• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Doğru mu ? Yanlış mı ?

Nirvana

Üye
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.

Uzun zamandır aklıma takılan bir konuşma tarzı var. ve ben bu konuşma tarzını özellikle duygusal anlamda önemsediğim bir insana yaptığımı farkettim.

Karşı tarafa açık sözlü ve niyet belli edici bir tavırda konuşuyorum. Mesela size örnek veriyorum.

-sevgini kazanmak istiyorum.
-beraber güzel anılarımız olabilir.
-bir şeyleri paylaşabiliriz. Vesaire...

bu tip konuşma tarzı sizce zararmı yoksa yararmı getirir.

Siz ne düşünüyorsunuz ?, Bu konu hakkında yaşadığınız bir anı varsa yazabilirsiniz.

Son düzenleme:

mertinho

Üye
bence karşındaki kişiye göre değişir ama benim güven problemim olduğu için bu tip kelimeleri kullanmaktan kesinlikle kaçınıyorum. aslında bu kelimelere karşıma bunları gerçekten hakeden biri çıkana kadar saklayacağım. çünkü çevremde ki kızların hiç biri sevgiyi haketmiyor.

Nirvana

Üye
bence karşındaki kişiye göre değişir ama benim güven problemim olduğu için bu tip kelimeleri kullanmaktan kesinlikle kaçınıyorum. aslında bu kelimelere karşıma bunları gerçekten hakeden biri çıkana kadar saklayacağım. çünkü çevremde ki kızların hiç biri sevgiyi haketmiyor.
Söylediklerine katılıyorum. Bende bunları söylediğim için pişmanlık duyuyorum. Umarım hak eden birisine söyleriz. Teşekkürler

İbrahim20

Üye
-sevgini kazanmak istiyorum. Bu cümleyi ben zararlı görüyorum.

Şahsen ben hep şu şekilde yaklaşıyorum:
-Önce sevgimi kazanman gerekiyor. / - Sevgimi kazanabileceğine inanıyor musun :) vs.

Bu şekilde yaptığın takdirde karşı tarafa kendinin ondan üstün olduğunu ve onun senin peşinde koştuğu izlenimini verirsin.

Nirvana

Üye
-sevgini kazanmak istiyorum. Bu cümleyi ben zararlı görüyorum.

Şahsen ben hep şu şekilde yaklaşıyorum:
-Önce sevgimi kazanman gerekiyor. / - Sevgimi kazanabileceğine inanıyor musun :) vs.

Bu şekilde yaptığın takdirde karşı tarafa kendinin ondan üstün olduğunu ve onun senin peşinde koştuğu izlenimini verirsin.
Galiba ben onun peşinden koştuğumu çok hissettirdim. Normalde bir kıza söyleyebileceğim bir cümle değil. Ama sevdiğim bir kızla yıllar sonra otobüs yolculuğunda karşılaştım. ve açıldım açıkçası o da bana umut verdi yanına davet etti telefon numarasını da aldım. Fakat red yedim. Bilmiyorum belki de onun benden üstün olduğunu hissettirdim ve kaybettim.

Yorum için teşekkürler.