Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ders Çalışamama Sorunu

Herkese selamlar.
Ders çalışırken odaklanma ve istek sorunu yaşıyorum. Ve bu sadece ders çalışmak için masaya oturduğum zaman oluyor. İsteğim var,bugün 3-4 saat ders çalışayım diyorum ama 1 saati buluyor genelde;nadiren 3 saati görüyorum (molalarla beraber)
p*rno izlemiyor,mastürbasyon yapmıyorum . Müzik bağımlılığım vardı;2 gün önce müzik dinlemeyi bayağı azalttım. Sosyal medya bağımlılığım yok. Telefona düşkünüm ama bağımlılığım yok

Ayrıca, rahatça 50-60 sayfa kitap okuyabiliyor,spor yaparken,film izlerken,şiir yazarken odaklanma sorunu yaşamazken ders çalışınca veya dinlerken odaklanma sorunu yaşıyorum,içimden gelmiyor gibi.

Hedeflerim de var oysa ki. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Edit: Geçmiş yıllarda derslerim iyiydi. Sadece bu sene düz geçtim

Selam dostum https://alfaloji.net/arama/8054/?q=Odaklanma&o=date forumda çokça kez konuşuldu bu konu. Ben hepsini denedim işe yaramadı valla. Yarın veya salı psikiatra(kesin yanlış yazdım) gidicem. Ritalin almayı düşünüyorum, önerim vitamin takviyesi alman işe yarıyormuş yüzde 80(halkın ve reddittekilerin verilerine göre)

Geçen sene sırf bu dikkatsizlik yüzünden mezuna kaldım.

Şuan iki türlü çözüm ürettim kendime
Kendimi korkuttum yazın rahat hissedemeyecektim.
İstediğimin yerin gelmemesini hayal ettim baya gercekci hayal edince g*t korkusu oluştu.

Ve cidden kazanırsam oluşacak rahatlığı iyi gene hayal ettim.

Ve çalışma tekniği olarak pomodoro uyguluyorum.
25 dk ders 5 dk mola

Ve ve kütüphanede çalışıyorum.
Molalarda instaya vs girmek de yok.
Başta zor oluyodu ama simdi baya alistim.

Uyku olarak da 11 de yataga girin abi

Selam dostum Sorgu için arama sonuçları: Odaklanma forumda çokça kez konuşuldu bu konu. Ben hepsini denedim işe yaramadı valla. Yarın veya salı psikiatra(kesin yanlış yazdım) gidicem. Ritalin almayı düşünüyorum, önerim vitamin takviyesi alman işe yarıyormuş yüzde 80(halkın ve reddittekilerin verilerine göre)
Benim dikkat eksikliğim daha çok ders çalışma üzerine. Diğer konularda sıkıntım yok

Geçen sene sırf bu dikkatsizlik yüzünden mezuna kaldım.

Şuan iki türlü çözüm ürettim kendime
Kendimi korkuttum yazın rahat hissedemeyecektim.
İstediğimin yerin gelmemesini hayal ettim baya gercekci hayal edince g*t korkusu oluştu.

Ve cidden kazanırsam oluşacak rahatlığı iyi gene hayal ettim.

Ve çalışma tekniği olarak pomodoro uyguluyorum.
25 dk ders 5 dk mola

Ve ve kütüphanede çalışıyorum.
Molalarda instaya vs girmek de yok.
Başta zor oluyodu ama simdi baya alistim.

Uyku olarak da 11 de yataga girin abi
Deneyeceğim sağolun. Ders arasında eline telefon almak çok sıkıntı. Gelen mesajlara bak cevap yaz VS.

Bi taktik daha vereyim çalışasım yok dimi mesela o gün

Kademe kademe işe koyul mesela spora gitcen cantanj ayarla gozunun onune koy veya ustunu giyin oyle bekle bi 5dk sonra falan iyi bari gideyim moduna giriyon

Derste de oyle kitaplari koy masaya sonra caliscagin kitabi ac konuyu ac ne bilim videoyu ac bekle
Bi vakitten sonra o sana sen ona bakcan iyi bari calisayim diyosun

Beyin en başta direnc gosterir calisma der ama kademe kademe yaparsan beyin direnc gostermez bypass eder aman bosver bu zor bi iş degil der onu bunu derken bi bakmissin derse baslamissin

Sekste direk delige giremezsin kiz direnc gosterir vazelin sur ne bilim parmakla alistir once basini sok sonra bi bakmissin duvardan duvara gidiyosunuz dirençten eser kalmamış vs vs :D

Mantığı anlamışsındır uygularsın artık

Yazın denemiştim. O zaman kodlamayla uğraşıyordum, çok etki etmedi. Bugün başlıycam ilaca. 1 hafta sonra tüm detaylarıyla anlatmayı düşünüyorum.

Bekliyor olacağım dostum çünkü ben de hep merak ediyorum bu tarz ilaçları ve kullananindan bilgi almak çok faydalı olur gibi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8