• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

DİŞ TELİ TAKTIRMAK

Alpagut

Üye
Öncelikle selamlar dostlarım.Üniversitemin ilk yılındayken aklıma hep dişlerime tel taktırmak konusu vardı.Ama yeterli para olmadığı ve de ailem sıcak bakmadığı için yazın bir işte çalışıp kendi paramı kendim çıkardım ve kazandığım parayla dişlerime tel taktırdım.Diş konusunu saçlardan daha önemli gördüğüm için bunu yaptım.Forumdakilerden,özellikle de daha önce diş teli kullanmış veyahut kullanmakta olan arkadaşlarımdan bu konudaki fikirlerini almak istiyorum.Neler hissettiniz?Kaç yıl boyunca taktınız?Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?Kızların tepkileri ne oldu?Sorular uzar gider.Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum dostlarım.Hem bu sayede tel kullanmayı düşünen arkadaşlarımıza da yardımcı olmuş olurum.Benim fikrim ise ,bugün doktor sadece üst tarafa tel taktı ve şu anlık gayet iyi gidiyor.Korktuğum kadar değil,en azından şimdilik.

Shayne

Üye
Yaklaşık 8 aydır diş teli kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Doktorunun dediklerini birebir uygulamalısın tedavi sürecinin uzamasını istemiyorsan ve bu arada insana değişik bir hava katıyor gibi bir nevi bir aksesuar gibi.

Alpagut

Üye
Y
Yaklaşık 8 aydır diş teli kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Doktorunun dediklerini birebir uygulamalısın tedavi sürecinin uzamasını istemiyorsan ve bu arada insana değişik bir hava katıyor gibi bir nevi bir aksesuar gibi.
Yanlış alana yazdım sanırım.Düzeltmeli miyim?

Betaboy

Üye
2 yıl kullandım kardeşim. İrademe hakim olamayıp sert yiyecekler tükettiğim için tedavi sürem uzamıştı. İlk taktırdığın zamanlar zor olabilir,ufak tefek baş ağrıları, dişlerin dökülecekmiş hissiyatı.. Gayet güzel bir adım atmışsın dostum, tel taktırarak kendine değer verdiğini ortaya koymuşsun resmen. Tel taktırdığım zamanlarda da sevgilim olmuştu, bu konuda içine kurt düşmesin.

Murat507

Üye
Benimde 2 sene sürdü hala var bir iki aya çıkarılacakmış ama ilk hafta çok kötüydü konuşamıyordm mk 😁 sende yaşamışsındır onu onun dışında belli bi zaman geçtikten sonra ağzında tel var mı yokmu anlamıyorsun benim dişler gerçekten çok güzel oldu beklediğime değdi ama sana sadece şunu söyliyim kesinlikle doktorun ne diyorsa onu yap yapmamazlık yapma yoksa düzenlmez yada geç düzelir hepsine katlanmak zorundasın ama bittiğinde değecek herşeye

Dogukhan

Üye
Yaklaşık 2 sene boyunca diş teli tedavisi gördüm. Normalde 1 - 1,5 yılda bitmesi gerekiyodu doktorun direktiflerine uymadığım için biraz daha uzun sürdü onun dışında 1 ay kullandıktan sonra alışırsın bir nevi bir uzvun olur unutursun bile . Kızlar konusunda sorun olmaz bence ve ben de olmadı . Ve son olarak korkulacak hiç bir şey yok .Rahat ol kanka .