedenle bugün forumda bir arkadaş 30 günlük program hazırlamıştı. Benzer bir program hazırla kendine.
Mesela yemek yapmayı öğren. Basit yemekler bile olsa yemek yapmayı öğren. Ütü yapmayı öğren. Kitap okuyorsan dışarıda oku. Müzik dinliyorsan dışarıda dinle. Film izlemeyi seviyorsan günde 5 film izlemek yerine her gün 1 tane izle. Kitabı dozunda oku. Kendine bir hobi edin resim çizmeye çalış mesela. İngilizce öğrenmeye çalış. İnternetten eğitici videolar izle. Genel kültür kas. Her gün mekik şınav gibi temel antrenmanları yap. Erken uyuyup erken uyan.

Tabi böyle söyleyince gözüne çok gelecek. Lakin belirli bir düzen dahilinde yaptığın taktirde 1 ay içerisinde bu söylediklerimin hepsinde müthiş bir ilerleme kaydedeceksin. Yakında program hazırlayacağım bende. Dilersen o arkadaşın programını değiştirip uygulayabilirsin.

Yani kendine hedef koy. Bu ay 3 yemek yapmayı öğreneceğim. 5 tane kızla konuşmaya gideceğim. 3 tane kitap bitireceğim. 4 tane film izleyeceğim. 2 tane şiir ezberleyeceğim gibi.

Sadece gerçekçi hedefler dahilinde bir program hazırla.

Ayrıca bkz: Harekete geçmek için doğru zamanı beklemek

O rahatlık kabugunu kırman lazım , farklı ortamlara gır cık yavas yavas, basla bi yerden ...

• Beğen
Tepkiler: kfy
Şimdi yaptıklarını yapmaya devam edersen 5 sene sonra nerde olacağını düşün.

• Beğen
Tepkiler: kfy
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8