• Bugün reklama 1 defa tıklayarak siteye ücretsiz bir şekilde destek olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Deve Kuşu Teorisi

Sizlere bilinçaltının öneminden bahsedeceğim.
Deve kuşları bir tehlike sezince kafalarına toprağa gömerler ve kendilerini ağaç olarak düşünürler(Deve kuşuda ne kadar salak canlıymış dediğinizi duyar gibiyim).İşin ilginç kısmı karşısındaki avcıda onu öyle görünce ağaç zanneder ve yoluna devam eder.Aslında bizlerde deve kuşları gibiyiz.Kendimiz tipsiz diye nitelendirdiğimizde elbette insanlar bizi tipsiz olarak görmeye başlayacak. Bizler kendimize nasıl değer biçersek onu görürüz karşı taraftan.Toprağa kafamızı sokup ağaç olduğumuz düşünsek emin olun insanlar ilk 1 - 2 hafta güler geçer sonrada ağaç olduğumuza inanırlar :D .Öz güvensizlik olsun, tipsizlik olsun bunlar aşılmayacak şeyler değil.Günümüz kızları kendilerini güzel hissettileri için güzeller,Kendilerini yemek yapabilen, mantığını kullanabilen marifetli bir insan olarak hayal etselerdi ve öyle olduklarına inansalardı nesil şimdiye düzelmişti.Aynı şekilde bu erkekler içinde geçerli kendini karşıdaki kezbandan düşük gören bir erkek nasıl kadınlar konusunda başarılı olabilir ki? Biz erkek nesliyiz feminizim gibi saçma grup ve türevlerine katılan bir canlıdan, kendini nasıl düşük seviye görürsün.
Şimdi asıl meselemize gelelim ne olmak istiyorsun bu hayatta? Aynaya bak kendine ne olmak istiyorsan onu söyle. İltifatı edin kendinize, aciz yaratıklarına ederken dilin tutulmuyor da kendine edince niye dilin tutuluyor.
Dediğim gibi bizler basit deve kuşlarıyız ve bu deve kuşlarının görkemli bir tavus kuşuna dönüşme vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Tavus kuşu dedin beni benden aldın. Rütbeni Çalışkan Üye olarak değiştirdim. Güzel yazı, hayatımızı düşüncelerimiz belirliyor kesinlikle

Son düzenleme: