• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Dost Seçimi / Doz(Tanışma)-Güvenilirlik-Samimiyet

Nacrem

Üye
Katılım
6 Ekim 2018
Mesajlar
102
Şehir
Gaziantep
Merhaba saygıdeğer Alfaloji üyeleri;
Bugünki konumuz Dost Seçimi
Belki de hayatımızda çoğu konudan daha önemli olan bir konuda dost seçimidir.Bazıları çok insan tanır azıyla samimiyet kurar,bazıları çok insan tanır çoğuyla samimiyet kurar,bazıları az insan tanır azıyla samimiyet kurar.Herkesin düşünce yapısı ve dost seçiminde kriterleri farklıdır.Nasıl bir kızı seçerken süzüyorsan ve kriterlerine uyuyor mu diye bakıyorsan dost seçiminde de öyle olmalısın.

DOZ (Tanışma)
Dost seçiminde verdiğin doz çok önemlidir.Çünkü bir insan ilk tanışmada aklında senin ile ilgili fikirlerin %80 gibi bir kısmına karar verir,bu değer zamanla değişse de tanışmanda verdiğin kalite düzeyi ve insanlara bakış açın çok önem arz eder.
Gülümse,beden dili kullan +Respect yüklet

Güvenilirlik
Benim en önem verdiğim değerlerden biri güvenilirliktir.Tanıştığın bir insanın güvenilirliğini anlamak pek de kolay bir mesele değildir,çünkü oyunu çok iyi oynayan düzenbazlar karşına çıkabilir.Güvenilirliğini ölçmek için birkaç test yapabilir ve ona göre karar verebilirsin.
Ex: Borç vermek (Karşılıklı)
Borç almak (önermem)
Ufak ricalarda bulunmak
Sahte sır vermek (%85 İşe yararlılık)
Bu ve bunun gibi testlerle güvenilirliği ölçebilir ve o insan hakkında bir yargıya varabilirsiniz.İlla ki bu testleri yapın demiyorum.Zamanla konuştukça bu güvenilirliği de yakalayabilirsiniz(Daha sağlıklı olur)
Güveninizi Çok kişiye açmayın.Kendi Kraliyet Masanızı kurun.Şüphe edeceğin bir insanı dahi masaya dahil etme.
KIZLARI KESİNLİKLE BU KRALİYET MASANIZA SOKMAYIN.BU KIZ FARKLI DA DESENİZ İLLA Kİ KANKASIYLA BİR YERDE BU KONULARI PAYLAŞACAKTIR.

Samimiyet

Samimiyet konusuna gelecek olursak bu konuda insanların çoğuna samimiyet verin değer yükleyin,çevre oluşturun (FULL ŞARJLAYIN).Çıkar amacı kurmak istemeseniz bile samimiyeti verin.Ne kadar çevre o kadar iyi.Size pek çok artı sağlayacak yönü var ve bir insana nasılsın,nasıl gidiyor,ne yapıyorsun demek bile samimiyeti tazeleyecek bir aşama.Bu konu çok basit bir konu 1 kelime ile senin o insanın gözündeki değerini arttıracaktır.

Ve kapanış olarak Konfüçyüs'den çok sevdiğim bir söz gelsin:

“Çok kişiyle konuş. Az kişiyle düşün. Tek başına karar ver.”

-𝕹𝖆𝖈𝖗𝖊𝖒
 
Üst