• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Dinlediğiniz müziklerin önemi

Philliscan

Kuzey yıldızı yine tüm ihtişamıyla parlıyor 🌟
Fahri Üye
Telefondan yazıyorum, yazım hataları için şimdiden üzgünüm.
Öncelikle şunu söyliyeyim araştırmalarıma göre ortalamadan fazla müzik dinlemek (hangi tür olursa olsun) vücuttaki dopamin miktarını sürekli yüksek tutup daha sonra mutlu olmayı zorlaştırıyor.
(Sigara gibi düşünün, haftada 1 dal ile başlar günde 2 pakete kadar ilerliyor.)
Yani aslında bu konu hakkında çok bir düşüncem yok çünkü bende müzik dinlemeyi seviyorum. Ama anlatılanlar da mantıklı geliyor.
Şimdi ise dinlediğiniz müzik türüne gelelim.
Evet dostlarım müziğin insan bilinç altında bıraktığı etkiler klişelerden daha fazladır.
Eğer modumuzu sürekli yüksek tutmak istiyorsak, dışardan gelen psikolojik etkenlerden kendimizi oldukça uzak tutmamız gerekiyor.
Bi Müslüm gürses açıp hayallere dalarsanız, bulunduğunuz ortamdan ayrıldıktan sonra da beyin maalesef ki bu psikolojiye devam eder. .)
Modumuzu tam olarak %100 mutlu, özgüvenli, iyi tutamayacağımız aşikar. Ama dikkatli oldukça bu yüzdeyi en yüksek şekilde tutmalıyız. Yani “alfa”, “pua”,”red pil” konuları ile alakalı yüzlerce şey okuduk fakat hepsini aynı anda uygulayıp eksiksiz hepsini yapabildiğimizi sanmıyorum .) elimizden geldiğince eksiklerimizi görmek zorundayız.
Hadi şimdiden başlayalım. Şimdi çok enerjik, gaza getiren, tempolu bir müzik açın ve dinleyin ve kendinizi iyi hissettiğinizi telkin edin :))
Rock dinleyen varsa iki adet şarkı önereceğim gerçekten ritmi kalbinizde hisseceksiniz ;
1- ac/dc TNT
2- KALEO - Glass house

Asher

Üye
Rock-metal dinleyen insanların maskülenliklerini daha çok ortaya çıkartıp daha çekici göründüklerini düşünüyorum(barzoluk yapanlar hariç)
Müzikle ilgili muhabbetlere açığım şarkı vs çok :)

theturker

Üye
Spotifyda Güneşli günler diye hoş playlistler oluyor onları dinlemenizi tavsiye ederim çok mutlu hissettiriyor hayata pozitif bakıyosunuz bir anlık
onun dışında müslüm babayı sadece rakı masasında dinleyebiliyorum onun dışında katlanamıyorum ruhum çığlık atıyor

Versay

Üye
Telefondan yazıyorum, yazım hataları için şimdiden üzgünüm.
Öncelikle şunu söyliyeyim araştırmalarıma göre ortalamadan fazla müzik dinlemek (hangi tür olursa olsun) vücuttaki dopamin miktarını sürekli yüksek tutup daha sonra mutlu olmayı zorlaştırıyor.
(Sigara gibi düşünün, haftada 1 dal ile başlar günde 2 pakete kadar ilerliyor.)
Yani aslında bu konu hakkında çok bir düşüncem yok çünkü bende müzik dinlemeyi seviyorum. Ama anlatılanlar da mantıklı geliyor.
Şimdi ise dinlediğiniz müzik türüne gelelim.
Evet dostlarım müziğin insan bilinç altında bıraktığı etkiler klişelerden daha fazladır.
Eğer modumuzu sürekli yüksek tutmak istiyorsak, dışardan gelen psikolojik etkenlerden kendimizi oldukça uzak tutmamız gerekiyor.
Bi Müslüm gürses açıp hayallere dalarsanız, bulunduğunuz ortamdan ayrıldıktan sonra da beyin maalesef ki bu psikolojiye devam eder. .)
Modumuzu tam olarak %100 mutlu, özgüvenli, iyi tutamayacağımız aşikar. Ama dikkatli oldukça bu yüzdeyi en yüksek şekilde tutmalıyız. Yani “alfa”, “pua”,”red pil” konuları ile alakalı yüzlerce şey okuduk fakat hepsini aynı anda uygulayıp eksiksiz hepsini yapabildiğimizi sanmıyorum .) elimizden geldiğince eksiklerimizi görmek zorundayız.
Hadi şimdiden başlayalım. Şimdi çok enerjik, gaza getiren, tempolu bir müzik açın ve dinleyin ve kendinizi iyi hissettiğinizi telkin edin :))
Rock dinleyen varsa iki adet şarkı önereceğim gerçekten ritmi kalbinizde hisseceksiniz ;
1- ac/dc TNT
2- KALEO - Glass house
Eksik bir yazı olmuş, onun dışında doğru.

İnsan peki neden arabesk dinler?

İnsanlar dertlerini diğer insanlara tam, özgür, tüm ayrıntısıyla ve duygula anlatamadığı için o duygusal şiddeti şarkılarda bulduğu için hüzünlü olduğumuzda arabeske yöneliriz. onun dışında sürekliliği sağlanırsa insan kendine psikolojik tacizden başka hiçbir şey yapmaz. Yani kısaca hüzünlü olduğunuzda tum soyutluguyla anlatacak biri bulamadığınızda az buçuk arabesk iyidir.

Tavsiye edeceğim bir kaç konu olacak. Egonuzu yükseltecek şarkılardan ziyade mutlu edecek şarkılar daha iyi.

Örneğin; ben Sarı gelin'i Cem Adrian'dan dinlemeyi çok severim. fazla hareketli şarkı benim beynimi ağrıtıyor. "Gurbet" ve Kara Toprak türkülerini de severim. dediğim gibi "Sizi Mutlu Edecek Şarkılara Yönelin"
Tarzım biraz demode mi kalmış acaba? (Gurbet Türküsü mü kaldı moruq :) )

Philliscan

Kuzey yıldızı yine tüm ihtişamıyla parlıyor 🌟
Fahri Üye
Eksik bir yazı olmuş, onun dışında doğru.

İnsan peki neden arabesk dinler?

İnsanlar dertlerini diğer insanlara tam, özgür, tüm ayrıntısıyla ve duygula anlatamadığı için o duygusal şiddeti şarkılarda bulduğu için hüzünlü olduğumuzda arabeske yöneliriz. onun dışında sürekliliği sağlanırsa insan kendine psikolojik tacizden başka hiçbir şey yapmaz. Yani kısaca hüzünlü olduğunuzda tum soyutluguyla anlatacak biri bulamadığınızda az buçuk arabesk iyidir.

Tavsiye edeceğim bir kaç konu olacak. Egonuzu yükseltecek şarkılardan ziyade mutlu edecek şarkılar daha iyi.

Örneğin; ben Sarı gelin'i Cem Adrian'dan dinlemeyi çok severim. fazla hareketli şarkı benim beynimi ağrıtıyor. "Gurbet" ve Kara Toprak türkülerini de severim. dediğim gibi "Sizi Mutlu Edecek Şarkılara Yönelin"
Tarzım biraz demode mi kalmış acaba? (Gurbet Türküsü mü kaldı moruq :) )
Türküler dünyanın en güzel detayları .) demode değil her zaman dinlenebilecek ve canlı kalacak bir müzik tarzı olduğunu düşünüyorum ve evet çok uzun yazmadım, eksiklerim var. Yazmamın sebebi de bir arkadasım var ve bu çocuk müzik dinlemek istediği her an arabesk veya melankolik şarkılar açıyor. Bunu araştırıp yazma isteği oradan geldi. Yazımı tamamladığın için teşekkür ederim ✌🏻