Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Define vücut?

1.72 boyum var 3 aydır spor yapıyorum 80 kilodan 68.5 kiloya sağlıklı bir diyetle indim. Bununla birlikte düz bir karın elde ettim ancak yoğun karın çalışmama rağmen hala yağ var az da olsa. Şimdi bu yağlardan kurtulmak için kilo düşmekten yüzüm gözüm sinek gibi kalır diye korkuyorum. Sizce 65 gibi bir rakama kadar diyete devam mı yağların gitmesi için yoksa 70 72 gibi bir rakama kadar clean bulk mu yapmalı? Hacim kaybetmek istemiyorum zaten 65 falan olursam yine clean bulk dönemine gireceğim ama tek sorunum yüzüm

Kardiyo ile beraber kas calismalisin sanirim oyle biseydi , kardiyoya abanirsan yaglari eritcem diye kaslardan olursun . diyet programindaki protein miktarini arttirmalisin ki vucut kaybolan kaslari onarabilsin . Bununla beraber arasira zeytinyagi tereyagi tuketmeyi unutma . Merak etme yag oranini arttirmaz

Kardiyo ile beraber kas calismalisin sanirim oyle biseydi , kardiyoya abanirsan yaglari eritcem diye kaslardan olursun . diyet programindaki protein miktarini arttirmalisin ki vucut kaybolan kaslari onarabilsin . Bununla beraber arasira zeytinyagi tereyagi tuketmeyi unutma . Merak etme yag oranini arttirmaz
Zaten öyle yapıyorum hocam. Ama sorum ondan ziyade biraz daha kilo mu vereyim(zaten bicepsler hiç küçülmedi 6 kilodur falan) yoksa bulk mu yapayım?

Hocam biraz daha kilo vermene gerek var mi? Model degilsen yag oranini o kadar dusurmene gerek yok bence , ama ben sonuna kadar giderim diyosan biraz daha ver daha sonra clean bulk yap , vucut tipini ve seklini tam olarak bilmedigim icin bu yorumu yapmakla yetiniyorum

Nasıl o kadar kilo verdin ? Neler yemedin mesela ben 4 aydır gidiyorum hala göbek var öğrenci olduğum için beslenmeye çok dikkat edemiyorum açıkçası bazen ne varsa onu yiyorum.

Sana tavsiye karın yağları büyük oranda şekerden kaynaklanır.Meyveler harici şekeri tamamiyle hayatından çıkarmalısın.

3 kilonun yüzünde aman aman bi etki yaratıcağını düşünmüyorum. Yoğun karın çalışmama rağmen hala yağ var demişsin. İstersen akşama kadar mekik çek, tek yaptığın şey karın kaslarını büyütmek olur. Yağlarını yakmak için kardiyo ve ağırlık antrenmanı yapmalısın. Ağırlık antrenmanı daha çok yağ yakar. Bu yüzden gidiyim 5 saat kardiyo yapıyım diye düşünme çünkü kasların için iyi olmaz. Antrenman sonrası eğimli yürüyüş veya hit kardiyo en iyisidir. Bence kışa girdiğimiz için karın kasını fazla umursama. Sen clean bulk yap. Yaza yakın tekrar yağ yakımına başlarsın ve güzel bi kas kütlesi elde edersin.

Sana tavsiye karın yağları büyük oranda şekerden kaynaklanır.Meyveler harici şekeri tamamiyle hayatından çıkarmalısın.
Bu yanlış bir bilgidir sen cikolata yedin diye direk karnina yağ olarak gitmiyor bilimsel olarak yağ yakmanın bilimi şudur=İhtiyacin olan kaloriden azını alman ve yanınada yüksek protein eklersen fitnesla beraber ara sıra yediğin 1 tane cikolata hamburger vs..seni yağlandırmaz olay tamamen kaloridir 2500 ihtiyacinsa 2000 al çatır çutur yağ yakarsın.

Antrenmanımda hafif kardiyo var (her antrenman sonu 15 dk rampa yukarı tempolu yürüyüş ve cumartesi günleri bisiklet) Isınırken de ip atlıyorum. Gün içindede yaklaşık 6-7 km yürüyorum. (mecburen). Yediklerine dikkat eder ve kas çalışmaya devam edersen bence gider. Tamamen kardiyodan oluşan bie programa bana kalırsa ihtiyacın yok.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8