Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Dert Nedir

Onurm3tin

Forumdan Uzaklaştırıldı
(Bu yazı baya boş denilip onaylanmayabilir ya da bunu okuyan insanlar bu ne ya falan diyebilir
Ama bunu tarafsız okuyunuz)

Dert nedir
Sayın forum üyeleri burada üye olan insanların hepsinin dertlerini bilemem ama eminim ki boş şeyler için dert yakınıp buraya yazdığınızda bilin ki derdinizi s”””yim diyordum. Şu kıza mı yazsam neden erkekler arasında umursanmıyorum ya da işte set nasıl açılır ya da ön sevişme garantisi nasıl alınır ya da kızlarla konuşmak için yollar vs vs konularını dert edinip buraya geldiniz ama diyorum ki derdiniz boş. (bunları karşı çözüm bulacaksınız elbet bir gün)

Bu konuların hepsi aşılabilir ama aşılamayacak dertler asıl bu yazının konusu bir düşünsenize (dizi senaryosu değil ben uydurdum)
18 yaşında evleniyorsun 2 yıl sonra oğlun oluyor ve mutlu olan evliliğinde çocuğun 10 yaşında sen 30 yaşındayken bir kaza oluyor ve eşini ve çocuğunu kaybediyorsun bir düşünsenize bunun travmasını Atlatmak için herkes yardım ediyorsa allah’a şükretmek bile yetiyor

Şükretmek, hayatınız boyunca nasıl giderse gitsin kötü veya iyi şükrediniz karşılığını göreceksiniz
ve artık felsefem olan şu söz her daim kurtarmıştır:

"En uzun, en çaresiz geceni düşün. Sabah olmadı mı?" Reşat Nuri Güntekin - Çalıkuşu

Dostum, bir bakış açın çok yanlış, bu da bu yazıyı yazmana sebep olmuş.

Dertler yarıştırılmaz, bunu hepinizin öğrenmesi şart.

Yani bir çocuk sırf annesi ona gece süt getirmedi diye ne kadar üzülüyorsa, bir yetişkin annesini kaybettiğinde de aynı şekilde üzülebilir.

Ama sen gelip yetişkinin derdi daha ağır diyemezsin, o derdi sen mi yaşıyorsun da bileceksin? Belki sütü gelmeyen çocuk kat kat daha çok üzüldü, ama sorun bu ya, dertler yarıştırılmaz.
Sidik yarışı yapmıyoruz burada.

Bir adamın derdi kızlara selam verememektir, bir de başka adam vardır annesi ölür gram üzülmez,o onun için dert değildir mesela, ortada dert yoktur.Ama sana anlatsa işte "Vauuyy derde baq bee" diyeceksin, sen dışarıdan dersin anca, adam onu dert etmiyorsa, ortada dert yoktur.

Şu kafa yapısından kurtulun artık, yok derdini sikeyim de neymiş... Adamın derdine bile salça olmayın.

Onu bunu boşverin bir kız var.... :)

Haklısın forum kitlesinin tek derdi karı kız hakkeden bazen dertlerine bakıp sövüyorum. Katılıyorum bu konuda sana. Sağlıklı elimiz ayağımız tutuyor çünkü. Çok kötü durumda olabilirdik. O yüzden bir kız var diyeceğinize kaldırın koca götünüzü ve geliştirin kendinizi

Forum goruldugu uzere sorumsuzlar ve eziklerden olusuyor o yuzden buranin bir onemi yok.

@Furkansen çok doğru bir noktaya değinmiş ama kendini tam anlatamamış galiba
Onu bunu boşverin bir kız var.... :)
şimdi kardeşim sen kadınlar hakkında başarılı olduğun için bu tarz problemlerin sana eften püften gelmesi normaldir

mesela sen ders çalışamıyosundur ama ben ders çalışma planımı oturturum ondan sonra sana derim ki senin ki de dert mi aq 😀

başka birinin iyi bir vücudu yoktur ama sen spora gidersin o yüzden o adam bunu çok dert ederken sen bunu önemsemezsin bile çok da önemli değil dersin

sorulara kendi çerçevenizden bakıyorsunuz tek sorun bu

@Furkansen çok doğru bir noktaya değinmiş ama kendini tam anlatamamış galiba

şimdi kardeşim sen kadınlar hakkında başarılı olduğun için bu tarz problemlerin sana eften püften gelmesi normaldir

mesela sen ders çalışamıyosundur ama ben ders çalışma planımı oturturum ondan sonra sana derim ki senin ki de dert mi aq 😀

başka birinin iyi bir vücudu yoktur ama sen spora gidersin o yüzden o adam bunu çok dert ederken sen bunu önemsemezsin bile çok da önemli değil dersin

sorulara kendi çerçevenizden bakıyorsunuz tek sorun bu
Çok güzel açıklamışsın dostum, bunun en güzel örneği: zengin-fakir çatışması. Cebinde 5 kuruş olmayan bir insan parasızlıktan limanları yakarken cebinde hazine taşıyan insanlar da: ''Para, her şey değil, keşke param olmasa da mutlu olsam,şu kızla tanışsam,sağlığım yerinde olsa,babam bana iyi davransa...'' demesi gibi.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8