• Forumda soru soracağınız zaman sadece Soru-Cevap kategorisine konu açmalısınız. Soru-Cevap kategorisi harici kategorilere soru sormak için konu açan kişiler forumdan uzaklaştırılacaktır.

diksiyon konusunda sıkıntısı olan var mi?

good sire

Üye
kendimde sunu farkettim konusurken surekli kelimeleri yutuyorum ve cogunlukla cumlelerimi tek nefese sigdirmaya calisiyorum , biraz arastirdigimda dudak tembelligi diye cikti onun icin belli egzersizler vardi yaptim fakat bilincli olarak konusmadigim zamanlarda gene aynisi oluyor . Misal kizin yanina gidip set actigimda ilk basta iyi gidiyor fakat sonralari kendimi rahata verip konustugumda karsimdaki kisi -efendim,anlamadim,nasil? gibi sorular soruyor , hele espri yapiorsaniz asiri sinir bozucu bi durum halini aliyor bu cunku tekrar soyleyince hic bi anlami kalmiyor . Agiz kaslarini tam olarak kullanamiyorum kelimeler de hep eksik cikiyor var mi bi onerisi olan?

losinty

Üye
Bende de aynısı var internette ki videolar çok işime yaramadı

armut

Üye
Aynısı bendede var diksiyon kursuna gitcem internettekiler bi işe yaramadı sesli kitap okudum bişi olmadı tek çare kursa gitcem

Beyler şu şekilde dusunun akıcı ve duzgun konusuyorsunuz ve karsinizdakiler sizi anliyor ve sizi onemsiyor.
Bunu bir sorun olarak gormeyin ses tonunuzu guzel ayarlayin ama kasmayın ve tanimadiginiz kisilerle konusurken bu diksiyon hatalari normaldir. Kusursuz degil kimse