Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Eğlenceli bir hayata sahip olmak için tavsiyeleriniz?

Merhaba beyler,
Açılış korkusunu birazcık yendim sayılır. Alfaloji blog da ki yazıları baştan sona okudum sayılır. Bu gün düşünürken "kızlar zaten var olan eğlenceli hayatınıza dahil olmak isterler" cümlesi aklıma geldi blogda okumuştum bu cümleyi.

Hayallerim vardı şimdi onları amaçlarıma çevirip küçük ve emin adımlarla ilerliyorum. Bu hayatı bana daha anlamlı kılmaya başladı çünkü uğraşıcak çabalıyıcak bir şeyler olması depresif ve hüzünlü bir ruh haline girmeyi de engelliyor.

Yukarda bahsettiğim gibi açılış korkumu birazcık yendim aynı zamanda halen eğlenceli bir hayatım olduğunu düşünmüyorum. Eğlenceli bir hayata sahip olmak için neler yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Hayatta amaçların, hedeflerin olmadığı sürece aldığın zevkler sahtedir. Hiç tatmin olmaz ve hep daha iyisini, fazlasını istersin. Canın çekiyor ve çikolata yiyorsun, ertesi gün tekrar canın çekiyor.
Kıza eğlenceli görünmek konusunda bir şey diyemeyeceğim. Orada sanırım kast edilen eğlenmek için veya başka bir şey için kıza muhtaç olmadığın izlenimini vermek.
edit: ekleme yaptım.
edit2: tekrar ekleme yaptım.

Bir amaç doğrultusunda ilerlemen lazım ve o işle ilgilenirken tüm motivasyonunu ona vermen lazım. Ondan sonra başka iş ondan sonra yine başka iş ...
Bu böyle devam eder. Bu süreç içerisinde sana dahil olan kızlar elbet olacaktır.

Birkaç tane amacım var hepsinde ilerlemeye çalışıyorum aynı zamanda hepsini birden ilerletmesi zor oluyor şimdilik hedeflerim: Yaz bitmeden 15 kilo vermek, günlük en az 1 saat veya daha fazla makale veya kitap okumak, günlük 50 matematik sorusu çözmek, programlama öğrenmeye devam etmek ve oyunumu ilerletip style'in ulaştığı mükemmel ve bir o kadar da tehlikeli olan haz verici seviyeye ulaşıp ardından da kendime en üst seviyede olan dişilerden oluşan bir çevre oluşturmak.

Bu günden itibaren kendimi tüm motivasyonumla ve enerjimle hedeflerime verip onlara ulaşmak, ulaştıkça yenilerini eklemek. Özellikle spor konusunda çok dikkatli olacağım.

Sihirbazlık ilgilenmeyi düşünüyorum çünkü insanlara şaşırma ve hayran kalma duygusu yaşatıyor, ilginç geliyor dışardan bakınca da. @Godless-Alpha senin önerilerin nelerdir?

Birkaç tane amacım var hepsinde ilerlemeye çalışıyorum aynı zamanda hepsini birden ilerletmesi zor oluyor şimdilik hedeflerim: Yaz bitmeden 15 kilo vermek, günlük en az 1 saat veya daha fazla makale veya kitap okumak, günlük 50 matematik sorusu çözmek, programlama öğrenmeye devam etmek ve oyunumu ilerletip style'in ulaştığı mükemmel ve bir o kadar da tehlikeli olan haz verici seviyeye ulaşıp ardından da kendime en üst seviyede olan dişilerden oluşan bir çevre oluşturmak.
Bunları yapacak olman güzel, ama onların arasından "1 Saat veya daha fazla makale veya kitap okumak" demek biraz senin zevkine çomak sokmak olur. Bilgili ve genel kültüre sahip insanlar bu tür şeylere ihtiyaç duymazlar, eğlendiğin konular hakkında kitap okumaya başlarsan zaten 1-2 saat zevkle okursun, ama "Günde 1 saat" demek biraz bunu ev işi yapmak gibi bir havaya sokabilir. Eğlendiğin konularda her şeyi oku, en çok eğlendiğin konuları araştır, vesaire. Okurken eğlenmiyorsan hiç gerek yok, zaten yapında da yoktur.

Ne kadar süredir buraları okuyorsun bilemem(ben yeni geldim xdxd) ama eğer çok bir deneyimin yoksa ve daha yeni yeni alfanın düğmelerine basıyorsan bir süre sonra tüm enerji birimlerini harekete geçirdiğinde zaten etrafında istediğin kadar kız olacak, her işte zorunlu gerektiği gibi bu öğretide de sabır en başta. Veya istersen telkinlerle böyle bir hayata sahip olduğunu olumla kendine, gelişen hayatınla birlikte daha fazla faydası olsun. Yapmıyorsan bir spora başlayabilirsin, mesela basket sahasına topun olmadan git, oradakilerle tanış, maça katıl, vesaire vesaire. Bu tür problemler genelde düşük sosyallikten kaynaklanır. Hatta ve hatta bu konuları araştırabilirsin direkt, hayatını adayabileceğin bir şey çıkar belki. Bilim dallarına, sanat dallarına, spor dallarına bir göz at, bazılarını dene, insanın hayatında hiç dost olmasa bile onlar aşırı zevk verebiliyor, ama elbette bunu önermiyoruz. 6. ve 7. sınıflarda böyleydim, tüm gün yatırım piyasasını falan araştırırdım millet deli derdi, şimdi bir haftada 4200 dolar yaptığımı görünce ağızlarının suyu akıyor. Hayat ona takıntı yaptığın ve kafayı taktığın derecede rahatlığını elinden alır, hani her şeyini kaybedip her gün farklı çadırda yaşayan hurdacılardan ol da demiyorum ama biraz rahatlık ve "Giden gitsin, kalanlar benimle" diyebilmek çok büyük artıdır. Zaten "aynı zamanda halen eğlenceli bir hayatım olduğunu düşünmüyorum. Eğlenceli bir hayata sahip olmak için neler yapmalıyım? " diyorsan büyük ihtimalle bunu takıntı ediyorsundur. Önerim hiçbir şeyi takıntı etme, sadece gerektiği önemi ver ve olmuyorsa da cinnet geçirip kafanı lavabo aynasına sokma. Takıntı etmeye gerek yok, yeterince önem verdiğin sürece her şeyin elbet bir oluru çıkar.

Takıntı etmiyorum da daha renkli bir hayatım olsun istiyorum. Spora başladım 1-2 ayda kilolarımdan kurtulmayı hedefliyorum. Otohipnoz uyguluyorum kendime ses kayıtları oluşturarak. Projelerimi hayata geçirmek için programlama öğreniyorum. Kayıtlar başladığında belediyenin müzik kursuna gitmeyi düşünüyorum. Aslında eğlenceli bir hayatım varmış. Sanırım takıntı haline getirdim.

Takıntı etmiyorum da daha renkli bir hayatım olsun istiyorum. Spora başladım 1-2 ayda kilolarımdan kurtulmayı hedefliyorum. Otohipnoz uyguluyorum kendime ses kayıtları oluşturarak. Projelerimi hayata geçirmek için programlama öğreniyorum. Kayıtlar başladığında belediyenin müzik kursuna gitmeyi düşünüyorum. Aslında eğlenceli bir hayatım varmış. Sanırım takıntı haline getirdim.
Otohipnozda danışman gereken şeyler olursa her zaman buradayım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8