• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Davranış, Duygu Eğitimi ve Kontrolü

Devamı Gelsin mi

• Kullanılan toplam oy
    41

Arsogin

Üye
Hem duyguları katıp hem yalan söyleyecek, yani genel soğuk kontrollü görünüme bürünmeye ihtiyaç duymayacak kadar profesyoneller var mıdır (vardır illaki böyle manyaklar)

Hem duyguları katıp hem yalan söyleyecek, yani genel soğuk kontrollü görünüme bürünmeye ihtiyaç duymayacak kadar profesyoneller var mıdır (vardır illaki böyle manyaklar)
Çoğu kanı şu yöndedir; yalanın altını mantıksal verilerle donatırsan inanırlar. Bu tek başına yanlış bir tezdir. Soğuk davranış biçimiyle ve duygularla beraber kullandığında mantıksal veriyi işte o zaman bu yalan söylemenin profesyonelleşmiş halidir.

Ğmossa

Üye
Çoğu kanı şu yöndedir; yalanın altını mantıksal verilerle donatırsan inanırlar. Bu tek başına yanlış bir tezdir. Soğuk davranış biçimiyle ve duygularla beraber kullandığında mantıksal veriyi işte o zaman bu yalan söylemenin profesyonelleşmiş halidir.
Profesyonel yalan söyleyiciler genelde yüzlerini soğuk ve duygusuz şekilde olayı devam ettirirler. Bu sayede sakin ve telaş olmadan, herhangi bir beden dili ipucu örneği vermeden en iyi şekilde yalana inandırır. Bu kişinin bu bilgiyi bildiğini bilirseniz, yalan beden dili gösterişini bu kişiye göre baştan tasarlarsınız.

Bu yazdıklarınıza istinaden bende bir kaç bir şeyden bahsedeyim.

Sürekli tek yüz ifadesi ve mimikleri kullanırsanız, hiç kimseyle yüzgöz olmazsanız, olaylara soğukkanlı tepkiler verirseniz ( Ne Olursa Olsun )
Ölümüne istihbarat almak için gözlerini size kitlemesine izin vermezseniz ( Dikkatini Dağıt ) %90 etkili bir şekilde sonuca ulaşırsınız.

Şayet sizi sorgulamasına izin vermemeniz lazım..

Neden ? Çünkü Yalan söylediğiniz konularda sondan başa doğru olayların akışını ya da gidişatını çapraz sorguya sokar gibi araştırmaya başlarsa işte orada sıçarsınız...

Doğruyu söylerken mükemmel bir rahatlıkla söylersiniz ama yalanlarınızı sondan başa olacak şekilde tekrarlayıp hikayeleştiremezsiniz...

Benim fikrim, attığın yalana kendin inanmalısın öncelikle...Kendini sorguya çekeceksin ve sürekli yalanı takip etmek zorundasın..Karşı taraf ne olursa olsun hep çözmeye çalışacağından dolayı, hep bir baskı hissettirecektir. Elbet bir yerde tökezlersiniz..Bedenimizi sürekli kontrol altında tutamayız...

Eğer bu bir kadınsa, duruşunuz hep aynı olmalıdır... UNUTMAYIN!

Bir kadın size soru soruyorsa '' ZATEN CEVABINI BİLİYORDUR ''

Sorulan sorulara cevap vermeyin...

Hafif kısık gözlerle, kaşlar yukarı kalkık, azcık da küçümser gibi alnının tam ortasına bak...Sadece arada alnına bak... Sürekli bakarsan sihri yok...Asıl sihir sanki alnında bok varmış gibi bir izlenim uyandırmak..

Olaylar gelişirken sessizliği koru, sessizliğin karşı tarafın sinirlenmesine yol açacak. Yanlış yola düşmesi için, hata yapması için bekle...''Böyle mi düşünüyorsun'' derken sosyal bir baskı oluşturmak için vurgulayarak söyle...Yüksek sesle değil unutma...Yüksek sesle söylene, beden dili kullanılmadan sarfedilen cümleler etkili olmuyor..O yüzdendir ki önemli olan cümleyi kısık sesle, önemsiz olan cümleleri hafif yüksek, vurguyu bozmadan söylemek...Sonrasında onu hatasıyla vur ve en önemlisi o andan sonra kesinlikle sesini çıkarma kaçarak değilde sakince bedeninin yönünü başka yere çevir ve samimiyeti kes..Ne derse desin KESİNLİKLE suskunluğunu bozma..

Seni açıklarından vurmaya çalışırsa da her şeye susma tabi ki...O noktada da ben bu durumdan çok memnunum, bu durumdan gurur duyuyorum de..Artık seni vuracak yeri olmadığı için, insanların gözünde küçülecektir. Kadınlar ne kadar önemsemiyormuş gibi dursa da insanlardan fırça yemekten laf işitmekten haz etmezler..

Sırf bu yüzden bile, şöyle bir konu vardır hani... ''Kadınlar esprili erkeklerden hoşlanır'' diye...Hayır aslında hoşlandıkları durum şu...Kadın espri yapsa gülünmeyeceğinden ve zekice bulunmayacağından çok çekinir.

Bu onun için puan ve itibar kaybıdır. Erkeklerde ise yaptıkları espriden pişmanlık duymak gibi, ya gülmezlerse gibi şeyler beklenmez. Erkekler bu konuda çok rahat ve özgüvenli bir duruş sergilerler..Yani sonuç olarak rahatlığınıza gülerler, esprilerinize değil :)

Dikkat edin gözü açık, tecrübe sahibi bir kadına, çok rahattır, bazı şeyleri aşmıştır...İnsanları eğlendirir, abla görevi görür, sayılır, en çok fikir de bu gibi kadınlardan alınır... ( abla bana şunu şunu yaptı ne yapayım )

Bu tip insanların tecrübesi vardır çünkü...
Kadın korkak, kararsız ve şımarık yapıda olduğu için kendine bu kötülüğü yapmaz...
Ablalarından ders almak onlara maruz kalmak için, ablalarını pışpışlarlar..

Sonuç: Sen Artık Kralsın!
Test edildi, onaylandı!

zerkes1

Üye
Yalan söylemeyi biliyorsanız yalancı değilsinizdir :p Yalan Söyleme Sanatı adında bir kitap okumuştum seneler önce pdf arıyorum ama bulamıyorum buradan. İnsanları nasıl Kandırabileceğiniz bir kitaptı hala da bazı durumlarda ekmeğini yerim

Ğmossa

Üye
Yalan söylemeyi biliyorsanız yalancı değilsinizdir :p Yalan Söyleme Sanatı adında bir kitap okumuştum seneler önce pdf arıyorum ama bulamıyorum buradan. İnsanları nasıl Kandırabileceğiniz bir kitaptı hala da bazı durumlarda ekmeğini yerim
Okuyacak o kadar çok kitap var ki...

Kasrqaa

Fahri Üye
Cem yılmazın lafı aklıma geldi. Yalancı yalan söyleyemeyen adama denir söyleyebilmişse zaten ona yalancı denmez :)

Ğmossa

Üye
Bizlerin kadının yalanını yakalayamayacağımızı kim söylüyor ?
Kral Adam dedik, lider ruhlu, kırmızı haplar falan...
Nerede Alfa erkek? @Kasrqaa

Alfa rütbesine ulaştık diyelim eğer ki Cem Yılmaz'ın dediği gibiyse biz Alfayız bilmem ne diye nasıl dolanalım ortalıkta ?
Alfa adam kadının yalanını nasıl yakalar o vakit bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim ?