Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Direct ve İndirect Açılış

1- İndirect

2- Direct

Bu konu hakkında düşüncem kesinlikle HOLYWOOD etkisi olduğudur. Ama hepsini tek tek ele almaya çalışayım sizin için.

1) İNDİRECT

The Game kitabının başlangıcında bahsedilir. Tanımadığınız bir hatunun yanına gidersiniz..

AÇILIŞ= Niyetinizi belli etmeden radarlara yakalanmadan fikrini almak yada bir soru sormak vasıtasıyla bir muhabbet açarsınız ( İndirectde bu evrede sözlerin hiç bir önemi yoktur sadece beden dili ve ses tonu birazcıkda samimi görüntü )

Oyun ortası= Açılışda kullandığınız konu aslına bakarsanız bir tanışma evresidir sosyal hayattan örnek verilmek gerekirse sosyal yasantınızda bir arkadasınızın biriyle sizi tanışdırdıgını düşünün Ahmet- Ayşe , Ayşe - Ahmet.. Şu dakikadan sonra set sizin sosyal ortamınız sayılabilir.

Bu noktadan sonrasındadır indirectin olayı

- Kızın sıkılmasını önlemeli
Açılış konusunda fikri aldıkdan sonra seri bir şekilde konuyu değiştirmelisiniz. Mümkünse nerden bu konuya geldik düşüncesini yakalamalısınız. Akıcı ve eğlenceli bir sohbetle bunu başarmanız çok kolay. Ve sitedeki bunlarla ilgili birkaç şey bulabilirsiniz.. Bir gömlek misali hangisi size yakışıyorsa emanet durduğu an bittiğiniz andır.
- Farkınızı ortaya koymalı
Direk olarak iltifat etmeyin. Ufak dokunuşlarla kino yapın , Sataşın ( Neg atın ), sevimli p*ç olun onun hayatına katabileceklerinizi ona hissettirin.Siz etrafdaki diğer adamlardan farklısınız siz Alfaloji üyelerisiniz. Bunu hissettirin ( kendiniz hakkında çok konuşmadan ) Anektotlarla fotograflarla destekleye bilirsiniz bunu..
- VE SEÇİÇİ TARAF KONUMUNA GEÇMELİSİNİZ
Bu nasıl olacak diyen arkadaşlarım için iyi haber üstteki adımlar doğruysa bu dakikadan sonra kız senin ilgini çekmeye ve sana kendini ispatlamaya çalışmaya başlayacakdır.

Kapatma = Zaman kısıtlaması koyarsınız bir anda seninle sohbet etmek çok güzeldi. Telefonunu ver, daha sonra devam ederiz gitmeliyim. Sonrasında 0 a bas ver telefonu

İT'S DONE !

Temiz bir indirectden kolay kolay elin boş dönmezsin arkadaş.Tabi amaç telefon almaksa..

Benim düşünceme göre ülkem şartları , sosyal ve kültürel yapımıza göre en doğal ve en ideal açılış yöntemidir. Bu konudada diğer tüm konularda olduğu gibi olumlu yada olumsuz eleştiriye açığım.

Bu sürecin tamamı günler bazen haftalar alabilir,bazen günler ...

AMA N.Cden SONRA İPLER SENİN ELİNDEDİR.

2) DIRECT

Tamamiyle özgüven , ses tonu , karizma , gözlem , beden dili ve şans üzerine kurulu bir sistemdir. Sağlam bir oyunla iyi bir hedef seçimiyle harika sonuçlar alınabilir dakikalar içinde. Sanki bu pua aleminin altın anahtarı, trafikte yoğunluktan kaçıp sizi gideceğiniz yere ulaştırabilecek bir kestirme yoldur.

Açılış= Gördüğüm , duydugum , okudugum tüm pua arkadaşlarımın geneli benzer açılışlarla direct giriyor..

-Seni ordan gördüm, çok hoş gözüküyorsun yanına gelip merhaba demek istedim..

-Renk uyumun harika gözümü aldın resmen bende gelip merhaba demek istedim...

Bu açılışlarla olmaz demiyorum ama SADECE 23 NİSANDA KÜRSÜYE ÇIKIP EZBERLEDİĞİ ŞİİRİ OKUYAN ÇOCUK GİBİ BUNLARI AKLINIZDAN OKURSANIZ alacağınız şey basittir..

Hakkını verin dik durun ,sesiniz çıksın saniyeler içerisinde ipleri elinize almalısınız. Sağlam bir beden dili, etkileyici bir ses tonu ve hazır cevap olacaksın. Yazılan direct raporlarını okurken yada dinlerken herşey o kadar kolaydır ki, bu mudur dersin. Çıkarsın sahaya hezimete ugrarsın DİRECT zordur.

Bi şehrin yollarını öğrenmeden ara sokaklara girmeyin kaybolursunuz.

Uzun lafın kısası...

Pratik olmadan olmaz, set açmadan ( haftada 1 setden bahsetmiyorum saymayı bırakana kadar ) olmaz , sadece okuyarak hayal ederek olmaz, sitedeki yazılar altın değerinde ama 1 nüsibet 1000 Nasihattan iyidir

BİR İŞİ YAPIYORSANIZ HAKKINI VERİN YADA BU İŞDEN VAZGEÇİN.

İyi setler.

Bol Şans...

Hadi bir de şu videoyu bırakayım motivasyon adına :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ohoo herkez basarili olursa kiz kalmaz olum. Ya su taktikleri surda vermeyinn. Aq uyguluyolar sonra kiz kalmiyo. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

videoda ki adam hakkında biraz daha bilgi verir misin? izlemeye değer mi ? içerik kalitesi? türkçe altyazı ne kadar sıklık var? bu adam kim? yazını daha okumadım ona yorum yaparım sonra sorry.. şuan merak ettiğim şey bu kim? derinden etkilendim içimde birşeyler hissetmeye başladım :)

videoda ki adam hakkında biraz daha bilgi verir misin? izlemeye değer mi ? içerik kalitesi? türkçe altyazı ne kadar sıklık var? bu adam kim? yazını daha okumadım ona yorum yaparım sonra sorry.. şuan merak ettiğim şey bu kim? derinden etkilendim içimde birşeyler hissetmeye başladım :)
Rsdmax. Türkçe altyazılı var mı bilmiyorum. Benim en çok takip ettiğim adam. Çok aktif ve kaliteli iş yapıyor. Enerjisi çok yüksek konuşurken hiç sıkmıyor. YouTube dışında ücretsiz olarak podcastleri var SoundCloud'da. Tavsiye ederim.

rsdmax, pua için kaliteli bir kaynak. videolarında türkçe altyazıya sadece bunda rastladım herhalde ama az buçuk bir şeyler biliyorsan çoğu videosunda ingilizce altyazı var. izlemek isteyenlere de rsdmax manifesto videosunu öneririm.

Başarılı bir yazı. Size tavsiyem sadece 1 açılışa takılıp kalmayın 2 açılışı da etkili bir şekilde kullanmayı öğrenin , indirect açılışta prof. olmadan direkt açılışa geçmeyin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8