Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Duyduklarını Değiştir Hayatın Değişsin

Bak kısa yazacağım pek zamanım yok. O yüzden ister not al ister 50 kere oku. Ama kafanın bir kenarına yaz, çünkü senin ezikliğinden sıkıldım. Ağlamandan, kızlarla ilişkinden, başarısızlığından, değersizliğinden, senin varlığından.
Neden mi? Çünkü sen varlığının farkında olamayacak kadar aptal bir insansın. İnsanoğlunun bugüne dek kanıtladığı tek varlık kendisiyken senin gidip başkalarının yanında eciş bücüş oturduğun, korkudan konuşamadığın, başkaları üzülmesin diye üzüldüğün hayatın bana tiksinti veriyor.

Bunları yazıyorum çünkü; senin için değil. Kendim için. Öğrendiklerimi öğretiyorum ki unutmayayım. Beynim tam anlamıyla kavrasın.

O yüzden sana diğerleri gibi nutuk atıp bir s*k söylemeden gitmeyeceğim. Bana göre değil. Senin yardıma ihtiyacın var, benim de. O yüzden ben sana öğreterek kendime yardımcı olacağım sen de öğrenerek kendine yardımcı olacaksın. İnsan doğasının ve beyninin ne olduğu konusunda emin ol bu ülkede konuşacak ender insanlardan biriyim. Bu sebeple senin burada yazılanları öğrenmeme gibi bir imkanın olmayacak.

Şimdi iyi dinle beni; Biliyorum ne kadar çok okuma yapsan ne kadar çok hayatında gerçekten değer verebileceğin şeyin sen olduğunu anlasan da bizler ilkel varlıklarız. O yüzden güzel bir kız görünce halâ içinde bir kıpırdama oluyor, o yüzden o güzel kızla göz göze geldiğinde gözlerini kaçıyorsun. Bu olacak, böyle şeyler hep olacak. Bunlar gerekli şeyler, bunlar aşman için okuma yapman değil alışman gerekiyor. Senin buraya geliş amacının da bunları aşmak olduğunu biliyorum. Çünkü kaybetmezsen kazanmanın değerini anlamazsın. Ve sen kaybettin. Emin ol bir daha kaybedeceksin. Schopenhauer bunun için kocaman bir kitap bile yazdı. Sadece acı vardır diye. O yüzden acının geçmeyeceğini öncelikle anlaman gerekiyor. Ama bu seni yıkmamalı. Niçe'nin "seni öldürmeyen şey güçlendirir", sözünü unutma. Aşırı popüler ve basit olduğu için sevmeyebilirsin ama unutma kalsın aklının b ir köşesinde.

KURAL 1 : ACI HEP OLACAK

Uzun tutmayacağım dedim. O yüzden direkt olarak seni psikolojik şekilde hazırlamam gerekiyor. Biliyorum empati kuruyorsun ama kurma. Eğer yazar, yönetmen ya da senarist değilsin o hatayı sakın yapma. Bütün dinler, iktidarlar her zaman insanların bu zaafından faydalandı. Arzu ediyorsan bir şeyi, ben bu olmak istiyorum diyorsan şunu bir köşeye yaz.
KURAL 2 : EMPATİ KURMAYACAKSIN!!!

Dinlediklerini dinle bir kere. Senin modunu nasıl düşürüyorlar. Kendine söylediklerini dinle kendini ne kadar seviyorsun onlar sana söyleyecek. Derdin kız tavlamak mı? Kızlardan duymak istediklerini kendine söyle bak belli bir yerden sonra nasıl değişeceksin. Bilinçaltı tarihin gördüğü en büyük 3 fikirden biridir. Bizlerin özgürlüğünü elinden alır. Dinlediklerin sana hükmeder. O yüzden dinlediklerini iyi dinle. Senin ne olduğunu değil ne olacağını söylüyorlar.

Bugün bu kadarı yeter sana. İyice oku bir daha gelir miyim yazar mıyım bilmem. Ama gelirsem bil ki hayatın değişecek. Benimki değişti oradan biliyorum seninki de değişecek çünkü seni de biliyorum. Hepimizin doğası aynı, bizleri kendine gelişmiş diyen ilkel türleriz. Beni dinlersen istediğin kızla birlikte olma sözü vermiyorum sana bak. Baştan söyleyeyim. Sana şunun sözünü veriyorum; Arzuladığın kızlar seni arzulayacak ama sen artık onları arzulayamayacaksın. Atalarının genini ortaya çıkaracağım, 3.9 milyar yıl önce bir su damlası olan senin şu an ne kadar büyük bir kapasitede olduğunun farkına vardıracağım. Tabi ki boş bir zaman bulup buraya bir daha yazarsam.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8